نظرسنجی: IDE مناسب برای وب
NetBeans
phpStorm
ZendStudio
DreamWeaver
CodeLobster
Aptana
eClipse
IDEA
PHP Designer
Rapid PHP
[نمایش نتایج]

توجه: این یک نظرسنجی عمومی است و سایر کاربران می‌توانند رای شما را ببینند.
رتبه موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
یک IDE برای همیشه
(19-03-1394، 09:17 ب.ظ)Mohammadsgh نوشته:
(19-03-1394، 03:09 ق.ظ)Linux نوشته:
(18-03-1394، 03:16 ب.ظ)Mohammadsgh نوشته: نمی دونم چرا تو انجمن های ایرانی جماعت گفتگو منحرف میشه:D
شما اگه نت بینز رو فقط نگارش php رو دانلود کنید.خیلی خوبه و هیچ مشکلی نداره.رم من ۴ هست و به خوبی پاسخ گوی نیازم هست

بله شما درست می فرمایید توی لینوکس که نسخه مخصوص PHP رو نصب کردم چنین مشکلی ندارم ولی توی ویندوز نسخه کامل مشکل دارم... متشکر Heart
توی ویندوز هم نگارش فقط php هست.خیلی سبک و خوبه

من فکر میکنم نسخه کاملش رو دانلود کرده بودم! ولی توی قسمت plugins اسم چند تا plugin مربوط به java بودش، اگر اونا رو پاک کنم سبک میشه دیگه؟
اگر نمیشه راهی هستش یک جوری از کل netbeans اکسپورت بگیرم، که تمام پروژه ها و تنظیمات و ... هم export گرفته بشه و بعدش این netbeans رو پاک کنم و فقط نسخه PHP رو نصب کنم و توش Import کنم؟
پاسخ
تشکر شده توسط:
netbeans نسخه ای داره که فقط برای php اپتیمایز شده که خیلی سبک هم هست .از وب سایتش میتونید دانلودش کنید.
پاسخ
تشکر شده توسط: meysam1366 , mahdirabbani
(19-03-1394، 09:34 ب.ظ)php نوشته: اگر نمیشه راهی هستش یک جوری از کل netbeans اکسپورت بگیرم، که تمام پروژه ها و تنظیمات و ... هم export گرفته بشه و بعدش این netbeans  رو پاک کنم و فقط نسخه PHP رو نصب کنم و توش Import کنم؟

بهتره نسخه مخصوص PHP رو بگیرین. برای تنظیمات و... هم از منوی Tools گزینه Options رو بزنید بعد Export و همه چیز رو مارک کنید و با دکمه Browse مسیر ذخیره فایل فشرده تنظیمات خودتون رو مشخص کنید و بعد OK بزنید. توی نت بینز جدید هم Import بزنید و فایل ZIP رو انتخاب کنید.
پاسخ
تشکر شده توسط: php
در مورد پشتیبانی NetBeans از زبان فارسی حق با شماست. الآن بعد از حدود یک سال و نیم دوباره بررسی کردم متوجه شدم که پشتیبانی NetBeans از فارسی از بقیه ی IDE هایی که فارسی را پشتیبانی می کنن بهتره. مثل اینکه در نسخه های جدید این مشکل برطرف شده. فکر کنم تا نسخه ی 6 هم مشکل داشتم و برای انتخاب کردن یک قسمت فارسی خیلی اذیت می شدم.

من پس از مدت ها تحقیق برای پیدا کردن یک IDE خوب برای کدنویسی PHP (و در کنار اون HTML و CSS و JS و فریم ورک های مبتنی بر این زبان ها) ، به سه IDE خوب aptana و netbeans و phpstorm رسیده ام. لطفا با ذکر دلیل یکی را به بنده برای محیط لینوکس پیشنهاد بدهید. البته اگر غیر از اینها هم هست با ذکر دلیل بفرمایید.
پاسخ
تشکر شده توسط:
متنتون ناقص اومده.
پاسخ
تشکر شده توسط:
:@ هر کار می کنم ناقص میاد.

:) حالا درست شد.
پاسخ
تشکر شده توسط:
من خودم NetBeans رو بین اون سه تایی که گفتین توصیه میکنم. دلیل برتریش نسبت به اون دوتای دیگه، یکی توی انجام پروژه بصورت لایو با FTP هست که سرعت NetBeans فوق العاده است و یکی دیگه هم رایگان نبودن PhpStorm هست که اعتقادی به استفاده از نسخه کرک شده ندارم.
پاسخ
تشکر شده توسط: mahdirabbani
Aptana Studio چطوره؟ این امکانی که میگید رو نداره؟ آیا مزیت دیگه ای نداره؟ من تازه نصبش کرده ام. هنوز هم باهاش کار نکرده ام.
پاسخ
تشکر شده توسط:
به این صورت نیست. توی NetBeans یک نسخه از پروژه همیشه روی سیستم شما هست یعنی اول کل پروژه دانلود میشه روی سیستم خودتون و بعد با FTP هربار تغییر میدین، روی سرور آپلود میشه. درنتیجه اگه اطلاعات سرور به هر دلیلی از بین بره، یک نسخه روی سیستم دارین (در مواقعی که چند نفر همزمان روی یک پروژه کار میکنن و ممکنه یکی اشتباهاً یک فایل رو حذف کنه، خیلی بدرد میخوره). اما توی Aptana هربار که فایلی رو میخواین ویرایش کنید، همون لحظه دانلود میشه و بعد از ذخیره کردن، دوباره آپلود میشه. همچنین ساختار پوشه ها و فایلهای اونها همیشه از سرور خونده میشه ولی توی NetBeans اینطوری نیست.
پاسخ
ممنون. IDE های آنلاین چطورند؟ آیا یک IDE مناسب جایگزین برای PHP وجود داره؟
پاسخ
تشکر شده توسط:
راستش باهاشون تا حالا کار نکردم و تا حالا NetBeans جوابگوی تمام نیازهام بوده.
پاسخ
از دید من اگه توی لینوکس هستید بهتر از netbeans پیدا نمیکنید.تو ویندوز هم php storm,netbeans عالی هستن
پاسخ
php storm هم برای همه ی سیستم عامل ها هست.
راستی مگه phpstorm و کله محصولات jetbrains هم با جاوا نوشته نشده؟!
پاسخ
تشکر شده توسط:
موتور اصلی phpStorm از موتور بازمتن NetBeans گرفته شده و اون هم با جاوا هست منتها یک مقدار Tweak شده. البته خود NetBeans هم نسخه مخصوص PHP اون، کند نیست. phpStorm برای همه سیستمها هست، درسته ولی رایگان نیست.
پاسخ
تشکر شده توسط: meysam1366
توی ایران افراد کمی هستند که حاضرند نسخه ی اصلی یک نرم افزار رو بخرند ولی اگه کسی بخواد PhpStorm رو بخره هم خود شرکت jetbrains به ما ایرانی ها نمی فروشه!
پاسخ
تشکر شده توسط: Linux

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان