رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
کانکشن دیتابیس در سشن
#1
سلام دوستان. برای اینکه دور هم یک بحث علمی بکنیم به ذهنم رسید یک سوال بپرسم! امروز توی یک سایتی دیدم یک کد php گذاشته برای conncet شدن به دیتابیس و ذخیره کانکشن در سشن. به نظر شما همچین کاری چه فایده داره؟! مثلا چه استفاده ای از این کار میشه کرد؟
پاسخ
تشکر شده توسط:
#2
شاید منظورشون از اون کد، استفاده از Persistent Connection بوده (اتصالی که با پایان گرفتن اسکریپت از بین نمیره). توی این مواقع باید هندلر اتصال رو یه جا که همه بتونن بخونن بگذارین تا توی دفعات بعد بشه ازش استفاده مجدد کرد.
پاسخ
تشکر شده توسط:
#3
هندلر اتصال به چه درد میخوره که همیشه در دسترس باشه؟ سوال منم همینه! شما توی یک اسکریپت دیگه موازی با این اسکریپتی که توش کانکشن رو ایجاد کردی، دوباره هم کانکشن رو ایجاد کنی هیچ مشکلی پیش نمیاد و بار خیلی زیادی هم واسه فقط connect شدن به دیتابیس ایجاد نمیشه! حتی شاید از ذخیره توی سشن هم بارش کمتر باشه!
متن انگلیسی توضیحات اینه:
نقل قول:

This is a simple class that can connect to MySQL and store connections in sessions.

It can connect to a given MySQL database server using MySQLi and optionally store the connection in a session variable.

The class can also disconnect from the database and clear the respective session variable if it was set.
پاسخ
تشکر شده توسط:
#4
خوب خیلی از کلاسها شاید در اکثر مواقع کاربردی نباشن ولی یه جاهای خاص کاربرد پیدا میکنن. برای مثال همین کلاس در جاهایی که همیشه یه اتصال باز لازمه، مفیده. مثلاً اگه سرور با حمله مواجه بشه، همیشه یه اتصال باز در اختیار admin (یه سیستم که با IP ثابت مرتب به سرور وصله) باشه تا با خطای Maximum connection limit reached مواجه نشه.
پاسخ
تشکر شده توسط:
کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان