رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
vps
سلام و خسته نباشید به دوستان عزیز
همونطور که میدونید vPS رو بروی سرور ها نصب میکنن تا سرور مجازی بسازه.
حالا سوالی که دارم اینه: (اونایی که با vps کار کردن)
vps رو میشه روی هاست های اشتراکی هم نصب کرد یا باید حتما روی سرور مجازی نصب کرد؟
تو اینترنت که گفته بودن Vps سرعت رو میبره بالا ولی از چند تا از دوستان پرسیدم گفتن زیاد تاثیر نداره.
نظر دوستان چیه؟
میشه اگه تجربیاتی در مورد vps دارید بیان کنید.
ممنون
پاسخ
تشکر شده توسط:
سلام

VPS چیزی نیست که نصب کنن. با استفاده از برنامه‌هایی مثل VMware، Xen و ... اون رو می‌سازن.

با این حساب، چون روی هاست اشتراکی امکان نصب این برنامه‌ها رو ندارید، پس نمی‌تونید و حتما باید روی سرور نصب کنید.

VPS به خودی خود سرعت رو بالا نمی‌بره اما از اون‌جایی که تخصیص منابع بیش‌تری نسبت به هاست اشتراکی دارید و همین‌طور تنظیمات بیش‌تر، کنترل و امکانات بهتری دارید.
پاسخ
تشکر شده توسط: olampiad
تشکر بابت راهنمایی ها
همونطور که میدونیم در سرور های اختصاصی کامپیوتر رو در اختیار شما قرار میدهند و یک سرور در کل برای شما می شود.
ولی در سرور های مجازی یک سرور رو به چند بخش تقسیم میکنند.
سوالی که دارم اینه:
آیا سرور های مجازی رو با استفاده از vps تقسیم بندی میکنند؟
پاسخ
تشکر شده توسط:
(20-07-1394، 02:31 ق.ظ)olampiad نوشته: آیا سرور های مجازی رو با استفاده از vps تقسیم بندی میکنند؟

سرور مجازی همون VPS هست!

اگه منظورتون VPS تو در تو هست، خب برای چه‌کاری این رو می‌خواید؟
چون نشنیدم کسی این‌کار رو انجام بده به‌علت هدر رفتن اضافی منابع.
پاسخ
تشکر شده توسط:
پاسخ سوالات رو دوستمون دادن.
فقط یک نکته عرض کنم، لزوما یه vps سرعتش از یه هاست اشتراکی بیشتر نیست!
فرض کن شما یه vps با مشخصات مثلا رم 1 و یا کمتر ترافیک 40 گیگ خریدی ماهی 70 تومن میدی.
در صورتی که شما با پرداخت سالیانه 70 تومن میتونی سرویس اشتراکی تقریبا با همون میزارن رم(از 1 گیگ حدودا 400 مگ قابل استفاده است) ولی با سرعت اینترنت خیلی بیشتر و ترافیک تقریبا نامحدود میتونی بخری.

مزیت vps اینه که همه کار میتونی باهاش بکنی و دسترسیت محدود نیست.
پاسخ
تشکر شده توسط:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان