رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پولی شدن گوگل مپ برای توسعه دهندگان
سلام
من چندین سوال دارم در مورد گوگل مپ ممنونتون میشم راهنمای کنید.
من میخواهم در اندروید استدیو با زبان جاوا از گوگل مپ استفاده کنم. 
من میخواهم از این امکانات گوگل مپ استفاده کنم 
1-اضافه کردن مارکر توسط کاربر 
2-گرفتن موقعیت ها از سرور سایت و نمایش رویه نقشه به صورت مارکر 
3-گرفتن موقعیت کاربر از اپلیکشن 
4-نمایش موقعیت کاربر رویه نقشه
5-داشتن دو حالت در نقشه 5-1-حالت ماهواره ای 5-2- حالت نقشه 
توجه:من نمی خواهم از نمای خیابانی گوگل مپ استفاده کنم من نمی خواهم از مسیر یابی استفاده کنم 
در گروه تلگرامی این سوال رو از استاد شهرکی پرسیدم و استاد جواب دادن 
نقل قول:محدودیت درخواست داره در روز اگه از ۵۰۰۰ رد بشه پولی میشه

و اما سوال ها 
با توجه با این دو تا سایت 
https://cloud.google.com/maps-platform/pricing
http://localguides.ir/2018/06/11/introdu...-platform/
این 200 دلاری که گوگل میده ماهنه و فعال میکنه شامل اون کمتر از 5000 تاست؟ یا بعد از اون 5000 تا که پولی میشه ما 200 دلار در اکانتمون داریم باهاش فعال میشه ؟
و همینطور نمایش نقشهاون چیزی که من ازش فهمیدیم Dynamic Maps نمایش نقشه فقط برای وب جاوا اسکریپت پولیه با قیمت 7 دلار فکر کنم ولی برای اندروید رایگانه؟
ولی فکر کنم گرفتن موقعیت کاربر پولیه درسته ؟ 
دوستان با توجه به این سواد اینگلیسی من چیزی از این قیمت ها نمی فهمم 
الان من برای گرفتن این امکانات چقدر باید پول بدهم ؟ماهانه است یا سالانه ؟بر اساس چقدر درخواست است؟ 
سوال بعدیم اینه همونطور که خرید اکانت گوگل پلی اسونه ایا خرید اکانت نقشه هم راحته ؟دردسر زیادی نداره ؟ ادرس خونه و...نمیخواد ؟احتمال قطع شدن رو در اینده به خاطر تحریم داره ؟ 
آیا میشه تعداد درخواستی های api خودمون رو در گوگل ببینیم ؟ 
استاد و دوستان خواهشا کمک کنید
پاسخ
تشکر شده توسط:
درمورد سؤالتون، اول از همه باید به این نکته اشاره کنم که 200 دلار ماهیانه نیست. یکبار به شما داده میشه بعنوان هدیه برای تست سیستم و بعد از تمام‌شدن 5000 درخواست در روز، از اون مبلغ کم میشه تا وقتی که صفر بشه و بعد از اون دیگه شارژ ندارین و باید حسابتون رو شارژ کنین.

درمورد قیمت‌گذاری، چیزی که توی سایتش نوشته برای نقشه‌ی تحت‌وب پولیه فعلاً ولی چیزی که من توی پنل کنسول گوگل دیدم نوشته که ممکنه در آینده برای اندروید هم پولی بشه. مسیریابی هم کلاً پولیه و بخاطر همین اکثر برنامه‌ها برای مسیریابی بجای اینکه توی خودشون انجام بدن، با Intent اپلیکیشن گوگل‌مپ رو باز میکنن و مسیریابی رو اونجا انجام میدن.

خرید اکانت سخت نیست ولی اگه بفهمن از ایران هستین حساب رو میبندن و کل موجودیتون هم بلاک میشه.

تعداد درخواست‌ها توی پنل کنسول توسعه‌دهندگان گوگل قابل مشاهده است.

پیشنهاد من استفاده از OpenStreetMaps هست که اپلیکیشن‌های معروفی مثل اسنپ و بلد و... هم دارن ازش استفاده میکنن و قابلیت Customize خیلی خوبی هم داره.
پاسخ
تشکر شده توسط: sirwan , meysam1366
بی نهایت تشکر پس استاد فعلا گرفتن موقعیت و نمایش مارکر هر چقدر درخواست هم باشه رایگانه برای اندروید درسته؟

اگه خواستم بخرم همیشه با vps وارد میشم اینطوری عمرا بفهمن نه؟

اوپن استریم مپ فقط یک لایبری برای جاوا اندروید داره که پر از نقصه

نقشه های داخلی فکر کنم لایبری رو خودشون ساختن و در سرور خودشون هم بارگذاری میشه فکر کنم
پاسخ
تشکر شده توسط:
فعلاً که بله رایگانه. اما اگه خواستین خرید کنین و یا وارد پنل بشین بهتره سرور مجازی خارج از ایران (ترجیحاً امریکا) بگیرین و با Remote Desktop وصل بشین. حتی حساب بانکی یا PayPal و... هم اگه در آینده باز کردین از همون سرور وصل بشین.

اما درمورد OpenStreetMap قبلاً نقص زیاد داشت ولی الان دیگه خیلی بهتر شده. سیستم‌های داخلی مثل map.ir هم خیلی پیشرفت کردن و میتونین با خیال راحت ازشون استفاده کنین.

برای مثال: لینک
پاسخ
تشکر شده توسط: sirwan

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان