رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پروژه ی mvc که گرفتم و باید ویرایش کنم
سلام و خسته نباشید به دوستان عزیز
تازگی ها ی پروژه ی ام وی سی بهم دادن که باید کاملش کنم.(یعنی ی برنامه نویس قبلا 80 درصد کدهاش رو نوشته و من باید 20 درصد مابقی رو کامل کنم)
من کد های این پروژه ی رو میخونم ولی خیلی مبهمه : (به روش ما ام وی سی ننوشته)
(در این تاپیک میخوام سوالات مریوط به این پروژه رو بپرسم)

به این کدها ی نگا بندازید.

include LIB_DIR.DS.'Load.php';
    include LIB_DIR.DS.'functions.php';
    spl_autoload_register(array('Load', 'autoload'));
    Router::route($url);

الآن اینجا کار تابع spl_autoload_register دقیقا چیه؟
مرسی
پاسخ
تشکر شده توسط:
سلام
به این کد ی نگا بندازید.
Router::route($url);
منظور از این تیکه کد چیه؟
آیا router یک کلاس پیش قرضه؟
کارش چیه؟
مرسی
پاسخ
تشکر شده توسط:
سلام

تابع spl_autoload_register کارش اینکلود خودکار کلاس ها هستش در حالت کلی.کارش مثل تابع autoload__ هستش.

در مورد سوال دوم هم خودمم نفهمیدم چیه Blush
پاسخ
تشکر شده توسط:
روتر توی MVC وظیفه مدیریت مسیرها و مسیریابی و... رو بعهده داره. اگه فایلش رو پیدا و باز کنید، بهتر میتونید کاربردش رو متوجه بشین.
پاسخ
تشکر شده توسط:
Router هم یک کلاسه که دارای یک متد استاتیک به نام route هست و احتمالا این کد شما توی صفحه index.php فریمورک هست که تمام درخواست ها با htaccess به این صفحه میاد و خب اومده url رو گرفته به این تابع route داده و احتمالا اونجا url بازتر میشه و کنترلر و اکشن و پارامترهاش مشخص میشه
موفقیت، نتیجه تشخیص درست است؛ تشخیص درست، نتیجه تجربه است؛ تجربه نیز اغلب نتیجه تشخیص نادرست است.

پاسخ
تشکر شده توسط:
ی سوال دیگه داشتم
این پروژه ای که من گرفتم همش با توابع قدیمی mysql نوشته شده.
حالا
آیا به نظرتون لازمه که من این پروژه رو با pdo بازسازی کنم.
یادمه ی سال پیش ی متنی میخوندم که میگفتن توابع mysql دیگه قدیمی شدن و حتما پروژه ها باید بازنویسی بشن ولی دیگه از اون ب بعد زیاد رو این موضوع اسرار ندارن.
میشه منو در این مورد راهنمایی کنید.
ممنون
پاسخ
تشکر شده توسط:
به نظر من بهتره با mysqli یا pdo بازنویسیش کنین !

mysql دو سالی هستش که منسوخ اعلام شده (البته خیلی اسکریپت ها هستن که هنوزم با mysql هستن) ، ولی به نظرم بهتره بازنویسیش کنین تا در اینده به مشکل برنخورین! چون احیانا اگه هاستی که میخرین نسخه ای که روش php5.5 اینا نصب شده باشه به مشکل برمیخورین(تا اونجایی که میدونم) ، خودم هم چند باری هاست خارجی (رایگان) تهیه کرده بودم فایل ها رو آپلود میکردم به mysql گیر میداد و میگفت که منسوخ شده (خطای deprecated)!
پاسخ
تشکر شده توسط:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان