رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بهم ریختگی فونت فارسی
سلام ، من داخل Textview متن فارسی نوشتم اما موقع اجرا اپلکشن با فونت فارسی بهم ریخته روبرو شدم ، اینطور که جست و جو کردم برای حل این مشکل باید assets یک پوشه به اسم Font درست کنم و فونت های لازم رو داخل این پوشه کپی کنم ، بعد با دستوری مشابه دستور پایین ، فونت دلخواه رو برای متن انتخاب کنم

Typeface textfont = Typeface.createFromAsset(getAssets(),"fonts/harngton.ttf");
tven.setTypeface(textfont);

سوالی که داریم اینکه این فونت رو از کجا دانلود کنم ؟ چون دقیق نمی دونم فونت استفاده شده برای ویندوز همون فونتی هست که تو اندورید هم میشه استفاده کرد و .. و اینکه دانلود این فونت های فارسی (البته من کارم با Tahoma راه می افته ) حجم برنامه رو بیشتر نمی کنه ؟!
پاسخ
تشکر شده توسط:
همین اسم فونت رو توی اینترنت سرچ کنید. هر Resource اضافه حجم برنامه رو بیشتر میکنه. فونت هم از این قاعده مستثنی نیست.
پاسخ
تشکر شده توسط: بیتا_حکمت
در اصل مشکلم به فونت ارتباطی نداشت ، یعنی وقتی متن رو داخل Textview می نوشتم فونت منظم دیده می شد ، اما وقتی که با دستور Settext یک رشته رو داخل Textview می ریختم ، تو خروجی فونت بهم ریخته دیده می شد ، فکر می کنم
بهتره راه حلی رو که پیدا کردم اینجا به اشتراک بزارم ، به جای اینکه مستقیما" از دستور Settext استفاده کنم
متن فارسی رو داخل فایل String.xml ذخیره کردم

<string name="test_farsi">تست فارسی </string>

به این صورت و به جای دستور Settext از این کد استفاده کردم

tv1.setText(R.string.test_farsi);

پاسخ
تشکر شده توسط:
بطور کلی متنهای ثابت برنامه رو به R.string اضافه کنید بهتره. اینطوری اگه خواستین بعداً ویرایش کنید، یکجا اصلاح میکنید و توی کل برنامه، تمام نسخه های اون عبارت اصلاح میشن.
پاسخ
تشکر شده توسط: بیتا_حکمت

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان