رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چگونگی اتصال متن کتاب به موضوع
با عرض سلام

فرمی داریم که متن کل کتاب در یک textarea از دیتابیس بارگذاری شده و در کنارش لیست موضوعات است (که البته لیست موضوعات به صورت ساختار درختی می باشد ) .
میخوام کاربر بتونه هر موضوعی را به هر جای متن اختصاص بده مثلا : موضوع 1 را از treeview انتخاب میکنه بعد میره سراغ متنی که میخواد بهش اختصاص بده .. مثلا صفحه 2 از خط 4 تا خط 7 را میخواد به اون موضوع اختصاص بده . میخوام کاربر همونجا بتونه متنو انتخاب کنه و اختصاص بده به موضوع موردنظرش و در جای خاصی ذخیره بشه برای استفاده در نمایش موضوعات
متن هر کتاب در یک رکورد ذخیره می باشد. درضمن این مسئه برای پروژه سنگینی نیست . حداکثر کتاب 10 صفحه ای می باشد .
چگونه میشه این کارو کرد ؟ ...

ممنون از راهنماییتون
پاسخ
تشکر شده توسط:
ادیتور هایی مثل ckeditor امکان ایجاد پلاگین جدید مثلا با انتخاب فایل و زدن دکمه ای خاص، متن انتخابی داخل تگ مورد نظر شما قرار بگیره، رو دارند. شاید اینطور بشه متن رو انتخاب کنید، موضوع رو هم انتخاب کنید، بعد با زدن دکمه پلاگینتون که نوشتید، آی دی موضوع با یک تگ مثل p یا div به دور موضوعتون گذاشته بشه و اینطور بتونید موضوع رو در متن مشخص کنید.

البته من خودم باشم از روش بالا استفاده نمی کنم، خیلی کار بی دقت میشه و احتمال زیاد اذیت هم خواهید شد.

روش دیگه به نظرم، قسمت های مختلف متن در رکوردهای جدا در جدول دیگه بیارید . اونجا خیلی راحت موضوع مورد نظر رو بهش نسبت میدید، و توی نمایش همه رو پشت سر هم نمایش می دید و خروجی یک متن یکپارچه هست
پاسخ
تشکر شده توسط:
من اگر جای شما بودم روی هر کدوم از المنت های اون ساختار درختی، با event کلیک با جاوا اسکریپت کدی مینوشتم که وقتی روش کلیک شد، یک textarea کوچیک بالای همون المنت ساختار درختی باز بشه مثلا در سایز 50 در 50 پیکسل. و همون چند خط رو از اون textarea اصلی کپی کنید توی این textarea جدید. و با کلیک کردن روی المنت های دیگه اون ساختار درختی هم بایذد این textarea المنت قبلی بسته شه و برای المنت جدید باز شه. و در نهایت هم یک دکمه sumbit میذاشتم و محتویات تمام textarea ها رو ذخیره میکردم توی دیتابیس...
پاسخ
تشکر شده توسط:
(08-03-1394، 11:18 ق.ظ)rezakho نوشته: ادیتور هایی مثل ckeditor امکان ایجاد پلاگین جدید مثلا با انتخاب فایل و زدن دکمه ای خاص، متن انتخابی داخل تگ مورد نظر شما قرار بگیره، رو دارند. شاید اینطور بشه متن رو انتخاب کنید، موضوع رو هم انتخاب کنید، بعد با زدن دکمه پلاگینتون که نوشتید، آی دی موضوع با یک تگ مثل p یا div به دور موضوعتون گذاشته بشه و اینطور بتونید موضوع رو در متن مشخص کنید.

البته من خودم باشم از روش بالا استفاده نمی کنم، خیلی کار بی دقت میشه و احتمال زیاد اذیت هم خواهید شد.

روش دیگه به نظرم، قسمت های مختلف متن در رکوردهای جدا در جدول دیگه بیارید . اونجا خیلی راحت موضوع مورد نظر رو بهش نسبت میدید، و توی نمایش همه رو پشت سر هم نمایش می دید و خروجی یک متن یکپارچه هست

ممنون از کمکتون .

ولی امکان تغییر نحوه ذخیره سازی کتاب وجود نداره .
پاسخ
تشکر شده توسط:
(08-03-1394، 11:33 ق.ظ)php نوشته: من اگر جای شما بودم روی هر کدوم از المنت های اون ساختار درختی، با event کلیک با جاوا اسکریپت کدی مینوشتم که وقتی روش کلیک شد، یک textarea کوچیک بالای همون المنت ساختار درختی باز بشه مثلا در سایز 50 در 50 پیکسل. و همون چند خط  رو از اون textarea اصلی کپی کنید توی این textarea جدید. و با کلیک کردن روی المنت های دیگه اون ساختار درختی هم بایذد این textarea المنت قبلی بسته شه و برای المنت جدید باز شه. و در نهایت هم یک دکمه sumbit میذاشتم و محتویات تمام textarea ها رو ذخیره میکردم توی دیتابیس...

ممنون از کمکتون

این روش که شما میگید یعنی هر موضوع که انتخاب میشه با متنش که کپی میشه برن توی یک رکورد . روش خوبیه ..حالا نمیدونم این روش پیاده سازیش راحته یا نه ؟؟ ولی مسئله اینجاست که بعدا میخوایم نمایش بدیم آدرس متن معلوم نشده که مثلا این متن برای کدوم صفحه ؟. از کدوم خط تا کدوم خط می باشد ؟
پاسخ
تشکر شده توسط:
(08-03-1394، 11:48 ق.ظ)mozhgan11111 نوشته:
(08-03-1394، 11:33 ق.ظ)php نوشته: من اگر جای شما بودم روی هر کدوم از المنت های اون ساختار درختی، با event کلیک با جاوا اسکریپت کدی مینوشتم که وقتی روش کلیک شد، یک textarea کوچیک بالای همون المنت ساختار درختی باز بشه مثلا در سایز 50 در 50 پیکسل. و همون چند خط  رو از اون textarea اصلی کپی کنید توی این textarea جدید. و با کلیک کردن روی المنت های دیگه اون ساختار درختی هم بایذد این textarea المنت قبلی بسته شه و برای المنت جدید باز شه. و در نهایت هم یک دکمه sumbit میذاشتم و محتویات تمام textarea ها رو ذخیره میکردم توی دیتابیس...

ممنون از کمکتون

این روش که شما میگید یعنی هر موضوع که انتخاب میشه با متنش که کپی میشه برن توی یک رکورد . روش خوبیه ..حالا نمیدونم این روش پیاده سازیش راحته یا نه ؟؟ ولی مسئله اینجاست که بعدا میخوایم نمایش بدیم آدرس متن معلوم نشده که مثلا این متن برای کدوم صفحه ؟. از کدوم خط تا کدوم خط می باشد ؟

برای اینکار که نشون بدین از کدوم خط تا کدوم خط هستش میتونید وقتی فرم رو submit میکنید با php این متن هر textarea رو توی متن کل جستجو کنید و ببینید خط چندمه. میتونید 5-6 کلمه اول و 5-6 کلمه آخرش رو خطشون رو پیدا کنید تا خط اول و آخری که از اونجا کپی شده در بیاد و بعدش این حاصل رو هم توی یک فیلد بذارید، خود محتویات textarea رو هم توی یک توی یک فیلد دیگه کنارش بذارید و ذخیره کنید توی دیتابیس.
پاسخ
تشکر شده توسط:
مثل اینکه کار خیلی سختی در پیش دارم . چون با جاوااسکریپت کار نکردم
پاسخ
تشکر شده توسط:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان