رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چیدن فیلد ها بر اساس سناریو در فرم
سلام من یک مدل دارم با چندین سناریو میخوای توی ویو جستجو و ویو افزودن فیلد ها رو نصبت به اون ظرفی که دارم ، مثلا (col-xs-8 یا col-xs-12) 
مثلا وقطی ظرف کلی col-8 هست فیلد ها با col-xs-4 قرار بگیرند و وقتی 12 هست با 3

بنظرتون بیام و برای هر سناریو یک ویو خاص بزنم یا توی یک کلاس بر اساس سناریو موجود توی switch بنویسم کدوم فیلدها با چه اندازه و ترتیبی نمایش داده بشن .

بعضی فیلد ها در هر سناریو نیست و نباید نمایش داده بشن
پاسخ
تشکر شده توسط:
راستش اینقدر پیچیده توضیح دادین که اصلاً منظورتون رو نفهمیدم ولی در کل اگه برحسب سناریو ویو رو انتخاب کنید، حجم ویو کمتر میشه و درنتیجه کدها سریعتر اجرا میشن.
پاسخ
تشکر شده توسط:
به عنوان مثال من 10 تا سناریو دارم . ابتدا اومدم یک ولیدیشن به اسم FormValidation ساختم که از کلاس 

namespace commoncomponentsvalidator;

use yiivalidatorsvalidator;

class FormValidator extends Validator
{

}

کارش این هست که هر attribute بهش پاس بدم ولید میشه ! و اومدم توی مدلم به اسم فایل دوتا متد نوشتم 
class File extends yiidbActiveRecord
{

.
.
.

public function myAttributes()
{
$scenario = $this->getScenario();
$scenarios = $this->myScenarios();
if(!isset($scenarios[$scenario])){
return [];
}
$attributes = $scenarios[$scenario];
foreach ($attributes as $attribute) {
if($attribute[0] === '!') { 
$attributes[$i] = substr($attribute, 1);
}
}

return $attributes
}

public function myScenarios()
{
$scenarios = [];
foreach($this->getValidators() as $validator){
if($validator instanceof FormValidator){
foreach($validator->on as $name) {
foreach($validator->attributes as $attribute) {
$scenarios[$name][$attribute] = true;
}
}
}

}

foreach ($scenarios as $scenario => $attributes){
if(!empty($attributes)){
$scenarios[$scenario] = array_keys($attributes);
}
}

return $scenarios;

}

}
داخل ویو میام توی بدنه فرم کلاسی رو که برای چیدن فرم نوشتم فراخونی میکنم و متغییرهای form و model رو بهش پاس میدم .

کد ویو : 
<?php

use yiibootstrapActiveForm;
use yiibootstrapHtml;

?>

<div class="row">
<?php 

$form = ActiveForm::begin();
$dynamicForm = new commonwidgetsDynamicForm($form, $model)
?>
<div class="col-xs-12">
<?= Html::submitButton('search', ['class' => 'btn btn-success']) ?>
</div>
<?php ActiveForm::end(); ?>
</div> 

حالا به نظرتون توی این کلاس DynamicForm بیام و بر اساس هر سناریو یک ویو بسازم یا اینکه بیام و فیلد ها رو به صورت داینامیک نشون بدم ، برای نمایش داینامیک امکان داره توی هر سناریو یک فیلد به صورت تکی یا دو چند فیلد کنار هم دیگه قرار بگیرن که با input-group-addon بوت استراپ از هم جدا میشن ولی به صورت inline  کنار هم هستن .

الان من برای دوتا روش بالا مشکل دارم . 
توی روش اول تعداد ویو ها خیلی زیاد میشه چون حدود 150 سناریو دارم و اینکه توی هر ویو بیام و روی هر فیلد یک سری تغییرات مثل حداکثر طول و یا کد های جاوا مثل فعال کردن یک تکست باکس دیگه و غیره رو قرار بدم امکان داره توی یکی از فرم ها فراموش کنم .

توی روش دوم هم کلاس DynamicForm چندین هزار خط میشه که من یک آرایه از attribute ها دارم و در طریقه نمایششون مشکل دارم . مثلا تک فیلد یا جچند فیلد کنار هم قرار بگیرند ، اندازه والدشون و ..

امیدوارم تونسته باشم منظورمو برسونم
پاسخ
تشکر شده توسط:
اون ولیدیتورتون چرا اینطوریه؟ خوب چرا از safe استفاده نمیکنید؟ بنظر من برای هر سناریو یه ویوی جداگانه بسازین، خوانایی و قابلیت پشتیبانی برنامه شما بهبود پیدا میکنه.
پاسخ
تشکر شده توسط:
یه روش سوم هم وجود داره: بیاین مدلهای مختلف بسازین برای سناریوهای مختلف (که به دیتابیس وصل نیستن) و ولیدیتورها رو اونجا برای هرکدوم جداگانه تعریف کنید. بعد از اینکه مدل ولیدیت شد، اتریبیوتها رو به مدل اصلی پاس بدین و ذخیره کنید (بدون ولیدیشن مجدد توی مدل اکتیورکورد). مثال:
$model = new RegisterModel();
if($model->load(Yii::$app->post()) && $model->validate()) { // validation is done here
    $user = new Users;
    $user->attributes = $model->attributes;
    $user->save(false); // save without double validation
}
پاسخ
تشکر شده توسط:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان