رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PHP یا ASP.NET
با سلام خدمت دوستان خوبم
من می خواهم برنامه نویسی سمت سرورو طراحی وب سایت را یاد بگیرم.به نظر شما کدام زبان برنامه نویسی سمت سرور بهتر است؟ php یا asp.net ؟
و یک سوال دیگه:
کسی می  تواند بگوید که این سایت با php برنامه نویسی شده است یا با asp.net ؟
البته خیلی دوست دارم که در زمینه سئو هم پیشرفت های خوبی داشته باشم. من دنبال آموزش های زیادی بودم و اینترنت رو کلی زیر و رو کردم ولی هر آموزشی در زمینه سئو کاملا به صورت جزیره ای است و دوست دارم سئو رو به صورت خیلی متمرکز یاد بگیرم که با موسسه آموزشی الگوها آشنا شدم. در این سایت آموشی می تونید به بسیاری از آموزش های سئو دسترسی داشته باشید و همینطور کلی هم آموزش سئو رایگان داره که هم اکنون میتونید از این سایت دانلودش کنید.
من توصیه می کنم اول آموزش های رایگان رو دانلود کنید و بعدش برین پول بدین. من که پکیج کامل و 0 تا 100 رو تهیه کردم و الانم خیلی رضایت دارم.
مرسی از تمامی بچه هایی که سوال قبلی منو پاسخ دادن و بعد چند سال اومدم دیدن شکه شدم
پاسخ
تشکر شده توسط:
اگر HTML,CSS رو نمیدونید
اول باید این دو را مسلط شوید یا حداقل HTML و سپس به سمت زبان سمت سرور بروید .
مقایسه PHP و asp.net درست نیست ، چرا که PHP خام هست و asp.net یک فریمورک
در کل هر کاری که بخواهید با هر دو زبان قابل پیاده سازی هست . باید ببینید که به کدام یک علاقه دارید .
می توانید نمونه کدهای هر کدوم رو ببینید .

سایتی هم که گذاشتید با PHP نوشته شده . اکثر سایتها با PHP نوشته شدند ، چرا که اپن سورس میباشد و CMS های زیادی برای این زبان وجود دارد ، مثل وردپرس ، جوملا ، دروپال و ....

اینجا هم چون تالار PHP هست ، قطعا نظر همه بر روی PHP هست .

موفق باشید
پاسخ
تشکر شده توسط: n0o0b_sina , meysam1366
با هر کدوم از این ابزارها هر سایتی بخواین میتونید تولید کنید. بحث سر اینکه کدوم بهتره بی فایده است. البته من خودم شخصاً طرفدار فرهنگ بازمتن و نرم افزار آزاد هستم که PHP در این مورد برنده است و از سیاستهای انحصارطلبانه و دیکتاتوری مایکروسافت خوشم نمیاد اما این موضوع، شخصیه و نمیتونم کسی رو بخاطر اینکه مثل من فکر نمیکنه، سرزنش کنم.
پاسخ
تشکر شده توسط: meysam1366 , mahdirabbani , YN97
کلا" رویکرد برنامه نویسی با ابزارهای خانواده دات نت و متن باز خیلی فرق داره ، شما با ابزارهای دات نتی بیشتر برنامه ساز هستید و لزومی نداره از همه ی جوانب کار باخبر باشید ( البته این خودش دلیل نمیشه که دات نت کارا این جوانب رو ندونن ) در عوض در دنیای متن باز سختی کار بیشتر هستش اما انعطاف پذیری کار بیشتره . اگه سعی کنید اصول هر چیزی رو بخوبی یادبگیرید دیگه ابزارها براتون مهم نخواهند بود
پاسخ
تشکر شده توسط: Eshpilen
بنظر من هم هر کسی رویکرد خاص خودش رو داره. بهترین کار این هستش که هم رنگ جماعت بشی.
اگر فقط یک ساعت توی نت بگردی خودت متوجه میشی که تقریباً میشه گفت 99 درصد رو PHP در دست داره اما بازم همرنگ جماعت شو. همین و بس
پاسخ
تشکر شده توسط:
من این سیاست همرنگ جماعت شو رو زیاد قبول ندارم. دنیا رو کسانی متحول کردن که مثل جماعت فکر نمیکردن. بنظرم بهتره اول ببینید فرهنگ حاکم بر هر کدوم از این دو بستر چیه و بعد هرکدوم با روحیاتتون سازگار بود، همونو دنبال کنید.
پاسخ
تشکر شده توسط: abdollah110110 , mahdirabbani
خب معلومه PHP
میدونی چرا برنامه نویس ها عاشق ایند که با PHP برنامه نویسی کنند
http://www.phpgang.com/why-developer-lik..._1562.html

یادگیری مداوم حداقل شرط لازم برای موفقیت در هر زمینه ای است که در آن فعالیت می کنید؛ هر روز چیز جدیدی بیاموزید.
پاسخ
تشکر شده توسط:
قبل از هرچیز باید عرض کنم که شما تا صد سال دیگه هم با مشورت تنها به نتیجه نمی رسید. البته اینجا اکثرا PHP کار هستند ولی اگه جرأت دارید این سوال رو توی انجمنهای دیگه بپرسید و برید کنار تا جنگ تمام عیار رو مشاهده کنید.
ولی به هر حال بنده به عنوان کسی که خیلی دنبال این سوال بوده ام یک جمع بندی برای خودم کرده ام که قسمتی از خلاصه ی اون رو برای شما بیان می کنم:
به نظر من بستگی به تفکرتون داره. اگه آدمی هستید که بیشر دنبال پول هستید و خیلی اهل ریسک و انجام کارهای غیر عادی نیستید یا از آدم هایی هستید که بین شغل کارمندی با حقوق ثابت و شغل آزاد با درآمد متغیر ، شغل کارمندی رو انتخاب می کنید و تفکرتون توی هر زمینه ای اینطور هست ، برید به سمت ASP
ولی اگر مثل خیلی از ماها کله تون بوی قرمه سبزی میده (با عرض پوزش از همه) و ویندوز به این خوبی که شاید 90 درصد افراد جامعه ی ما دارن ازش استفاده می کنن رو نجس می دونید! و یا کلا آدم کنجکاوی هستید و توی همون ویندوز هم همیشه دنبال تغییر رجیستری ، خرابکاری و کارهای عجیب و غریب هستید به طوری که دائم مجبورید ویندوز عوض کنید و ... یا هدفتون از برنامه نویسی بیشتر از اینکه برای کسب درآمد باشه علاقه و ... هست ، برید به سمت PHP
پاسخ
تشکر شده توسط: n0o0b_sina , Eshpilen
یه جوری میگید انگار سمت PHP درآمد نیست.
پاسخ
تشکر شده توسط:
نه من فقط منظورم این بود که کلا PHP و لینوکس آدم خودش رو می خواد و راه کسب درآمد از PHP و لینوکس با ASP و ویندوز متفاوت هست.
پاسخ
تشکر شده توسط:
(03-04-1394، 01:29 ق.ظ)mahdirabbani نوشته: قبل از هرچیز باید عرض کنم که شما تا صد سال دیگه هم با مشورت تنها به نتیجه نمی رسید. البته اینجا اکثرا PHP کار هستند ولی اگه جرأت دارید این سوال رو توی انجمنهای دیگه بپرسید و برید کنار تا جنگ تمام عیار رو مشاهده کنید.
ولی به هر حال بنده به عنوان کسی که خیلی دنبال این سوال بوده ام یک جمع بندی برای خودم کرده ام که قسمتی از خلاصه ی اون رو برای شما بیان می کنم:
به نظر من بستگی به تفکرتون داره. اگه آدمی هستید که بیشر دنبال پول هستید و خیلی اهل ریسک و انجام کارهای غیر عادی نیستید یا از آدم هایی هستید که بین شغل کارمندی با حقوق ثابت و شغل آزاد با درآمد متغیر ، شغل کارمندی رو انتخاب می کنید و تفکرتون توی هر زمینه ای اینطور هست ، برید به سمت ASP
ولی اگر مثل خیلی از ماها کله تون بوی قرمه سبزی میده (با عرض پوزش از همه) و ویندوز به این خوبی که شاید 90 درصد افراد جامعه ی ما دارن ازش استفاده می کنن رو نجس می دونید! و یا کلا آدم کنجکاوی هستید و توی همون ویندوز هم همیشه دنبال تغییر رجیستری ، خرابکاری و کارهای عجیب و غریب هستید به طوری که دائم مجبورید ویندوز عوض کنید و ... یا هدفتون از برنامه نویسی بیشتر از اینکه برای کسب درآمد باشه علاقه و ... هست ، برید به سمت PHP

با همه ی حرفاتون موافقم جز بخش آخرش!! مگه php چشه نشه ازش در آمد داشت؟ توی ایران و درآمده کاره آزاد که فعلا php جلوتره، ولی برای استخدام همونطور که خودتونم گفتید #C و asp خیلی بهترن.
---
دوستان چطوریه وقتی به بحث ویندوز و لینوکس میرسه همه میگید لینوکس، اون موقع همرنگ جماعت نمیشید؟ :) الان که بحثه asp و php هست همرنگه جماعت میخواید بشید؟ :))
البته ubuntu هم خوبه ولی من چون میخوام همرنگه جماعت باشم از ویندوز استفاده میکنم :دی
(یکی نیست به این لینوکسی ها بگه به جای 100 تا توزیع با کیفیت یا بی کیفیت میشستین رو نرم افزار های کاربردی یکی از سیستم عامل ها کار میکردید الان ویندوز و مک تبدیل به فسیل شده بودن، ولی خوشبختانه این اتفاق نخواهد افتاد :دی)
---
درضمن من اصلا عاشقه php نیستم :| جاوا رو خیلی منطقی تر و اصولی تر از php دیدم!!! چرا جمع میبندید؟ :دی
تو این لینک و موضوع های مطرح شده ی توش، جاوا حقیقتن یه سر و گردن بالاتر از php هستش (همه اینو میدونن نیاز به بحثم نداره :دی) ولی از #C اطلاع ندارم.
پاسخ
از حرف های بنده برداشت اشتباه کردید. البته تقصیر خودم هست که خیلی خلاصه نوشتم!
من اصلا نگفتم نمیشه از PHP درآمد داشت و یا از ASP میشه. این ها مثال بود برای جدا کردن تیپ شخصیتی افراد. برنامه نویس ها هدف های مختلفی دارن. اون دسته از برنامه نویس هایی که بیشتر برای پول برنامه نویس می شن بهتره برن به سمت ASP. به دلایل مختلف از جمله اینکه یک برنامه نویس ASP از همون روز اول یادگیری بدون دانستن خیلی از چیزها (تقریبا) می تونه یک برنامه سرهم کنه چون ویژوال استودیو خیلی از کارها رو براش انجام میده. وحتی ممکنه تا آخر هم حکمت خیلی از چیزها رو متوجه نشه. ولی در PHP اینطوری نیست. باید مدتی کار کنه تا به یک نتیجه ای برسه.
من حتی در مثال شغل کارمندی و آزاد هم منظورم این نبود که برای شغل کارمندی باید ASP بدانیم و برای آزاد PHP. (گرچه تا حدودی همینطور است) بلکه اینها مثالی برای تیپ شخصیتی افراد بود. بدین معنی که افرادی که اهل ریسک نیستن و می خوان یک زندگی روتین داشته باشن تیپ شخصیتشون بیشتر به ASP کارها میخوره و برعکس...
در مورد جاوا و سی شارپ هم باید عرض کنم که من خودم C# و جاوا رو خیلی دوست دارم ولی هر کدوم کاربرد خودش رو داره و درضمن ربطی به این تاپیک نداره. صاحب تاپیک پرسیدن PHP یا ASP.NET
پاسخ
درسته، تیپه شخصیتیه من به ASP کارا میخوره ولی php کار میکنم، چاره چیست به نظرتون؟
---
اونو در پاسخ دوستمون گفتم، ولی زیادم نا مرتبط نیست چون جاوا و سی شارپ خیلی به هم شبیهن.
پاسخ
تشکر شده توسط:
(03-04-1394، 03:14 ق.ظ)n0o0b_sina نوشته: درضمن من اصلا عاشقه php نیستم :| جاوا رو خیلی منطقی تر و اصولی تر از php دیدم!!! چرا جمع میبندید؟ :دی
تو این لینک و موضوع های مطرح شده ی توش، جاوا حقیقتن یه سر و گردن بالاتر از php هستش (همه اینو میدونن نیاز به بحثم نداره :دی) ولی از #C اطلاع ندارم.

هر ابزاری برای کار خاصی ساخته شده. هروقت Java تونست توی پیاده سازی لایه نمایش وب، به سرعت و بهینگی PHP کار کنه، اونوقت حرف شما درسته وگرنه مقایسه کردن ساختار Java و PHP در حالتی که Java رو توی دسکتاپ و موبایل اپلیکیشن استفاده میکنید و PHP رو توی وب، مقایسه درستی نیست.
پاسخ
تشکر شده توسط: mahdirabbani
(03-04-1394، 06:01 ق.ظ)n0o0b_sina نوشته: درسته، تیپه شخصیتیه من به ASP کارا میخوره ولی php کار میکنم، چاره چیست به نظرتون؟

PHP کار نکنید. اینو جدی و دوستانه میگم. قبل از اینکه بتونید از یه ابزار استفاده کنید، باید قبلش فرهنگ حاکم بر اون محصول رو قلباً پذیرفته باشین وگرنه مدام با مواردی برخورد میکنید که با روحیاتتون سازگار نیست و این مسائل آزارتون میده. PHP داره میگه هر کاری بخوای میتونی انجام بدی (کارهای ساده، ساده است و کارهای پیچیده، پیچیده)، من ابزارهای پایه لازم رو در اختیارت میگذارم. درحالی که ASP.NET میگه خیلی از (نه همه) کارهای پیچیده رو هم برات ساده میکنم ولی خارج از چهارچوبی که من تعریف کردم نمیتونی کاری انجام بدی.
پاسخ
تشکر شده توسط:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان