نظرسنجی: IDE مناسب برای وب
NetBeans
phpStorm
ZendStudio
DreamWeaver
CodeLobster
Aptana
eClipse
IDEA
PHP Designer
Rapid PHP
[نمایش نتایج]

توجه: این یک نظرسنجی عمومی است و سایر کاربران می‌توانند رای شما را ببینند.
رتبه موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
یک IDE برای همیشه
(17-03-1394، 11:45 ق.ظ)ADMIN نوشته: Android Studio نسخه تغییریافته IDEA هست که محصول شرکت JetBrains هست (تولیدکننده PHPStorm). نت بینز رو هم با وجود اینکه دوستان اینهمه از کندی اون گلایه دارن، من چند ساله دارم استفاده میکنم و مشکلی نداشتم باهاش.

استاد سیستم ما مثل سیستم شما غول نیست :D
پاسخ
تشکر شده توسط: Linux
هیچ کدمشون کامل نیستن هر کدوم شون یه سری معایب و مزایا دارن.
ولی در کل با تجربه ای داشتم Netbeans بهتره. درسته کمی سنگینتره ولی قدرت خوبی داره، پلاگین های مختلفی براش وجود داره و از طرفی رایگانه. مثلا تو eclipse وقتی فایلهای css یا js ی که فشرده شدن یا حجم بیشتری دارن رو باز میکنم بشدت کند میشه ولی تو Netbeans مشکلی از این نظر ندیدم. ولی به هر حال هیچکدوم کامل نیستن.
...
پاسخ
تشکر شده توسط: sorkhabi , Linux
(17-03-1394، 06:20 ب.ظ)prans.info نوشته: استاد سیستم ما مثل سیستم شما غول نیست  :D

سیستمی که نت بینز رو بتونه خوب اجرا کنه لزوماً یه سیستم غول نیست.
پاسخ
تشکر شده توسط:
(17-03-1394، 08:23 ب.ظ)ADMIN نوشته: سیستمی که نت بینز رو بتونه خوب اجرا کنه لزوماً یه سیستم غول نیست.
خب پس باید چطور باشه ؟
کانفینگ خاصی چیزی میخواد ؟
پاسخ
تشکر شده توسط:
نه فقط ویندوزتون رو شلوغ نکنید. هارد رو هر یکی دو ماه یکبار Defrag کنید. درایو سیستم عامل رو بیشتر از 85٪ پر نکنید. اگه با لینوکس کار میکنید، Swap رو فعال کنید و حداقل نصف RAM بگذارین.
پاسخ
تشکر شده توسط: sorkhabi , hamo
(17-03-1394، 08:40 ب.ظ)ADMIN نوشته: نه فقط ویندوزتون رو شلوغ نکنید. هارد رو هر یکی دو ماه یکبار Defrag کنید. درایو سیستم عامل رو بیشتر از 85٪ پر نکنید. اگه با لینوکس کار میکنید، Swap رو فعال کنید و حداقل نصف RAM بگذارین.

همه این کارها رو به اضافه غیر فعال کردن پلاگینهای غیر ضروری نت بینز و اولویت اجرا رو هم realtime هم کردیم ولی کلمه کامل تایپ میشه تازه نت بینز یادش میاد چی باید پیشنهاد بده و کلمات با تاخیر نمایش داده میشه. فکر کنم هارد سیستمتون ssd هست؟!
پاسخ
تشکر شده توسط: sorkhabi
(18-03-1394، 06:43 ق.ظ)Linux نوشته:
(17-03-1394، 08:40 ب.ظ)ADMIN نوشته: نه فقط ویندوزتون رو شلوغ نکنید. هارد رو هر یکی دو ماه یکبار Defrag کنید. درایو سیستم عامل رو بیشتر از 85٪ پر نکنید. اگه با لینوکس کار میکنید، Swap رو فعال کنید و حداقل نصف RAM بگذارین.

همه این کارها رو به اضافه غیر فعال کردن پلاگینهای غیر ضروری نت بینز و اولویت اجرا رو هم realtime هم کردیم ولی کلمه کامل تایپ میشه تازه نت بینز یادش میاد چی باید پیشنهاد بده و کلمات با تاخیر نمایش داده میشه. فکر کنم هارد سیستمتون ssd هست؟!

هارد خودش تاثیر خیلی زیادی داره. ولی ممکنه RAM تون هم پایین باشه.
من تو pc با 4 گیگ رم و هارد معمولی مشکل شما رو داشتم. ولی تو لپ تاپ با 8 گیگ رم و هارد SSD مشکلی ندارم.
...
پاسخ
تشکر شده توسط: sorkhabi
اتفاقاً هارد سیستمم معمولیه و فقط RAM اون 8 گیگابایته. اگه هارد رو مرتب شده (Defragmented) نگه دارین، مشکلی نباید پیش بیاد. البته اوریجینال بودن ویندوز هم فکر میکنم تأثیر داشته باشه (مطمئن نیستم چون مایکروسافت، اصلش هم چینیه!). ضمناً اولویت اجرا رو توی ویندوز Realtime نگذارین چون خیلی جاها برعکس عمل میکنه. مثلاً ممکنه برنامه شما به یک سرویس سیستم نیاز داشته باشه ولی بخاطر اینکه برنامه رو Realtime گذاشتین، دیرتر از حالت معمول به کارهای اون سرویس رسیدگی بشه.
پاسخ
تشکر شده توسط: sorkhabi , mahdirabbani
نمی دونم چرا تو انجمن های ایرانی جماعت گفتگو منحرف میشه:D
شما اگه نت بینز رو فقط نگارش php رو دانلود کنید.خیلی خوبه و هیچ مشکلی نداره.رم من ۴ هست و به خوبی پاسخ گوی نیازم هست
پاسخ
تشکر شده توسط: sorkhabi , Linux
من چون خیلی از کلمات فارسی در کدهام استفاده می کنم ، از ide هایی که با فارسی مشکل دارن بدم میاد. طبق تجربه ی بنده

این ide یا editor ها با فارسی مشکل دارند:
Geany
gPHPEdit
Komodo Edit
Sublime Text

و این ide یا editor ها با فارسی مشکلی ندارند:
Aptana Studio
Bluefish Editor
Eclipse
NetBeans IDE

پ.ن1: سیستم عامل بنده لینوکس می باشد.
پ.ن2: در صورت کسب تجربیات بیشتر در رابطه با مشکلات ide و editor ها با فارسی ، این مطلب به روز خواهد شد...
پاسخ
تشکر شده توسط: sm_pakdel , sorkhabi
(18-03-1394، 03:35 ب.ظ)mahdirabbani نوشته: من چون خیلی از کلمات فارسی در کدهام استفاده می کنم ، از ide هایی که با فارسی مشکل دارن بدم میاد. طبق تجربه ی بنده

این ide یا editor ها با فارسی مشکل دارند:
Geany
gPHPEdit
Komodo Edit
NetBeans
Sublime Text

و این ide یا editor ها با فارسی مشکلی ندارند:
Bluefish Editor
Eclipse

پ.ن1: سیستم عامل بنده لینوکس می باشد.
پ.ن2: در صورت کسب تجربیات بیشتر در رابطه با مشکلات ide و editor ها با فارسی ، این مطلب به روز خواهد شد...

وقتی شما یک فایل php رو با netbeans باز کنی و توی اون فایل، فارسی نوشته شده باشه به مشکل برمیخوری و عجق وجق میشه حروف فارسی، ولی اگر همون فایل جزو project ای باشه که قبلا توی netbeans ساختید، دیگه مشکلی نداره! این بود تجربه من از کار با netbeans :D
پاسخ
تشکر شده توسط: sm_pakdel , sorkhabi , mahdirabbani
نت بینز کوچکترین مشکلی با فارسی نداره. به زودی توی پکیج پیشرفته PHP تکنیکهای فارسی نویسی توی نت بینز رو کاملاً توضیح میدم. من اینقدر که توی نت بینز فارسی رو راحت مینویسم، توی Word راحت نیستم! ضمناً دوستی که گفتن نسخه PHP رو فقط دانلود و نصب کنید هم کاملاً درست میگن.
پاسخ
تشکر شده توسط: Linux , sorkhabi , meysam1366 , mahdirabbani
(18-03-1394، 03:16 ب.ظ)Mohammadsgh نوشته: نمی دونم چرا تو انجمن های ایرانی جماعت گفتگو منحرف میشه:D
شما اگه نت بینز رو فقط نگارش php رو دانلود کنید.خیلی خوبه و هیچ مشکلی نداره.رم من ۴ هست و به خوبی پاسخ گوی نیازم هست

بله شما درست می فرمایید توی لینوکس که نسخه مخصوص PHP رو نصب کردم چنین مشکلی ندارم ولی توی ویندوز نسخه کامل مشکل دارم... متشکر Heart
پاسخ
تشکر شده توسط: sorkhabi , mahdirabbani
من فکرمیکنم بیشتر این کند بودن ها به خاطر شلوغ بودن درایو هاتون باشه همانطور که آقای شهرکی گفتن توی ویندوز حتما defrag کنید و فقط ابزارهای موردنیازتون رو نصب کنید من سیستمم معمولیه اما تا حالا با NetBeans مشکلی نداشتم و هرچند ازش توی لینوکس استفاده میکنم اما رای من به PhpStorm بود که تا حالا IDE به خوبی اون برای PHP ندیدم و در بعضی موارد حتی از ویژوال استودیو هم بهتر
موفقیت، نتیجه تشخیص درست است؛ تشخیص درست، نتیجه تجربه است؛ تجربه نیز اغلب نتیجه تشخیص نادرست است.

پاسخ
تشکر شده توسط: sorkhabi , meysam1366
(19-03-1394، 03:09 ق.ظ)Linux نوشته:
(18-03-1394، 03:16 ب.ظ)Mohammadsgh نوشته: نمی دونم چرا تو انجمن های ایرانی جماعت گفتگو منحرف میشه:D

بله شما درست می فرمایید توی لینوکس که نسخه مخصوص PHP رو نصب کردم چنین مشکلی ندارم ولی توی ویندوز نسخه کامل مشکل دارم... متشکر Heart
توی ویندوز هم نگارش فقط php هست.خیلی سبک و خوبه
پاسخ
تشکر شده توسط:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان