رتبه موضوع:
  • 3 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چرا از انجمن برنامه نویس جدا شدم؟
#1
شاید خیلی از دوستان براشون سؤال باشه که چرا من از مدیریت بخش PHP سایت برنامه نویس، به محروم شدن رسیدم و انجمن اختصاصی خودم رو ایجاد کردم. از اونجا که چند بار این مطلب رو توی سایت برنامه نویس نوشتم و سانسورچیهاشون حذفش کردن، توی سایت خودم، یکبار و برای همیشه تکلیف این موضوع رو مشخص میکنم:


خوب راستش یکم قضیه اش طولانیه. موضوع از اونجا شروع شد که آقای محمدرضا کرامتی فر که مدت سه سال، فقط در حد یک اسم بعنوان مدیر، توی بخش PHP قرار داشتن، یکمرتبه و بعد از یک خواب زمستانی سه ساله! فعالیتشون رو شروع کردن و در اولین اقدام، تاپیکهای پشتیبانی پکیجهایی که به گفته خریداران، بهترین منابع یادگیری PHP و فریمورک Yii و MVC به زبان فارسی به شمار میرفتن رو با عنوان «تبلیغاتی» بستن. حتی تاپیک «آموزش مرحله به مرحله PHP» رو که مطالبش، بطور رایگان توی سایتم قرار داشت و لینکهاش رو توی برنامه نویس گذاشته بودم (کاری که خیلی از کاربران عادی انجام میدن و تخلفی توش نیست) رو هم حذف کردن و علتش رو اینطور بیان کردن: «هروقت آموزشها رو به برنامه نویس منتقل کردین، تاپیک رو باز میکنم».

حالا جالب اینجاست که این تاپیکها، تماماً جنبه رفع اشکال کاربران رو داشت و اصلاً تبلیغاتی نبود چون اگه بحث تبلیغات باشه، قطعاً راهکارهای مناسبتر، ارزانتر و کم دردرسرتری نسبت به ایجاد تاپیک توی یک انجمن براش وجود داره. خیلی از کاربران اومدن پیام دادن که تکلیف سؤالهایی که اونجا پرسیدیم چی میشه و من چند بار گفتم «اشتباهی» حذف شده و درست میشه و تاپیک رو برمیگردوندم ولی باز فرداش میدیدم تاپیک حذف شده. حداقل بعنوان کسی که سه سال زحمت مدیریت بخش PHP سایتشون رو کشیده بودم، انتظار داشتم قبل از هر اقدام گسترده ای به این شکل، بهم یه اطلاع رسانی بشه. حالا من برام سؤاله: کسی که حدود یکسال قبل درخواست کرده بود که یک نسخه از پکیج Yii رو براشون بفرستم تا ببینن ازنظر ساختاری مطابق با سرفصلهای آموزشگاهشون هست یا نه که بعنوان مرجع معرفی کنن و توی فروش، درصدی بعنوان همکار بگیرن، ممکنه که از وجود این تاپیک بی اطلاع باشه؟ فرضاً اگه وجود این تاپیک تخلف هم محسوب بشه، ایشون یکسال قبل ازش اطلاع داشتن. چرا بعد از یکسال تاپیک رو حذف کردن؟

جواب اینه که آقایون با خودشون گفتن: «بگذار فعلاً کاربران برنامه نویس رو زیاد کنه. خودمون هم با این سؤال و جوابها کار با فریمورک رو یاد میگیریم. بعداً که کاربران زیاد شدن، به یه بهانه ای از دستش راحت میکنیم خودمونو». الان هم دیدن گستردگی این آموزش به حدی شده که دیگه کسی سراغ آموزشگاه اونها نمیره (وقتی شما میتونید با 75 هزار تومان، 4 برابر سرفصلهای آموزشگاه رو یاد بگیرین و نیازی نیست 400-300 هزار تومان هزینه برای یک کلاس عمومی کنید که بقول برخی از شرکت کنندگان، مربی وقت کلاس رو رعایت نمیکرد و دیر میومد و سریع میگفت و سؤال نمیشد بپرسن، مسلمه کسی سراغ آموزشگاهشون نمیره).

دقت کنید که یکسال قبل، ایشون حتی تلفظ Yii رو هم بلد نبودن چه برسه به اینکه بخوان ازنظر سطح کیفی روی پکیج آموزشی من اظهار نظر کنن. همین الان هم یکی از دوستان توی تالار Yii سؤالی درمورد AJAX پرسیده بود و ایشون با PHP خام جواب دادن و بعد هم که من اعتراض کردم که استارتر توی Yii سؤال پرسیده و خود Yii ساختار داخلی برای AJAX داره، گفتن «خودتون با ساختار فریمورک هماهنگ کنید. من کلی جواب دادم». خوب عزیزم اگه ایشون جواب کلی میخواست، میومد توی بخش اصلی PHP میپرسید! پس میبینید که بازبینی پکیج، فقط ازنظر هماهنگی با سرفصلهای آموزشگاهشون بوده نه ازنظر کیفیت آموزش.

برخی از تاپیکهایی که ایشون درست کرده بودن و جنبه آموزشی داشت (یعنی شبیه مقاله بود نه پرسش و پاسخ) برای نظم بیشتر، به قسمت آموزش منتقل کرده بودم ولی ایشون برای اینکه بیشتر دیده بشن، دوباره برگردونده بودن قسمت اصلی تالار PHP و اعلان هم کرده بودن!

من هم با وجود اینکه تاپیکهایی که بیش از دهها هزار بار بازدید داشت و چندین هزار پست کاربران داخلش بود رو حذف کرده بودن و این رو توهین به کاربران میدونستم، باز گفتم بیخیال، سایت خودشونه لابد نمیتونن یکی دیگه رو بزرگتر از خودشون ببینن. باز هم به احترام کاربران، ابتدا فقط بخش پشتیبانی پکیجها رو توی انجمن خودم ایجاد کردم و گفتم برای پاسخدهی به سؤالات متفرقه کاربران در زمینه PHP، همچنان توی برنامه نویس خواهم بود اما ایشون اومدن امضای خودشون رو کاملاً شبیه نرم افزار دیوار اندروید و سایت ایستگاه کردن و یکی یکی لینکهای دوره های آموزشی خودشون رو توی آموزشگاهشون، لینک کردن. امضایی که اکثراً از پستهاشون طولانی تر بود. خوب این تناقض رو دیگه نمیشد تحمل کرد. اگه قانونی وجود داره، اول از همه باید مدیران اجرا کنن تا کاربران یاد بگیرن. مسئولین باید الگوی کاربران باشن.

وقتی بنده و تعدادی از کاربران دیگه، به این روند تخریبی که در پیش گرفته بودن و نظم تالار PHP رو که در طی سه سال مدیریت بنده، تاحدود زیادی شکل گرفته بود و یک جو صمیمی بین کاربران ایجاد شده بود رو مستقیماً هدف گرفته بود اعتراض کردیم، همه رو محروم کردن. اومدم اکانت جدید ساختم و توی امضام، لینک انجمن خودم رو گذاشتم که حداقل کاربران بدونن پشتیبانی پکیجها به کجا منتقل شده. چند نفر دیگه از کاربران هم همراهی کردن و بعد دیدیم حق امضا رو هم از کاربران گرفتن. خوب برای مدیریت، حقوق که نمیدادن و سه سال مفت و مجانی براشون زحمت کشیدم. بیش از 10 هزار پست گذاشتم و اجازه ندادم تقریباً هیچ سؤالی بی جواب توی انجمن PHP بمونه و هرجا کاربران جواب نمیدادن، خودم میرفتم جواب میدادم و بعضی وقتها مجبور میشدم توی اینترنت بگردم تا به جواب برسم. برخی شبها تا ساعت 3 یا 4 صبح تا صفحات 4 و 5 تالار PHP میرفتم تا اگه سؤالی بی جواب مونده، جواب بدم. خوب با اینهمه تلاش، حداقل چیزی که میشد بهره بگیرم، قراردادن لینک خرید پکیجها توی امضام بود. این آقایون این حق رو هم از کاربران گرفتن.

البته این رو هم بگم که قبل از اینکه تبلیغ پکیجم رو توی امضام بگذارم، بنری که طراحی کرده بودم و الان توی امضام توی سایت خودم هست رو برای آقای مهدی کرامتی فر فرستادم و ایشون بعد از یک هفته که جواب ندادن و بقول خودشون مشغول بررسی بودن، بعد از اینکه دوباره خودم تلفن زدم بهشون جواب دادن: «چون ما خودمون کار آموزشی میکنیم و تبلیغ شما، موازی با کاری ما محسوب میشه، نمیتونیم توی بنرهای بالای سایت بگذاریم». گواه این ادعام هم اینه که ابعاد بنری که طراحی کردم، دقیقاً با ابعاد بنرهای بالای انجمن برنامه نویس یکیه.

اقدامات وقیحانه برادران کرامتی فر تا جایی پیش رفت که آدرس سایت من رو هم فیلتر کردن تا جایی که الان اگه توی برنامه نویس، توی پستهاتون بنویسید ncis.ir بطور خودکار به barnamenevis.ir تبدیل میشه! نمیدونم چرا اینها اینقدر از nCIS میترسن. جالبه که اگه حتی با سایتهای کوتاه کننده لینک هم لینک کوتاه شده بسازین و بگذارین، باز هم کسانی هستند که مثل عقاب بالای سر پستها میچرخن و لینکها رو بررسی میکنن و کلیک میکنن و اگه دیدن به سایت من میرسه، پست و اکانتتون رو حذف میکنن. کافیه یکبار امتحان کنید تا به میزان رعایت دموکراسی در سایت برنامه نویس پی ببرین. من اسم این افراد رو گذاشتم جاروبرقی های برنامه نویس (شما همون سانسورچی بخونید).

من فقط از یک چیز مطمئنم: «کسی رو که خدا بخواد بزرگ کنه، بنده خدا نمیتونه کوچک کنه». البته من خودم رو بزرگ نمیدونم و برعکس، کوچک همه کاربران عزیز این سایت هم هستم و مطمئنم با کمک شما کاربران عزیز، به زودی این سایت به بزرگترین انجمن تخصصی ایران تبدیل خواهد شد. از دوستان محترم هم تقاضا دارم تخلفات آشکار مدیران برنامه نویس رو هرجا که در توانتون هست (توی انجمنهای دیگه و سایتهایی که عضو هستین)، اطلاع رسانی کنید و کاربران رو به انجمن nCIS دعوت کنید. میتونید لینک مستقیم همین پست رو هم بگذارین تا بخونن و آگاهانه تصمیم بگیرن. این هم آخرین سند افتخار من در برنامه نویس که حالا حالاها، مدیران ارشد برنامه نویس، خواب رسیدن به چنین رکوردی رو هم نمیبینن:

   

درصورت حذف شدن، از لینک زیر مشاهده کنید:
http://www.mediafire.com/view/9k2m113jjq...rofile.jpg
پاسخ
#2
البته این رکورد بالای 10,500 پست بود که آقایون لطف کردن حدود 1000 تا از پستها که شامل اعتراضها و پشتیبانی پکیج و... بود رو حذف کردن.
پاسخ
تشکر شده توسط: morrning , sm_pakdel , meysam1366 , saeid2him , sorkhabi
#3
کلاس هاشون مثل کتابهای آقای جعفر نژاد قمیه
شما یاد که نمی گیری هیچ از اون زبان هم زده میشی
ضمن اینکه به هیچ وجه شبیه کلاس نیست
انگار اومدن برای رو نویسی کردن اگر فهمیدید که هیچ اگر نفهمیدید زمانی برای سوال نیست و ....
خوشحالم اینجا رو راه اندازی کردید
پاسخ
تشکر شده توسط: meysam1366 , ADMIN
#4
حالا من کاری به کلاساشون ندارم زیاد ولی شیوه مدیریت انجمنشون حقیقتاً کودکانه است.
پاسخ
تشکر شده توسط: sm_pakdel , meysam1366 , eagle-design.ir , sorkhabi , جناب خان
#5
متاسفانه من چون خیلی از موارد رو تو اون سایت یاد گرفتم از این بابت خودمو بهش مدیون می دونم که در قبال استفاده ای که کردم فعالیتی هم داشته باشم . اما برای سبک مدیریت اشون متاسفم . همیشه به اشتباه فکر می کردم برنامه نویسی در نوع نگرش انسان به زندگی هم تاثیر می زاره و باعث میشه که انسان در برخورد با مشکلات بهترین الگوریتم(روش ) رو انتخاب می کنه . اما مدیر اونجا با رفتارش باعث شد که یک مرجع یادگیری نابود بشه و پاسخگویی رو موکول کرد به وقتی که اکثر کاربران حرفه سایت رو ترک می کردن .( البته اگر بشه بهش گفت پاسخگویی )
در هر حال اول که سعی می کنم انگلیسی یاد بگیرم، اما بعد از اون این http://forum.ncis.ir رو مرجع اول فارسی یادگیری ام حساب می کنم و تمام سعی امو می کنم که سهم کوچکی در پربار شدن این انجمن داشته باشم .
پاسخ
تشکر شده توسط: meysam1366 , sm_pakdel , saeid2him , php , sorkhabi , ADMIN
#6
(05-03-1394، 02:54 ب.ظ)بیتا_حکمت نوشته: متاسفانه من چون خیلی از موارد رو تو اون سایت یاد گرفتم از این بابت خودمو بهش مدیون می دونم که در قبال استفاده ای که کردم فعالیتی هم داشته باشم . اما برای سبک مدیریت اشون متاسفم . همیشه به اشتباه فکر می کردم برنامه نویسی در نوع نگرش انسان به زندگی هم تاثیر می زاره  و باعث میشه که انسان در برخورد با مشکلات بهترین الگوریتم(روش )  رو انتخاب می کنه . اما مدیر اونجا با رفتارش باعث شد که  یک مرجع یادگیری نابود بشه  و پاسخگویی رو موکول کرد به وقتی که اکثر کاربران حرفه سایت رو ترک می کردن .( البته اگر بشه بهش گفت پاسخگویی )
در هر حال اول که سعی می کنم انگلیسی یاد بگیرم، اما بعد از اون این http://forum.ncis.ir رو مرجع اول فارسی یادگیری ام حساب می کنم و تمام سعی امو می کنم که سهم کوچکی در پربار شدن این انجمن داشته باشم .

این اخلاقتون خیلی خوبه ولی خوب از خودشون که یاد نگرفتید از دوستان داخل انجمن یاد گرفتید که احتمالا اکثر اون دوستان هم از آقای شهرکی یاد گرفتن 
در نهایت مرجع همینجاست
پاسخ
تشکر شده توسط: meysam1366 , sorkhabi
#7
من به اینکه نسب به اون سایت احساس تعلق خاطر یا حتی دین دارین، احترام میگذارم ولی همونطور که دوستمون گفتن، یک سایت با کاربرانش هست که سایت میشه و این موضوع بخصوص درمورد یک انجمن بیشتر مصداق پیدا میکنه. مدیران برنامه نویس زیاد توی پاسخدهی به کاربران فعال نبوده و نیستن و موردی که من رو خیلی ناراحت کرده، گرفتن حق امضا از کاربران و فیلترکردن مطالبشون هست که رسماً توهین به کاربران محسوب میشه. بنظر من کاربران با طرد کردن سایتهایی که مدیریت اینچنین دارن، به مدیران ثابت میکنن که قدرت اصلی اونها هستن نه گردانندگان سایتها.
پاسخ
تشکر شده توسط: sm_pakdel , meysam1366 , abdollah110110 , saeid2him , sorkhabi
#8
نصب نرم افزار های انجمن ساز زمان زیادی نمی بره
هر کدوم از کاربرا میتونن با حد اقل هزینه انجمن راه بندازن ولی وقتی کسی نباشه که فعالیت کنه ، هیچ کس پاسخگو نباشه هیچ فرقی با یه کاغذ سفید نداره
پاسخ
تشکر شده توسط: meysam1366 , sorkhabi , ADMIN
#9
با احترام به نظر تمامی دوستان

فکر می کنم باید همه دست به دست هم بدیم و سعی کنیم از این فرصت پیش اومده استفاده کنیم و برای تلاش و پیشرفت فروم ncis و همینطور افزایش روز افزون دانش خودمون گامی به جلو برداریم .

در نهایت همه صحبتها و دلایل مختلف گفته شد و حالا وقتشه که هرکی هرچی بلده رو کنه و سعی کنه از دیگران یاد بگیره و به نوبه خودش تو فروم فعالیت کنه.

به امید موفقیت این انجمن
پاسخ
تشکر شده توسط: meysam1366 , abdollah110110 , php , sorkhabi , ADMIN , کیان
#10
خیلی فکر خوبیه. من خودم زیاد توی انجمن ها پست نمیدم در حالی که خیلی توی انجمن ها فعالیت میکنم! یک انجمن خاصی هستش که من خودم روزانه بیشتر از 400 پست توی اونجا میخونم! ولی شاید کل پست های من اونجا 400 تا هم نباشه! تازه این یکی از انجمن هایی هست که من روزانه سر میزنم و چندین انجمن فارسی و انگلیسی دیگه رو هم هر روز سر میزنم و دنبال میکنم ولی چون خیلی وقت کم دارم معمولا وقت اینکه خودم پست زیاد بذارم ندارم، یک مدتی هم قبلا سعی کردم یک سری آموزش هایی رو توی انجمنی شروع کنم و کردم ولی وقتی دیدم کسی تشکر و حمایت نمیکنه دلسرد شدم و ادامه ندادم دیگه، مخصوصا اینکه دیدم به جای اینکه به دیگران یاد بدم و وقت بذارم براشون میتونم خودم پروژه انجام بدم و درآمد کسب کنم... امثال آقای شهرکی خیلی افراد خوش قلب و خوبی هستن که به دیگران آموزش میدن و کمک میکنن.

خلاصه حرفم اینه که اگر اینجا پر بار بشه و همه به هم یاد بدیم و من مثلا روزی 10 چیز جدید یاد بگیرم، حاظرم حتی روزانه 20 تا چیز جدید به بقیه یاد بدم، چیزایی که کمتر کسی ممکنه برخورد کرده باشه، مثل کتابخونه های باحالی که خیلی کارا رو راحت میکنه و ...
فکر میکنم خیلی خوب میشه اگر هم یک سری بخش های خصوصی هم توی انجمن راه بیفته که فقط افراد خاصی که توی انجمن فعالیت داشتن و به یک حد خاصی از فعالیت رسیدن بتونن به اون قسمت وارد بشن و از آموزش ها و تاپیک های اون بخش خصوصی استفاده کنن. مثل بخش هایی به نام Area 51 که توی انجمن های خارجی مثل digitalpoint و یا bhw وجود داره.
پاسخ
تشکر شده توسط: sorkhabi , sm_pakdel , meysam1366 , ADMIN
#11
درود
من نمیخوام در مورد برنامه نویس و رخ داد های پیش اومده حرفی بزنم.ولی من به این خاطر تو برنامه نویس از شما دفاع کردم که زحمات زیادی کشیدید که صمیمانه از شما سپاسگزارم.برنامه نویسی اگه تو سطح شما بود و اگه خودشو خسته نمیکردم و از ساعت ۸ تا ۵ عصر میرفت تو یک شرکت کم کم ۲ تا ۲٫۵ میلیون در می آورد.ولی شما اومدی به کاربر ها کمک می کردی و اونها رو راهنمای می کردید.من هم به خاطر این ویژگی شما,شما رو حمایت کردم و تا پایانشم وایسادم تا جایی که ۳ بار محرومم کردن و چه خوبه که مدیران حس انتقاد پذیری بالایی داشته باشن.انتقادهای من تو اون انجمن سازنده و فقط به خاطر رشد خود فرد بود
به امید روزهای خوب و خوش تو این انجمن
پاسخ
تشکر شده توسط: php , sorkhabi , meysam1366 , ADMIN
#12
(05-03-1394، 07:29 ب.ظ)php نوشته:
(05-03-1394، 03:31 ب.ظ)javad.pourmostafa نوشته: با احترام به نظر تمامی دوستان

فکر می کنم باید همه دست به دست هم بدیم و سعی کنیم از این فرصت پیش اومده استفاده کنیم و برای تلاش و پیشرفت فروم ncis و همینطور افزایش روز افزون دانش خودمون گامی به جلو برداریم .

در نهایت همه صحبتها و دلایل مختلف گفته شد و حالا وقتشه که هرکی هرچی بلده رو کنه و سعی کنه از دیگران یاد بگیره و به نوبه خودش تو فروم فعالیت کنه.

به امید موفقیت این انجمن

خیلی فکر خوبیه. من خودم زیاد توی انجمن ها پست نمیدم در حالی که خیلی توی انجمن ها فعالیت میکنم! یک انجمن خاصی هستش که من خودم روزانه بیشتر از 400 پست توی اونجا میخونم! ولی شاید کل پست های من اونجا 400 تا هم نباشه! تازه این یکی از انجمن هایی هست که من روزانه سر میزنم و چندین انجمن فارسی و انگلیسی دیگه رو هم هر روز سر میزنم و دنبال میکنم ولی چون خیلی وقت کم دارم معمولا وقت اینکه خودم پست زیاد بذارم ندارم، یک مدتی هم قبلا سعی کردم یک سری آموزش هایی رو توی انجمنی شروع کنم و کردم ولی وقتی دیدم کسی تشکر و حمایت نمیکنه دلسرد شدم و ادامه ندادم دیگه، مخصوصا اینکه دیدم به جای اینکه به دیگران یاد بدم و وقت بذارم براشون میتونم خودم پروژه انجام بدم و درآمد کسب کنم... امثال آقای شهرکی خیلی افراد خوش قلب و خوبی هستن که به دیگران آموزش میدن و کمک میکنن.

خلاصه حرفم اینه که اگر اینجا پر بار بشه و همه به هم یاد بدیم و من مثلا روزی 10 چیز جدید یاد بگیرم، حاظرم حتی روزانه 20 تا چیز جدید به بقیه یاد بدم، چیزایی که کمتر کسی ممکنه برخورد کرده باشه، مثل کتابخونه های باحالی که خیلی کارا رو راحت میکنه و ...
فکر میکنم خیلی خوب میشه اگر هم یک سری بخش های خصوصی هم توی انجمن راه بیفته که فقط افراد خاصی که توی انجمن فعالیت داشتن و به یک حد خاصی از فعالیت رسیدن بتونن به اون قسمت وارد بشن و از آموزش ها و تاپیک های اون بخش خصوصی استفاده کنن. مثل بخش هایی به نام Area 51 که توی انجمن های خارجی مثل digitalpoint و یا bhw وجود داره.

خیلی موافقم با شما 
پاسخ
تشکر شده توسط: sorkhabi , meysam1366 , ADMIN
#13
استاد شهرکی عزیز من فقط و فقط برای شما به برنامه نویس میرفتم . واقعا با شما php رو به صورت حرفه ای یاد گرفتم . با پکیج شما تونستم حرفی برای گفتن داشته باشم در زمینه php و در اینطرف دنیا تونستم برای خودم در آمد بسازم ...

واقعا ازتون سپاسگذارم استاد و دستتون رو به گرمی میفشارم
پاسخ
تشکر شده توسط: sorkhabi , meysam1366 , mahdirabbani , ADMIN
#14
رتبه سایت برنامه نویس رو توی آلکسا الان ببینید(273) چن ماه دیگه وقتی نگاه میکنید با افت شدید مواجه میشه چون دیگه کسی نیست که جواب بده بیشترین کاربران آنلاین تو بخش PHP بود.از آقای شهرکی میخوام به سایت برنامه نویس بگن پستاشنو از سایت حذف کنن تا ببین سایت با کله میاد پایین.
پاسخ
تشکر شده توسط: sorkhabi , meysam1366 , ADMIN
#15
قطعاً اینکار رو انجام نمیدن ولی ما میتونیم انجمن خودمون رو بالا ببریم. وقتی کاربران برنامه نویس ببینن پرسشهاشون اینجا زودتر جواب داده میشه، میان اینطرف.
پاسخ
تشکر شده توسط: sorkhabi , meysam1366 , BITNEVIS
کاربران در حال بازدید این موضوع: 4 مهمان