رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
yii2 in cpanel
سلام
من در کانفیگ yii2 advanced تو سی پنل مشکل برخوردم فایل .htaccess طبق همون چیزی که هست وارد کردم ما عمل نمیکنه صفحاتو باز نمیکنه
ممنون میشم اگه راهنمایی کنید
پاسخ
تشکر شده توسط:
سلام
میشه یکم بیشتر توضیح دهید. فایل .htaccess  را اینجا قرار دهید.

من یک توضیح در مورد نصب فریم ورک yii2 می نویسم.

ببینید پوشه www یا public_html پوشه ایی هست که دسترسی آن برای هر شخصی آزاد است و همه قادرند به روش های مختلف از طریق شبکه یا همان اینترنت به این پوشه دسترسی پیدا کنند.
فریم ورک yii ساختار اش به گونه ایی است که شما میتوانید فایل های فریم ورک را در هر جایی قرار دهید و فایل entry script را در محل قابل دسترسی قرار دهید و آن را اجرا کنید.

مثال
بر فرض مثال پروژه شما بر روی سیستم خودتون به این صورت است : http://localhost/web
خوب برای انتقال این پروژه بر روی سرور دو راه حل وجود دارد :

1- انتقال کل فایل های پروژه به پوشه public_html یا www و انتقال document_root به پوشه web
  - در این صورت شما باید دسترسی به فایل httpd.config  (برای وب سرور آپاچی) سرور داشته باشید.
  - در این روش در واقع شما دسترسی هایی که به پوشه public_html یا www وجود داشت را به یک پوشه جلوتر یعنی web انتقال داده اید.
برای انجام این روش از آدرس زیر استفاده کنید.
Installing Yii - Getting Started - The Definitive Guide to Yii 2.0

2- انتقال کل فایل های پروژه به یک پوشه قبل public_html یا www و انتقال فایل entry script به پوشه public_html یا www
  - در این روش که برعکس روش اول می باشد شما با کمی تغییر در فایل entry script موجود در پوشه web می توانید پروژه خود را بالا بیاورید.

خوب برای انجام این روش ابتدا یک پوشه به نام yii در کنار پوشه  public_html یا www بسازید. (توجه داشته باشید که دسترسی به این پوشه امکان پذیر نباشد که طبیعتا اینگونه است)
سپس تمام پروژه خود را به این پوشه (yii) انتقال دهید و بعد از آن محتویات موجود در پوشه web فریم ورک را که در مسیر /yii/web قرار دارد را به پوشه public_html یا www انتقال دهید. سپس مسیر های موجود در فایل index.php را ویرایش کنید بطوریکه مسیر فایل ها به همان پوشه yii ساخته شده اشاره داشته باشد.

حال فایلی به نام htaccess. را در پوشه public_html یا www ایجاد کرده و محتوای زیر را در آن قرار دهید :
options -Indexes
RewriteEngine on
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteRule . index.php
پاسخ
تشکر شده توسط: iwalk477
سلام
من توی yii2 از قالب advanced استفاده میکنم..ادرس های فرونت رو پوشه ی اصلیم گذاشتم و فایل های بک اند رو درون پوشه ی management..روی لینوکسه سیستمم همه چی مرتب و درست هستش ولی وقتی روی هاست کپی میکنم بک اند به مشکل می خوره و خطای 403 میده...فرونت هم خطا میداد که کد htaccess که گذاشتین رو گذاشتم و اون حل شد..الان چه کنم تا خطای 403 نده وقتی کاربر میخواد میخواد بره management؟
توی فرونت هم prettyUrl استفاده کردم. و قبلا مشکلی نداشتم حدودا 4سال پیش روی هاست کار میکرد..ولی الان مشکل داره..غیر از افزودن امکانات ورژن yii رو هم براش آپدیت کردم..
تشکر شده توسط:
کلاً پیشنهاد میکنم از معماری Advanced استفاده نکنید. حتی خود تیم توسعه هم رویکرد معماری Advanced رو گذاشته کنار و دیگه توسعه نمیده و بجاش از HMVC توی خود معماری Basic استفاده میکنه.

اما درمورد خطای 403، صرفاً کد خطا کمکی نمیکنه. باید لاگ‌های خطای سرور رو چک کنید و ببینید مشکل از چیه یا اینجا بگذارین که بررسی کنیم.
پاسخ
تشکر شده توسط:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان