رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چطور میتونم مطمئن بشم یه سرور از progressive دانلود پشتیبانی میکنه؟
سلام دوستان چندتا سوال دارم:
1-چطور میتونم مطمئن بشم یه سرور از progressive دانلود پشتیبانی میکنه؟ مثلا میخوام روی هاست محلی و ومپ سرور تست کنم...
2-فرق استریم و progressive دانلود چیه؟
3-چطور میشه استریم فایل های صوتی رو با زبان php  پیاده سازی کرد؟
4- این progressive دانلود رو اگه تو آپاچی بدون هیچ اسکریپتی و کف دایرکتوری www اگه فایل هامو کپی کنم قابل انجام است؟ این همونه که میشه وسط دانلود یه فایل بزرگ مکث کرد و بعدا ادامشو دانلود کرد؟

پیش فرض های کار هم این ها هستن:
 فایل ها نیاز به مخفی شدن نداره یعنی محتوی مهمی نیست که لازم باشه لینک مستقیم به فایل مشخص نباشه.
میخوام از برنامه اندروید اون فایل ها رو پخش کنم از mediaPlayer و بعضی از فایل ها بزرگتر از اونی هستن که بشه تا دانلود کامل صبر کرد، برای همین لازمه به صورت جریان در حال دریافت پخش بشن. ولی نمیتونم درک کنم اگه فایل به صورت جریان داده داره دانلود میشه، میشه فهمید چه زمانی به ته فایل رسیدیم و باید پخش متوقف بشه یا به فایل بعدی بره؟ اگه پروگرسیو دانلود باشه چطور میشه؟
 وبلاگ من => jgeek.ir

System.out.PrintLn("Say to Prof.James Gosling Java Never Dies ! I HATE Microsoft and its Technologies ! ");
پاسخ
تشکر شده توسط:
(15-12-1398، 12:14 ب.ظ)YN97 نوشته: سلام دوستان چندتا سوال دارم:
1-چطور میتونم مطمئن بشم یه سرور از progressive دانلود پشتیبانی میکنه؟ مثلا میخوام روی هاست محلی و ومپ سرور تست کنم...
اغلب هاست‌ها اگه مستقیماً آدرس فایل رو بدین از این قابلیت پشتیبانی میکنن. برای اطمینان، یک فایل رو با Download Manager دانلود کنید و ببینید در قسمت Resume Support چی نوشته.
نقل قول:2-فرق استریم و progressive دانلود چیه؟
یکی برای دانلود Resume Support هست و یکی دیگه مستقیماً به محض دریافت قابلیت پخش داره یعنی هدرها به‌نحوی تنظیم میشه که محتوای فایل و حجمش داینامیک تغییر میکنه چون در حالت عادی اگه فایل کامل دانلود نشده باشه قابل پخش نیست. البته با فرمت‌های جدید و امروزی مثل MKV و MP4 و... دیگه این مشکل تا حد زیادی رفع شده و برای مثال حتی وقتی فایلی رو مستقیماً دانلود میکنین و وسط دانلود اینترنت قطع میشه یا سیستم ریستارت میشه، باز هم تا جایی که دانلود شده رو میشه پخش کرد.
نقل قول:3-چطور میشه استریم فایل های صوتی رو با زبان php  پیاده سازی کرد؟
ارتباط خاصی به PHP نداره و بیشتر به سرور و تنظیم هدرهای HTTP-Range و... مربوط میشه. درمورد Media Streaming with PHP and Apache تحقیق کنید.
نقل قول:4- این progressive دانلود رو اگه تو آپاچی بدون هیچ اسکریپتی و کف دایرکتوری www اگه فایل هامو کپی کنم قابل انجام است؟ این همونه که میشه وسط دانلود یه فایل بزرگ مکث کرد و بعدا ادامشو دانلود کرد؟
بله بطور پیشفرض فعاله و اگه نبود هم میتونین با افزونه‌ی X-Sendfile به هدف موردنظرتون برسین.
نقل قول:پیش فرض های کار هم این ها هستن:
 فایل ها نیاز به مخفی شدن نداره یعنی محتوی مهمی نیست که لازم باشه لینک مستقیم به فایل مشخص نباشه.
میخوام از برنامه اندروید اون فایل ها رو پخش کنم از mediaPlayer و بعضی از فایل ها بزرگتر از اونی هستن که بشه تا دانلود کامل صبر کرد، برای همین لازمه به صورت جریان در حال دریافت پخش بشن. ولی نمیتونم درک کنم اگه فایل به صورت جریان داده داره دانلود میشه، میشه فهمید چه زمانی به ته فایل رسیدیم و باید پخش متوقف بشه یا به فایل بعدی بره؟ اگه پروگرسیو دانلود باشه چطور میشه؟
توی هدرهای فایل دانلودی، سایز فایل قرار داره و از روی اون متوجه میشه که به انتها رسیده یا نه. همچنین توی هدرهای Progressive Download یا ResumeSupport Download سایز تکه‌ای که درحال‌حاضر داره دانلود میشه هم وجود داره و از روی همین هدرها تشخیص داده میشه که به انتها رسیده و قسمت بعد باید دانلود/بافر بشه.
پاسخ
تشکر شده توسط: YN97

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان