رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چیست jquery.ui.core.js
سلام
من یه  کد از یه جایی دانلود کردم این کد که قراره تقویمی رو نشون بده به خوبی کار می کنه.
در این کد همچین import ای صورت گرفته است:
کد:
    <script type="text/javascript" src="scripts/jquery.ui.core.js"></script>

حالا ذهنیت من اینه که اگه این کد رو حذف کنم و به جاش این کد رو قرار بدم:
کد:
 <script src="https://code.jquery.com/ui/1.12.1/jquery-ui.js"></script>

کد باید دقیقا مثل قبل کار بکنه.
اما این اتفاق نمی افته و فقط با همون کد اول کار میکنه. سوال من اینه مگه import کردن jquery-ui   از طریق لینک اینترنتی کامل و جامع نیست و همه ی دسترسی ها رو در اختیار ما نمی گذاره؟  من خودم کدهای سایت jqueryui رو دیدم که به همین روش لینک اینترنتی کار کردن و مثال هاشون اینطوریه.

اگه ممکنه در این مورد راهنمایی فرمایین
من  کد jquery.ui.core.js رو هم پیوست این تایپیک می کنم هر چند ضروری به نظر نمی رسه
متشکرم

فایل‌های پیوست
.rar   jquery.ui.core.rar (اندازه 1.98 KB / تعداد دانلود: 1)
پاسخ
تشکر شده توسط:
وقتی از CDN ها استفاده میکنی باید به نسخه های CDN دقت کنی. اینی که شما ضمیمه کردین ۱.۸.۱۴ و ui.core هست اما اونی که توی CDN دادین 1.12.1 هست. اگه میخواین CDN بدین آدرسش اینه :
https://code.jquery.com/ui/1.8.14/jquery-ui.min.js

اما به نظر من نیازی به استفاده از CDN نیست ! یعی وقتی حجم آنچنانی نداره و نسخه مورد نیاز انقدر عقب هست دلیلی نداره کد خودمون را وابسته به یک CDN کنید ! حالا بماند کلا با CDN ها میونه خوبی ندارم.
اگه کسی گفت با ۱۰۰ هزار تومان برات سایت درست میکنه بزن تو گوشش ،‌ شاید تو ندونی برای چی اما اون خوب میدونه !
پاسخ
تشکر شده توسط: شهاب1024
خب ذهنیت من اینه که jquery-ui باید جدید باشه. ایا به نظر شما این اشکال نداره که من به خاطر یه تقویم مجبور شم از jquery-ui قدیمی استفاده کنم؟
منظورم اینه ممکن بعدا در ادامه ی طراحی سایت به مشکل بخورم و مجبور شم برگردم سر خونه ای اول درسته؟

ادرس تقویمی که میخام باهاش کار کنم رو براتون میفرستم چون معروفه شاید بشناسین:
تقویم شمسی هاشمی نژاد
پاسخ
تشکر شده توسط:
نقل قول:خب ذهنیت من اینه که jquery-ui باید جدید باشه

این ذهنیت خیلی  جاها درست نیست! این کتابخونه ها و Framework ها و پلاگین ها توی نسخه های جدیدتر ممکنه تغییرات ساختاری بدن که Backward Compatible نباشه و شما مجبور باشی از همون نسخه های قدیمی استفاده کنی.
۳ تا راه داری :
- اگه خودت از این ui استفاه نمیکنی یا محدود استفاده میکنی از همون نسخه استفاده کنی و از آخرین نسخه استفاده نکنی.
- مشکل اون تقویم را با ui جدید بررسی کنی و سورس را تغییر بدی
- نسخه قدیمی را برای اون پلاگین و جدید را برای خودت استفاده کنی اینطوری :
بعد از تگ script که juqery را load میکنه بنویسی :
<script type="text/javascript">
  var $tempJQuery = jQuery.noConflict();
</script>
حالا بیای و اسکریپت ui قدیمی و تقویم را ویرایش کنی و مقدار jQuery را توی اونها به $tempJQuery تغیر بدی !  وبعد از این تگ بالا load کنی توی صفحه.
اگه کسی گفت با ۱۰۰ هزار تومان برات سایت درست میکنه بزن تو گوشش ،‌ شاید تو ندونی برای چی اما اون خوب میدونه !
پاسخ
تشکر شده توسط: شهاب1024

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان