رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Microframework یا فریم ورک فول ؟
#1
سلام

 من برای انتخاب فریم ورک متحیر هستم

از طرفی فریم ورک هایی مثل لاراول خیلی سنگین و تا اونجایی که باهاش کار کردم احساس میکنم وقتی میذاری  برای یافتن مشکلات و خطاها  اندازه وقت گذاشتن و نوشتن کدی است که بهش نیاز داری
مشکلاتی مانند و سرعت هم دارن و همچنین احتمالا تغییر نسخه ها هم مشکلات دیگری در پی خواهد داشت

به این نتیجه رسیدم فریم ورک های میکرو بهترن هم به جهت سبکی و به این جهت که محصور در قوانینی که سازنده فریم ورک کرده نمیشی
البته نمیدونم تا چه اندازه این نتیجه گیریم درست هست
در هر حال سوالم اینه چه مزایایی  وجود داره که سنگینی و وقت گیری و قوانین دست و پا گیر و سرعت پایین فریم ورکهایی مثل لاراول رو قبول کنیم؟

دوم بر فرض برای پروژه های نیمه سنگین اگر مناسب هست از فریم ورک های سبک استفاده کنیم از چه فریم ورکی استفاده کنیم
من دیروز با نگاه اجمالی از کار با FatFree لذت بردم ایا این فریم ورک میتونه انتخاب خوبی باشه؟
مزایا و معایبش نسبت به دیگر فریم ورک ها چطوری هست  مثلا مقایسه اش با codeigniter در چه جایگاهی هست

سوم اینکه در زمینه مباحث امنیتی FatFree چطوری هست
پاسخ
تشکر شده توسط:
#2
اینکه مدیریت خطا زمان زیادی میبره، بخاطر عدم تسلط کافی شما به فریمورک موردنظره نه اینکه همیشه اینطوری باشه. اصلاً فریمورک هدف اصلیش افزایش سرعت و سهولت توسعه است نه کاهش اون.

هرچقدر فریمورک موردنظر پیچیده‌تر باشه، سرعت توسعه و نگهداری پروژه افزایش پیدا میکنه و درمقابل تاحدودی (نه آنچنان زیاد)، سرعت اجرا پایین میاد.

فریمورک FatFree خیلی خوبه و میتونه انتخاب مناسبی برای پروژه‌های کوچک باشه. درمقابل CodeIgniter نسبت بهش فریمورک کامل‌تر و درعین‌حال پیچیده‌تری محسوب میشه و جامعه‌ی کاربری خیلی زیادتری هم داره.

امنیت هم کلاً به شما بستگی داره و وظیفه‌ی اصلی و اساسی فریمورک نیست (هرچند میتونه در این مورد هم به شما کمک کنه). برای مثال یه فریمورک میتونه کتابخانه‌ی HtmlPurifiter رو داخل خودش داشته باشه ولی اگه شما ازش استفاده نکنید، وجودش به‌تنهایی کمکی به شما نمیکنه.
پاسخ
تشکر شده توسط:
کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان