رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
یی یا لاراول
درود
من یک سوالی داشتم
یی2 بهتر است یا لراول ؟
شاید مثل این بماند که asp بهتر است یا php . ولی من چون yii1.1 کار کردم میخواهم ببینم کدوم را حالا کار کنم
yii2 یا لراول
کدومش راحت تره و پرکاربرد تر ؟
انگار که نیستی ، چو هستی خوش باش
حکیم عمر خیام
پاسخ
تشکر شده توسط:
چیزی به نام بهترین نداریم چون بسته به شرایط جای اینها باهم عوض میشه به طور مثال فالکون به گفته خودش سریعترین فریمورک PHP هست اما در هاست های اشتراکی قابل استفاده نیست بنابراین نمیتونه در اولویت انتخاب ما باشد. هر فریمورکی که بتواند نیازهای مان را به خوبی برطرف کند و ما باهاش راحت باشیم و بتونیم به راحتی باهاش ارتباط برقرار کنیم به نظرم بهترینه و خود من توی انتخاب های معمولا یکسان داشتن community بیشتر رو مد نظر قرار میدم و چون Laravel از این نظر شرایط بهتری داره انتخاب من بود چون قطعا در طول یادگیری نیاز به منابع آموزشی و کتاب ها و وبسایتهایی برای مطالعه دارید و community بیشتر یعنی منابع یادگیری و پرسش و پاسخ بیشتر.
اما برای شما که yii1 رو کار کردین و اگه باهاش راحت بودین همون yii2 رو پیشنهاد می کنم
موفقیت، نتیجه تشخیص درست است؛ تشخیص درست، نتیجه تجربه است؛ تجربه نیز اغلب نتیجه تشخیص نادرست است.

پاسخ
تشکر شده توسط:
فریمورک ابزار دست شماست. چه ابزاری از همه بهتره؟ مسلماً همونی که شما بهتر میتونید باهاش کار کنید. یک نفر که پاهای بزرگی داره، کفش سیندرلا براش مناسب نیست حتی اگه تماماً روش نگینهای الماس کارگذاری شده باشه. بطور مشابه، کسی که با یه سینتکس و یه معماری خاص راحتتره، هرچقدر هم یه ابزار دیگه بنظر خیلیها جذابتر و کاربردیتر باشه، برای اون فرد خاص مناسب نیست. ابزار مناسب دست خودتون رو پیدا کنید. بهترین راه هم اینه که حداقل یک هفته آزمایشی خودتون با این ابزارها کار کنید و به حرف این و اون اهمیت ندین. اگه اون آدمی که مثال زدم، کفش سیندرلا رو بخاطر حرف مردم بخره و بپوشه، هرچقدر هم مردم موقع دیدنش لبخند بزنن و بگن چقدر بهت میاد و قشنگ شدی و از این قبیل حرفها، آخرش تنها چیزی که گیرش میاد، تاولهای دردناک توی پاهاش خواهد بود!
پاسخ
تشکر شده توسط: hamo
خب حالا سوال اینجاست که leravel هم دستخوش تغییر هست یا فقط yii هست که تغییر میکند؟
و لراول کلا ثابت هست ؟
یا باید عین یی همینطور کار با ورژن های جدید و ساختار های جدید رو یاد بگیریم ؟
انگار که نیستی ، چو هستی خوش باش
حکیم عمر خیام
پاسخ
تشکر شده توسط:
همه چی تغییر میکند این که دیگه نرم افزاره و تو این حوزه تغییرات سریعتر رخ میدن و Laravell هم حتی بیشتر از ِYii تغییر کرده
موفقیت، نتیجه تشخیص درست است؛ تشخیص درست، نتیجه تجربه است؛ تجربه نیز اغلب نتیجه تشخیص نادرست است.

پاسخ
تشکر شده توسط: tabesh

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان