رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
قوانین فعالیت در تالار گفتمان nCIS.ir
#1
ثبت نام در این سایت رایگان است! پایبندی و اجرای قوانین و قواعدی که در nCIS.ir تعریف شده، ضروری است و اگر شما با مواردی که در ادامه ذکر شده اند مشکلی ندارید می توانید پس از تأیید آنها، برروی دکمه ثبت نام کلیک کنید. درغیر اینصورت، از ثبت نام در سایت خودداری نمایید زیرا مطابق قوانین، با کاربران خاطی برخورد شده و پست ها، تاپیک ها و شناسه کاربری افراد متخلف (یا ترکیبی از موارد فوق) برحسب نوع تخلف حذف خواهد شد.

قانون شماره 1
استفاده از اسامی سیاسی و مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران و کلمات ناهنجار در نام کاربری و عنوان فرعی کاربر ممنوع است.

قانون شماره 2
ایجاد بیش از یک شناسه کاربری در سایت مجاز نیست.

قانون شماره 3
کاربران سایت می بایست به هنگام ارسال پیام در انجمن ها از عبارات مناسب استفاده نمایند.

قانون شماره 4
این سایت محلی جهت تبادل اطلاعات در رابطه با اهداف سایت می باشد. بنابراین مطرح کردن هرگونه موضوع حاشیه ای ممنوع است.

قانون شماره 5
قبل از ایجاد تاپیک جدید، از امکان جستجوی سایت استفاده کرده و در صورتی که به جواب سوال خود نرسیدید، سؤال خود را در تاپیک جدید مطرح کنید.

قانون شماره 6
تاپیک های ایجاد شده در انجمن نامناسب، برای کاربران تازه کار به محل مناسب منتقل شده و به آنها هشدار داده خواهد شد و درصورتی که یک کاربر با سابقه، در مکان نامناسب تاپیک ایجاد کند، بدون هشدار قبلی تاپیک وی حذف می شود.

قانون شماره 7
انتخاب یک عنوان مناسب برای تاپیکها الزامی است. عناوینی همچون «کمک» و «این کد کار نمیکنه» و... نمونه هایی از عناوین نامناسب هستند. عنوان تاپیک باید بصورت بسیار خلاصه، مشکل را شرح دهد. برای مثال، «درخواست راهنمایی برای تنظیم PHP Mailer» یک عنوان مناسب به شمار می آید.

قانون شماره 8
در هر تاپیک فقط یک سؤال/مشکل را مطرح نمایید. تاپیکهایی که حاوی چند سؤال باشد، حذف خواهد شد.

قانون شماره 9
از ایجاد تاپیکهای یکسان در بخش های مختلف خودداری کنید.

قانون شماره 10
مطرح کردن مباحث مرتبط با هک و کرک تنها درصورتی که به قصد آموزش عمومی (و نه نفوذ به سایت یا نرم افزار مشخص) باشد مجاز است.

قانون شماره 11
از تایپ لاتین و فینگلیش خودداری کنید. تالار گفتمان nCIS.ir یک سایت پارسی زبان است.

قانون شماره 12
مسئولیت مطالب ارسال شده توسط هر کاربر به عهده خود فرد بوده و لزوماً مورد تأیید مسئولین سایت نمی باشد. مدیریت سایت تنها در موارد مغایرت با قوانین سایت وارد عمل خواهد شد.

قانون شماره 13
مطالب سیاسی و همچنین اهانت به قشر یا فردی خاص جزو خطوط قرمز سایت محسوب می شود و ممنوع است.

قانون شماره 14
از ارسال مطالب بی ارتباط به تاپیک مطرح شده توسط دیگر کاربران خودداری فرمایید. این پست ها که بعنوان Off Topic شناخته می شوند، بدون هشدار قبلی حذف شده و کاربر خاطی جریمه خواهد شد.

قانون شماره 15
لطفاً در هنگام جواب دادن به سؤالات، از به کار بردن الفاظ و عباراتی که باعث دلسردی و توهین یا تحقیر کاربر سؤال کننده می گردد خودداری نمایید. فراموش نکنید که nCIS.ir محل یادگیری است و شما نیز، زمانی تازه کار بوده اید.

قانون شماره 16
تبدیل محیط علمی انجمن ها به محل حل اختلافات و بیان اظهار نظرهای شخصی ممنوع است.

قانون شماره 17
برای تشکر از دیگر کاربران روی دکمه "تشکر" که زیر مطلب فرد مورد نظر قرار گرفته است کلیک کنید. ارسال متونی که صرفاً برای تشکر و احوال پرسی نوشته می شوند، ممنوع است. همچنین درصورت تمایل می توانید از گزینه «اعطای اعتبار» استفاده کنید. بدین ترتیب، می توانید به کاربران برای پست های آنها اعتبار مثبت/منفی بدهید.

قانون شماره 18
هیچکدام از کاربران سایت حق ندارند مطلبی را از فرد/سایت دیگر، بدون رعایت قوانین مربوط به حق نشر آن (درصورت ذکر شدن در منبع)، منتشر نمایند.

قانون شماره 19
مسئولیت فایل ها و سورس های قرار گرفته در انجمن ها بر عهده کاربر فرستنده می باشد و مسئولین nCIS.ir هیچ تعهدی در زمینه صحت کارکرد یا عدم آلودگی به ویروس و... ندارند.

قانون شماره 20
انتشار شایعات یا اخبار غیر موثقی (Hoax) ممنوع است.

قانون شماره 21
هرگونه فعالیت مطابق با Warez Activity در این سایت ممنوع است. منظور از فعالیت Warez، فعالیتی است که منجر به استفاده غیرقانونی از نرم افزار گردد. مواردی ازقبیل درخواست/ارائه Crack، سریال، Patch و... نمونه هایی از فعالیت Warez محسوب می شود. ما، تولیدکنندگان عرصه IT هستیم و قبل از انتظار از دیگران، خودمان باید به حقوق هم احترام بگذاریم.

قانون شماره 22
برای معرفی محصولات و فعالیتهای تجاری خود، از بخش آگهی های سایت استفاده کنید و امضای خود را صرفاً به سایت شخصی خود یا جملات کوتاه مطابق با قوانین سایت اختصاص داده و از بزرگ/طولانی کردن امضای خود بپرهیزید.

قانون شماره 23
این سایت با آغوش باز از نظرات و پیشنهادات/انتقادات کاربران درخصوص مسائل مدیریتی و سیستم ساختاری انجمن استقبال می کند. اما فراموش نکنید که موارد مطرح شده، صرفاً بعنوان همکاری و در حد نظر و پیشنهاد/انتقاد بوده و لزوم اجرا ندارند و مسئولیت تصمیم گیری درخصوص قبول یا رد آنها بعهده مدیران سایت است.

قانون شماره 24
مدیران سایت دسترسی لازم برای ویرایش و تغییر در تاپیکها و پست های کاربران را دارند و برای اقدامات مدیریتی، درصورت تطبیق با قوانین سایت، ملزم به جواب پس دادن به کاربران متخلف نیستند. البته درخصوص تغییر تاپیک/پست در مواردی که مغایرت با قوانین سایت محسوب نمی شود، به کاربران اطلاع رسانی خواهد شد.

قانون شماره 25
این سایت، جلوی تبلیغ سایتهای مشابه با nCIS.ir را نمی گیرد. درصورتی که سایتی را برای سایرین سودمند می دانید، می توانید با خیال راحت آنرا معرفی کنید. ما دست همکارانمان را که در زمینه آموزش، باری از دوشمان بردارند، به گرمی میفشاریم و میبوسیم. اما دقت کنید که درصورت مغایرت سایت معرفی شده با قوانین جمهوری اسلامی ایران، آگهی ارائه شده حذف خواهد شد. مسئولیت تشخیص مغایرت بعهده مدیران سایت است.

قانون شماره 26
درصورت رسیدن به جواب موردنظر خود، حتماً پست اول تاپیک را در وضعیت «ویرایش کامل» اصلاح کرده و به انتهای عنوان آن، عبارت «(حل شد)» را اضافه نمایید تا عنوان تاپیک اصلاح شود و سایرین، به راحتی بتوانند تاپیکهایی را که به جواب رسیده‌اند، تشخیص داده و از ادامه دادن آنها خودداری کنند.

قانون شماره 27
قانون حق تالیف – CopyRight : در صورتی که می خواهید از مباحث و آموزشهایی که در انجمن های این سایت قرار گرفته اند در جایی دیگر و یا در سایت خود استفاده کنید ذکر نام سایت و نام نویسنده مطلب الزامیست و حتماً لینک تاپیک را هم برای اطلاعات بیشتر ذکر نمایید.

قانون شماره 28
درصورتی که بلافاصله بعد از یک پست، پاسخ می‌دهید، پست قبلی را نقل‌قول نکنید. این کار به کاهش حجم پایگاه داده‌های انجمن و خوانایی تاپیک‌ها و افزایش سرعت بارگزاری صفحات، کمک می‌کند.


با ثبت نام شما در این انجمن شما قبول می‌کنید که از ارسال هر مطلبی که محتوای دانستنی‌های غلط، مطالب بدون صحت، بد گویی، منفور و یا تجاوز به حقوق و شخصیت دیگران و مطالب غیر اخلاقی و یا هر مطلب دیگری که قوانین را نقض می‌کند خودداری می‌کنید.

عدم اجابت این قوانین ممکن است به تعلیق حساب کاربری شما و یا ممنوعیت دائم از دسترسی شما به این انجمن بیانجامد. شناسه‌ی آی‌پی شما با هر ارسال در این انجمن ثبت شده و در صورت لزوم قابل یافتن توسط تیم مدیریت انجمن می‌باشد. شما می‌پذیرید که ما توانایی و حق پاک کردن، ویرایش و یا بستن هر حساب کاربری و یا مطلب ارسالی در هر زمان که مورد نیاز باشد را داریم. شما همچنین توافق می‌کنید که همه‌ی اطلاعاتی که شما در این انجمن وارد می‌کنید در یک دیتابیس حفظ می‌شود و همچنین کوکی‌ها در روی کامپیوتر شما جهت ذخیره اطلاعات ورود شما ذخیره می‌شوند.

هرگونه اطلاعات شما در این انجمن بدون رضایت و موافقت شما به هیچ شخص ثالثی ارائه نخواهد شد. هرچند که تیم مدیریت انجمن هیچ گونه مسئولیتی در مقابل حملات آنلاین (هک) که باعث فاش شدن اطلاعات شما می‌شود ندارد.
تشکر شده توسط: fatima-php , mohammadjavad , habibvafapour , hossein73
#2
این قوانین ممکن است تغییر کنند. درصورت بروز تغییر در هرکدام از قوانین، ضمن اصلاح پست اول این تاپیک، یک پست جداگانه حاوی محتوای قبلی و تغییرات جدید درج خواهد شد تا با مراجعه به تاریخ آن پست، بتوانید از زمان ایجاد تغییرات مطلع شوید. بنابراین، بطور مرتب به این تاپیک سر بزنید.
تشکر شده توسط: fatima-php , habibvafapour
کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان