رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آموزش ثبت نام در سايت نيک دات آي آر (nic.ir)
#1
[عکس: irnic-signup-webcando.jpg]
به منظور ثبت دامنه آی آر نخست بایست در وب سایت nic.ir شناسه کاربری داشته باشید، بعد از ایجاد این شناسه،  نیک هندل (irnichandle) دریافتی از وب سایت nic.ir (نیک آی آر) که به حالت  as541-irnic است را به منظور ثبت دامنه در موقع خرید وارد کنید.

 مرحله اول: به وب سایت پژوهشگاه دانش های بنیادین (ایرنیک) به آدرس ایرنیک (IRNIC) – ایرنیک مراجعه فرمایید.

مرحله دوم: دکمه ایجاد شناسه کاربری موجود در منوی اصلی در صفحه اول، را انتخاب کنید.

[عکس: nicl1.png]

مرحله سوم: نوع شناسه را با توجه به شرایط خویش و موردهای اعلام شده در ذیل، با انتخاب دکمه تکمیل فرم و دریافت شناسه انتخاب نمایید.

الف: شخص حقیقی: دارندگان این نوع شناسه تنها می توانند به عنوان صاحب امتیاز برای دامنه‌های (.ایران ، ir ، .id.ir) معرفی گردند.

ب: شرکت، مؤسسه یا نهاد غیردولتی: همه شرکت‌ها طراحی سایت (اعم از مسولیت محدود، سهامی عام و …)، موسسات، انجمن‌ها، نشریات و روزنامه‌ها و همه اشخاص حقوقی که در اداره ثبت شرکت‌ها و مؤسسات غیر تجاری، اتحادیه صنفی یا سازمان ثبت اسناد و املاک کشور به ثبت رسید‌ه‌اند و شماره ثبتی دارند.

دارندگان این نوع شناسه تنها می توانند به عنوان صاحب امتیاز برای دامنه‌های ( .ایران ، ir ، .co.ir ، .org.ir ، .net.ir ) معرفی شوند.

ج: وزارتخانه، سازمان یا شرکت دولتی: تمامی سازمان‌ها، وزارتخانه‌ها و موسسات وابسته به قوای سه‌گانه.

صاحبان این نوع شناسه فقط می توانند به عنوان صاحب امتیاز برای دامنه‌های ( .ایران ، ir ، .gov.ir ، .co.ir) معرفی شوند.

د: مرکز آموزشی و پژوهشی:تمامی سازمان‌ها و مراکز تحقیقاتی، آموزشی، دانشگاهی، مدارس و کلیه اشخاص حقوقی که از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت آموزش و پرورش و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مجوز دارند.

صاحبان این نوع شناسه فقط می توانند به عنوان صاحب امتیاز برای دامنه‌های ( .ایران ، ir ، .sch.ir ، .ac.ir ، .org.ir) معرفی شوند.

د: شناسه‌ی محدود: صاحبان این نوع شناسه می‌توانند درکنار درخواست برای ثبت دامنه، به عنوان رابط مالی و فنی دامنه‌ها قرارگیرند. اشخاص حقیقی که در نظر دارند تنها برای دیگران دامنه ثبت کنند یا تنها به عنوان رابط فنی و مالی دامنه‌ها معرفی شوند می‌توانند با وارد کردن حداقل اطلاعات، شناسه دریافت کنند.

 مرحله چهارم: نام، نام خانوادگی، کد ملی، آدرس پستی و همینطور پست الکترونیک خود را با توجه به موارد اعلام شده در پایین هر فیلد، وارد کنید.

مرحله پنجم: در آخرین قسمت فرم_حریم خصوصی، رابط های مجاز_ گزینه آزاد برای نمایندگان فروش را انتخاب کنید.

نکته مهم: توجه کنید که حتما، تیک مربوط به نمایندگان را کلیک کنید، در غیر اینصورت دامنه شما ثبت نخواهد شد.مرحله ششم: دکمه بازنگری انتخاب شود.

مرحله هفتم: در این قسمت نسبت به مطالعه اطلاعات وارد شده در مرحله پیش اقدام کنید، چنانچه صحیح بود، نسبت به تایید موردهای گفته شده در پایین صفحه که بوسیله ایرنیک اعلام شده است، با وارد کردن نام کامل خود و همینطور کد امنیتی، اقدام کنید.

مرحله هشتم: در این مرحله شناسه کاربری نمایان خواهد شد. همچنین بقیه مراحل به ایمیل شما ارسال خواهند شد. لذا بایستی به ایمیل خود مراجعه فرمایید سپس با توجه به موردهای اعلام شده در آن عمل فرمایید.نکته های قابل توجه:

شما بایست هرچه سریعتر با استفاده از شناسه کاربری و رمز عبور فرستاده شده به ایمیل خود، به حساب کاربری ایجاد شده وارد شوید و رمز عبور را تغییر دهید، در غیر این صورت حساب کاربری شما پس از گذشت 7 روز حذف خواهد شد.

طراحی سایت فروشگاهی
پاسخ
تشکر شده توسط:
کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان