رتبه موضوع:
  • 3 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چرا از انجمن برنامه نویس جدا شدم؟
(13-04-1394، 11:08 ق.ظ)ADMIN نوشته: شبهه درمورد این سایت و مدیریت انجمن nCIS منظورتونه یا سایت برنامه نویس و مدیریت برادران کرامتی فر؟ اگه توی مدیریت این سایت موردی مشاهده کردین، بخش گفتگوی عمومی درباره سایت و انجمن، صمیمانه پذیرای انتقادات شماست. منتها قطعاً تأیید خواهید کرد که بحث تا جایی ادامه پیدا میکنه که احساس بشه به سمت یه نتیجه مشخص و با رضایت طرفین داریم حرکت میکنیم و مواردی که هدفشون رسیدن به نتیجه نیست یا نتیجه ای که میخوان بگیرن، تخریب وجهه سایت و پکیجهای آموزشیه، حذف خواهد شد و فکر میکنم این موضوع قابل درک باشه و عنوان سانسور به اون شکلی که توی برنامه نویس در جریان هست رو نتونیم روی این کار بگذاریم.

نه جناب مهندس اصلا سر صحبتم با جناب عالی نبود کارتون بیسته ما دست بوس شما هستیم جناب مهندس
بنده چندباری با کرامتی فر تماس گرفتن برای حذف تمام نقل قول های بنده در تلاری php ولی ایشان جواب تلفن هم ندادن و دوست ایشان از قانون شخصی شده گفتن من گفتم منم قانون خودم دارم
پاسخ
تشکر شده توسط: ADMIN
قصد بالا آوردن این تاپیک رو ندارم و از ادامه دادن این بحث ها خوشم نمیاد و تاحالا هم توی این بحث شرکت نکرده ام ولی یک مطلبی رو می خواستم توی مسنجر لاین بنویسم که فکر کردم اینجا بنویسم بهتره. هم موندگاریش بیشتره ، هم تعداد بیشتری می خونن و هم موضع گیری من در مورد این بحث مشخص میشه.

سایت برنامه نویس برای برنامه نویسی PHP و مخلفات اون واقعا منبع خیلی قوی ای نیست و تا چند ماه پیش هم فقط به خاطر حضور آقای شهرکی و افراد معدود دیگر بود که پیشرفت هایی رو داشت. ولی آدم باید منصف باشه. اگر کسی از من بخواد که یک فروم خوب در زمینه ی برنامه نویسی .Net و مخلفات اون بهش معرفی کنم ، من هنوز هم برنامه نویس رو پیشنهاد می کنم. در مورد زبان های دیگه هم نمی دونم خوبه یا نه.
پاسخ
تشکر شده توسط:
درمورد بقیه زبانها حقیقتش اطلاعات زیادی درمورد انجمنشون ندارم ولی خوب بودن یه انجمن بخاطر کاربرانشه که متأسفانه مدیران برنامه نویس اینقدر خودشون رو بزرگ میدونن که کاربران دیگه به چشمشون نمیان و سایت برنامه نویس، در عمل ویترینه آموزشگاهشونه. چند روز پیش یکی از دوستان لینکی برام فرستاد که دیدم یه بنده خدایی تو سایت برنامه نویس تاپیک زده بود که «من تازه PHP رو شروع کردم و توی یه بخش ساده به مشکل برخوردم». یه مقدار درمورد مشکل و راههایی که تست کرده بود هم توضیح داده بود و آخرش گفته بود «اینم بگم قبلاً دات نت کار میکردم». همین موضوع باعث شده بود آقای کرامتی فر بجای راهنمایی و ارائه پاسخ به اون کاربر، لینک معرفی دوره آموزشی مهاجرت از دات نت به PHP خودشون رو با قلم درشت و رنگ آمیزی جذاب! بعنوان جواب توی تاپیک درج کنن.

مشکل من با این سیاستشونه وگرنه تا وقتی که بعنوان یه مرجع برای انتقال دانش داشتیم فعالیت میکردیم که مشکلی باهاش نداشتیم.
پاسخ
تشکر شده توسط: mahdirabbani
به هر حال هر کدوم از ما اخلاقیات بد زیاد داریم و هرچه بگذره اگه خودمون رو اصلاح نکنیم این اخلاقیات بد بیشتر میشه.
حالا من نمیگم که این کارهاشون بد هست یا خوب ولی می تونه دو تا علت داشته باشه:
یکی اینکه برنامه نویس ها بعد از مدتی خسته میشن و دیگه نمی تونن از برنامه نویسی پول در بیارن و مجبورن از راههای دیگه پول در بیارن.
و دیگری اینکه هر کسی به خودش میگه توی این زمونه که هر کسی داره از یه راهی مردم رو سر کیسه می کنه چرا من نکنم!
این وظیفه ی اون مخاطب هست که باید تحقیق کنه و بهترین ها رو انتخاب کنه. واقعا این آموزشگاه ها چه پول هایی که نمیگیرن و ملت هم به امید یاد گرفتن چه پول هایی که نمیدن. (البته من خودم هم از این پول ها داده ام.)
خوب مردم تقصیر خودشونه. چرا ما نگرانشون باشیم؟ یا پول زیادی دارن یا حال تحقیق کردن برای پیدا کردن آموزش و آموزشگاه خوب ندارن.
البته وضعیت این طور نمی مونه و همونطور که مردم در زمینه های مختلف دیگه آگاه شده اند در این مورد هم آگاه میشن و کم کم به دنبال کیفیت خوب با هزینه ی مناسب میرن.

در مورد جدایی شما از برنامه نویس هم من خودم از طرفی ناراحتم که فروم برنامه نویس مهره ی بزرگی را از دست داد و از طرفی خوشحالم که این انجمن راه افتاد و محدودیت های اونجا رو ندارید و البته ما هم همینطور. مثلا اونجا مجبور بودیم فقط در مورد PHP ازتون سوال کنیم ولی اینجا از هر چیزی می پرسیم. خخخخ
(یه چیز دیگه هم می خواستم بنویسم که ننوشتم چون ترسیدم که شاید دوستان احساس کنند من دارم پاچه خواری می کنم)

در مورد این انجمن و آموزش های شما هم باید گفت «آن را که پاک است از محاسبه چه باک است.» اگه واقعا این انجمن و آموزش هاتون بهترین باشه ، حتی اگه تبلیغ همه ی سایت های دیگه هم بشه ، کسی که اهل حقیقت و تحقیق باشه آخرش به همینجا بر میگرده و اگر این سایت و آموزش هاتون بهترین نباشه هم که چه بهتر که سایت های بهتر بهش معرفی شده و سنگ اندازی نکرده اید.
پاسخ
تشکر شده توسط: ADMIN
امروز خیلی اتفاقی ازطریق یه لینک به تالار PHP برنامه نویس رفتم و دیدم محمدرضا کرامتی فر از مدیر ارشد به VIP تبدیل وضعیت شده. با توجه به روال برنامه نویس در انتقال افراد بازنشسته و مدیران سابق به VIP، یه جورایی بوی بازنشستگی میاد! Ybiggrin
پاسخ
تشکر شده توسط:
یعنی از کارش ناراضی هستن؟
پاسخ
تشکر شده توسط:
والا کاری که نمیکنه توی انجمن و بیشتر توی همون آموزشگاه مشغوله. نمیدونم دقیقاً باید از چی ناراضی باشن ولی بهرحال VIP طبق روالی که توی برنامه نویس وجود داشت، یه جور تنزیل درجه محترمانه محسوب میشه. در هر صورت چیزی که مسلمه اینه که دیر یا زود باید دنبال یکی باشن که اوضاع انجمن PHP رو سر و سامان بده وگرنه از اینی که هست هم بدتر میشه. توی بخش Yii بالای 10 تا تاپیک بدون پاسخ وجود داره. توی بخش اصلی PHP هم همینطور. PageRank بخش PHP برنامه نویس رسیده به صفر !
پاسخ
تشکر شده توسط: hamid
صاحب اصلی سایت برنامه نویس کیه؟
پاسخ
تشکر شده توسط:
برادر بزرگترشون «مهدی کرامتی فر»
پاسخ
تشکر شده توسط: hamid
پس باید بره خود کشی کنه این همه آدم غریبه مدیر کل سایت هستن این که برادرشه VIP شده.VIP امکانات مدیریتی داره؟
پاسخ
تشکر شده توسط:
قرار بود برای بخش PHP برنامه نویس مدیر جدید معرفی کنند اما فعلا که خبری نیست
موفقیت، نتیجه تشخیص درست است؛ تشخیص درست، نتیجه تجربه است؛ تجربه نیز اغلب نتیجه تشخیص نادرست است.

پاسخ
تشکر شده توسط:
(15-06-1394، 10:47 ب.ظ)hamid نوشته: پس باید بره خود کشی کنه این همه آدم غریبه مدیر کل سایت هستن این که برادرشه VIP شده.VIP امکانات مدیریتی داره؟

تا جایی که اطلاع دارم، فقط اگه مدیر یه بخش باشه، توی همون بخش اختیارات مدیریتی داره. البته مطمئن نیستم.
پاسخ
تشکر شده توسط:
من تمام پستای این تاپیک رو خوندم. البته نگاه سطحی کردم.
مهندس مث اینکه خیلی از دستشون ناراحت شدی خیلی بهت برخورده ها!

یعنی من تاحالا اینطوری کینهء مهندس رو ندیده بودم فکر نمیکردم بتونه اینطوری از کسی کینه به دل بگیره و راضی به چپرچلاق شدن و ضایع شدنش باشه علنا.
آخه بهت نمیاد مهندس نه به قیافت میخوره نه به رفتار و گفتارت تا پیش از این قضایا.

البته باید جنبهء دیگر رو هم در نظر گرفت و اینکه چون مهندس آدم معروفیه و هویت حقیقی و مشخصاتش رو همه میدونن و از طرف دیگر اعتبار و بیزینسی برای خودش داره خب طبیعی هست که از بابت تهمت و تبلیغات منفی صدمهء جدی تری میخوره چه در دنیای اینترنت و چه در دنیای واقعی، و بنابراین میخواد از این قضیه جلوگیری کنه که بنظرم کاملا طبیعی و مشروع هست.

ولی مثلا یکی مثل منو بگی حالا هرکی پشت سرم حرفی بزنه تبلیغات منفی بکنه، برام زیاد مهم نیست چون نه هویت حقیقی منو مشخصات منو افراد زیادی میدونن و نه به کسب و کار و بقیهء زندگیم هیچ ارتباط خاصی پیدا میکنه؛ خلاصه یعنی بیشتر در حد حرف و احساسات صرف هست و تاثیر خاصی توی دنیای واقعی زندگی واقعی من شغل و خانوادم و غیره نداره و حتی توی نت هم برام چندان تاثیر و اهمیتی نداره.
پاسخ
تشکر شده توسط:
مسئله دقیقاً همون اعتبار و سابقه ای هست که با تهمت و افترا و سایر حرف و حدیثهاشون هدف گرفته بودن وگرنه هدف اصلی من که آموزش بوده، ازطریق سایت و انجمن خودم خیلی بیشتر و بهتر داره پیگیری میشه. گاهی اوقات جواب ابلهان خاموشی نیست (بخصوص وقتی که طرف اینقدر ابله باشه که معنای سکوتت رو هم نفهمه)، اینجور وقتها باید طرف رو سر جاش بنشونی تا دیگران هم از سکوتت اشتباه برداشت نکنن. اگه این مسائل نبود، بیرون اومدن از برنامه نویس برام اهمیتی نداشت (حقیقتاً قبل از این اتفاقات هم مدتی خودم به فکرش افتاده بودم) و امثال برادران کرامتی فر اصلاً برام ارزشی ندارن که بخوام درموردش فکر کنم. چیزی که براش میجنگم و تلاش میکنم، حفظ اعتبار خودمه نه صدمه زدن به کسانی که خودشون به دست خودشون دارن تیشه به ریشه بخش PHP سایتشون میزنن (که جداً یکی از مهمترین بخشهای سایتشون بود). رسیدن پیج رنک صفحه اصلی تالار PHP سایتشون از 3 به 0 مصداق بارز سقوطشونه.
پاسخ
تشکر شده توسط: Eshpilen , ashiyanehamid
ب نظر من همه ی بچه های انجمن برنامه نویس از وجود چنین انجمنی خبر ندارن.
اگه میشد ی تبلیغاتی میکردید و ب همه اطلاع رسانی میکردید.
ممنون
پاسخ
تشکر شده توسط:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان