رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چه زمانی به کار می اید؟sessionStorage
سلام
من اموزش هایی در مورد html5 دیده و خوانده ام در این اموزش ها از متغیری به نام sessionStorage نام برده و با جاوااسکریپت با ان کار میکنند
می خواستم بدانم من چه زمانی احتیاج پیدا می کنم که یک متغیر رو سمت کلاینت ذخیره کنم و sessionStorage , و یا localStorage چه فایده ای برامون دارند و چه زمانی ممکنه به کار بیان . اگه ممکنه مثالی بزنین. چون من میخام وارد مرحله ی طراحی حرفه ای سایت بشم و با تکنیک های متداول اشنا بشم.

خیلی ممنون
پاسخ
تشکر شده توسط:
اگه شما بدونی از Cookie ها چطور استفاده میشه میتونی بفهمی localStorage چه استفده ای داره ! کلا Cookie و Storage برای ذخیره اطلاعات کاربر روی مرورگر برای بازیابی مجدد استفاده میشه ! Cookie با پروتکل HTTP از طریق Header ها بین مرورگر و سرور رد و بدل میشه اما Storage ها سمت کلاینت روی مرورگر ذخیره میشن و با Javascript قابل دسترسی هستند.

مثلا میتونی توی localStorage یک توکن ذخیره کنی که هر بار کاربر را به صورت اتوماتیک Login کنه ! یا مثلا تنظیماتی مثل مواردی که آخرین بار از یک فرم جستجو کرده را ذخیره کنی و کلا هر چیزی مورد نیاز باشه !
فرق localStorage با sessioStorage اینه که localStorage بر اساس دامنه و پروتوکل ذخیره میشه و با بستن مرورگر از بین نمیره اما sessionStorage با بستن Tab سایت مربوطه یا مرورگر از بین میره !
اگه کسی گفت با ۱۰۰ هزار تومان برات سایت درست میکنه بزن تو گوشش ،‌ شاید تو ندونی برای چی اما اون خوب میدونه !
پاسخ
تشکر شده توسط:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان