رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Form Request و درج FOREIGN KEY
سلام. من الان از مدل FormRequest دارم استفاده میکنم ولی تو رابط جدولها به مشکل خورم یعنی نمیتون الان یوزر آیدی که وصل هستش به جدول یوزر رو با این روش ذخیره کنم در واقع میتونم فرم رو راحت ذخیره کنم برای اونایی که رابطه ای با بقیه جدولها ندارن ولی برای بعضی ها که رابطه دارن و باید یوزر آیدی هم ست بشه به مشکل خوردم ممنون میشم کمک کنید
پاسخ
تشکر شده توسط:
FormRequest ها که مدل نیستند برای اعتبارسنجی و کنترل دسترسی درخواست ها به کار میروند.

من قبلا تو آموزشهام بین کاربر و پست های سایت ارتباط ایجاد کرده بودم و از کلاس StoreBlogPostRequest برای FormRequest استفاده کردم
سورس رو از لینک زیر دانلود کن
http://forum.ncis.ir/Thread-%D8%A2%D9%85...93#pid6893
تو کنترلر PostController و اکشن store از این روش استفاده کردم بهتره کدهارو نگاه کنید ببینید چیکار کردم و اگه باز هم مشکلی داشتین سوال بفرمایید
موفقیت، نتیجه تشخیص درست است؛ تشخیص درست، نتیجه تجربه است؛ تجربه نیز اغلب نتیجه تشخیص نادرست است.

پاسخ
تشکر شده توسط: tux-world
ممنون. در واقع زمانی میتونیم از create استفاده کنیم که رلیشن نداشته باشیم در غیر اینصورت باید از متد save خودمون مثل قبل باید استفاده کنیم درسته؟
پاسخ
تشکر شده توسط:
چرا نشه خب ورودی متد create یک آرایه هست کافیه یکم این آرایه رو دستکاری کنی مثلا

$data = array_add($request->all() , 'user_id', Auth::user()->id);
موفقیت، نتیجه تشخیص درست است؛ تشخیص درست، نتیجه تجربه است؛ تجربه نیز اغلب نتیجه تشخیص نادرست است.

پاسخ
تشکر شده توسط: tux-world

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان