رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چند سوال کلی راجع به برنامه نویسی و فریمورک Yii
با سلام خدمت دوستان
میخواستم از کسانی که تجربشون توی کار برنامه نویسی زیاده بخصوص آقای شهرکی سوال کنم
چه زمانی مناسبتره برای رو آوردن به سمت فریمورک واقعا با وجود این فریمورکها توجیه پذیره آدم ساعتها و ماهها وقتشو با یادگیری کارهای اضافه ای
که بدون فریمورک نیازه انجام بدی که برنامه ات رو بهینه کنی امن کنی و ... که تازه آخرش به استانداردی یه فریمورک که ۱۰ ها نفر آدم با تجربه توسعه اش دادن
هدر کنه

دوم اینکه با فریمورک Yii میشه پلاگین برای وردپرس نوشت و کلا تعامل Yii با cms های معروف مثله جوملا و وردپرس به چه صورته کسی تا حالا تجربه ای داشته ؟
پاسخ
تشکر شده توسط:
این کارها هیچکدوم اضافه نیستن بنظر من. شما باید موقعی سراغ فریمورکها بیاین که خودتون به اون مباحث مسلط باشین و بدون فریمورک هم بتونین یه سایت ایمن و بهینه و سریع طراحی و تولید کنید و از الگوهایی مثل MVC و... توی پروژه ها استفاده کنید. اگه قرار بود بدون اطلاع از این موارد بیایم سمت تولید وب سایت با ابزارهای آماده، خوب پس چرا داریم از روند ASP.NET و تولید سایت با Drag&Drop ایراد میگیریم؟

برخی جاها ممکنه بنا به هر دلیلی، استفاده از فریمورک مقدور نباشه. مثلاً کارفرما بگه PHP خام لازم دارم یا میخواین کدی رو برای سازگاری با پروژه ای که با فریمورک دیگری نوشته شده بنویسید یا هر قابلیت دیگه. با فریمورکها میتونید هر کاری انجام بدین ولی بهتره درگیر کار با CMSها نشین چون CMSها ساختار کدنویسی خاص خودشون رو دارن و آزادی عمل کار با فریمورک رو ندارین. نهایتاً میشه یه اپلیکیشن کاملاً مستقل نوشت که خروجی موردنظر رو در اختیار CMS دلخواه میگذاره و با wget و روشهایی نظیر اون، برنامه رو اجرا کنید و خروجی رو ازش بگیرین.

بنظر من زمانی که به MVC و OOP پیشرفته (وراثت، رابطها، چندریختی، Trait و...) مسلط شدین و مشکلی توی درک مفاهیمش نداشتین، زمان مناسبی برای حرکت به سمت فریمورکهاست. زودتر از این، فریمورک بجای اینکه به شما کمک کنه، مدام برای شما سؤالات و درگیریهای ذهنی متعدد ایجاد میکنه.
پاسخ
تشکر شده توسط: mtcom , بیتا_حکمت , YN97

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان