رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اموزش ساخت ربات تلگرام با زبان php
به نام خدا
با آموزش صفر تا 100 برنامه نویسی ربات تلگرام در خدمت دوستان گرامی هستم. در این آموزش سعی دارم چند پروژه ربات تلگرام با با زبان محبوب PHP و یک پروژه هم با فریمورک محبوب لاراول برای ساخت ربات تلگرام پیاده‌سازی کنم.
در ابتدا باید بدانید برای یادگیری این آموزش‌ها به‌شدت پیشنهاد میگردد یک دوره آموزش مقدماتی تا متوسط زبان PHP را بگذرانید. در غیر اینصورت 80 درصد مطالب را به هیچ عنوان متوجه نخواهید شذ.
در پروژه ابتدایی و هر پروژه دیگری که ایجاد میکنم تماماً به وسیله شئ‌گرایی کدنویسی خواهد شد. لذا درک شئ‌گرایی بسیار مهم است!
برای اولین پروژه، پروژه سیستم نظرسنجی در گروه برای دوستان پیاده‌سازی خواهم کرد. 

در ابتدا باید بدانیم تلگرام چطور با سرور ما ارتباط برقرار می‌کند. ما به دو روش میتوانیم بوسیله کدنویسی با تلگرام ارتباط برقرار کنیم. یکی اینکه مداوم به تلگرام درخواست داده و اون نیز به ما جواب بدهد. مثلاً من یک درخواست را بواسطه یک لینک در URL مرورگر خودم اجرا میکنم و خروجی آنرا مورد بررسی قرار میدهم که این URL را میتوانم در برنامه‌نویسی استفاده کنم که این URL حاوی کوئری‌استرینگ‌هایی است که از قبل برای تلگرام تعریف شده است:

https://api.telegram.org/bot[token]/sendMessage?chat_id=-233445544545&text=salam

که در اینجا chat_id و text از قبل تعریف شده هستند.

روش دوم این است که خود تلگرام اطلاعات را برای ما ارسال کند. یعنی ما طی انجام مراحل که بعد توضیح داده خواهد شد تلگرام را وادار میکنیم که جایی که ربات ما مشغول به فعالیت هست (مثل گروه تلگرام) را برای هر فعالیتی که انجام میشود، به اسکریپت PHP ما ارسال کند!

در قسمت اول آموزش ما به‌صورت ارسال و درخواست از API تلگرام، رباتی را ایجاد میکنیم و آنرا مورد بررسی قرار میدهیم.

ادامه دارد...
پاسخ
تشکر شده توسط: ADMIN , YN97

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان