رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ورود به دنیای بازی
سلام و درود
با توجه به بازار خوب گیم در هر زمانی آیا بهتر نیست ما برنامه نویسان وب با این همه مشکلات به سمت برنامه نویسی گیم حرکت کنیم؟ الان یه مبتدی اندروید درآمدش از یه حرفه ای php  بیشتره البته می دونم به خود فرد بستگی داره اما معمولا اینطوری هست
 به نظر شما بهترین راه برای یادگیری برنامه نویسی بازی های رایانه ای چیست؟
یا اصلا حوزه ای بهتر از برنامه نویسی گیم هست؟ البته با آینده نگری
پاسخ
تشکر شده توسط:
گرایش Game همیشه یکی از رؤیاهای هر برنامه نویسی محسوب میشه. بد نیست چند نکته رو مشخص کنم:
  1. Game Development یکی از سختترین رشته های کامپیوتری هست و اگه بخواین خوب کار کنین، لازمه بصورت یک تیم منسجم و با یک مدیریت قوی که به تمام جنبه ها اشراف داره عمل کنید.
  2. Game Programming سختترین و پیچیده ترین نوع برنامه نویسیه چون برخلاف تمام برنامه های رایج که Event Based هستن (تا وقتی کاربر روی چیزی کلیک نکنه یا چیزی ننویسه اتفاقی نمیفته)، توی Game یه حلقه بینهایت داریم که دائماً درحال بروزرسانی اطلاعات و صفحه نمایشه (برای مثال وقتی هیچ کاری هم نمیکنید، پس زمینه صفحه درحال بروزرسانیه). برنامه شما باید به حدی بهینه باشه که بتونه تمام این بروزرسانیهای داده ها و صفحه نمایش رو انجام بده و ازطرفی جواب ورودیها و تعاملات کاربر رو هم بده و تازه خروجی با نرخ قابل قبول (حدود 60 فریم در ثانیه) هم تولید کنه.
  3. ابداً یه مبتدی اندروید درآمدش از یه حرفه ای PHP بیشتر نیست. درآمدی که یه برنامه نویس وب از 1 پروژه میگیره میتونه معادل فروش 1000 نسخه از یه اپلیکیشن اندروید باشه. این رو گفتم چون خودم در هر دو زمینه فعالیت میکنم.
  4. توی هر حوزه ای از دانش کامپیوتر اگه به تخصص برسین درآمد هم همراهش هست. البته بستگی به بازار کار و شرایط کاری هم داره. مثلاً توی ایران کار تیمی نداریم در اکثر موارد چون مدیریت پروژه بلد نیستیم (هرچند ادعاش رو داریم). شما اگه یه فتوشاپ کار حرفه ای باشین هم میتونین توی حوزه تبلیغات به درآمدهای نجومی برسین. درمورد تاریخچه «پیک برتر» در ایران تحقیق کنید.
  5. اگه توی حوزه ای که تخصص فنی اون رو دارین به درآمد نرسیدین، بجای سوئیچ کردن به یه فیلد کاری دیگه، به این فکر کنید که شاید یه Business Man خوب نبودین. اینکه همیشه برای مشتری کار کنید، کاریه که همه میتونن و کارمندان هم یه زندگی یکنواخت دارن با همین اصل که برای یکی دیگه کار کنن و یه حقوقی کسب کنن. تازه اوضاع شما بدتره چون حقوق کارمند ثابته ولی مشتری شما ثابت نیست. پس تا دیر نشده بشینین با چند نفر مشورت کنین و یه بیزینس جدید بر اساس نیاز بازار پیدا کنید و خودتون اون رو پیاده سازی کنید. مطمئناً اگه تحلیل شما از بازار درست باشه، محصول شما با استقبال مواجه میشه. این لینک رو دنبال کنید. درحال تکمیله.
پاسخ
تشکر شده توسط: __undercover , هادی2020 , YN97 , n0o0b_sina
(11-05-1394، 07:01 ق.ظ)هادی2020 نوشته: سلام و درود
با توجه به بازار خوب گیم در هر زمانی آیا بهتر نیست ما برنامه نویسان وب با این همه مشکلات به سمت برنامه نویسی گیم حرکت کنیم؟ الان یه مبتدی اندروید درآمدش از یه حرفه ای php  بیشتره البته می دونم به خود فرد بستگی داره اما معمولا اینطوری هست
 به نظر شما بهترین راه برای یادگیری برنامه نویسی بازی های رایانه ای چیست؟
یا اصلا حوزه ای بهتر از برنامه نویسی گیم هست؟ البته با آینده نگری

شما اگه برنامه نویسی php بلد باشین دیگه یاد گیری بقیه زبانا خیلی براتون راحت میشه مخصوصا اگه به شی گرایی تسلط داشته باشین فقط کافیه یکم زمان بذارید و زبان جاوا و سی شارپ رو هم بخونین و کمتر از یک ماه به اون زبانام مسلط میشین.

دیگه الان بخواین پیشرفت کنین بهتره تمام زبانای روز کامپیوتری بلد باشین واسه ی خود اندروید زبان جاوا باید بلد باشید تا بتونین برید سراغ کار برنامه نویسی اندرویید و برای بازی سازیم خود من با unity3D کار میکنم باید یا جاوا اسکریپت مسلط باشین یا سی شارپ که به نظرم سی شارپ بهتره چون بیشتر آموزشای توی وب و خود سایت یونیتی زبان برنامه نویسی بازیاشون سی شارپه و اینم بگم کلا اگه یکی از این دو زبان (جاوا یا سی شارپ) رو بلد باشین دیگه میتونین بگین اونیکی زبانم بلدین چون خیلی خیلی شبیه همن.

درباره بازی سازیم باید گفت چون بیشتر وقت روی گرافیک بازی و طراحی گرافیکیش با برنامه های مختلف مثل 3dmax maya photoshap اینا میشه به تنهایی واقعا یه کار طاقت فرساس و واسه ی ساخت یه بازی موفق حتما باید یک تیم داشته باشین که البته تو هر بخشی تخصص خودشونو داشته باشن مثلا بخشای طراحیای گرافیکی رو بسپارین چند نفر کار بلد تو برنامه های 3دی مکسو فتوشاپ بعد کدنویسی بازی دست چند نفر دیگه و .... ولی در کل اگه ایده ی بازیتون خوب و سرگرم کننده (ایده ی جدید نه تکراری) باشه درآمدش خیلی بالاس حالا چه بازی ساده ایی مثل flapy bird که ساختش یک هفته هم طول نمیکشه باشه چه بازیای بزرگ مثل کلشو این حرفا. چون دیگه الان همه با موبایلاشون بیشتر دنبال سرگرم شدنو تفریحن تا زنگ زدنو کارای دیگه!

به نظر من می خواین موفق باشین اصن به اینکه بازار کدوم زبان بهتره فعلا کاری نداشته باشید فعلا تمام وقتتون رو بذارید روی یادگیری زبانی که به نتیجه ی نهاییش علاقه ی بیشتری دارین و به زبون خودمون بگم بیشتر باهاش حال میکنین, بعد وقت بذارید رو پیاده سازی ایده های خودتون. حالا چه بازی سازی باشه چه اندروید چه وب چه آی او اس همشون بازار خاص خودشونو دارن حالا اگه وارد بازار اونهام بشید دیگه چه بهتر!
پاسخ
تشکر شده توسط:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان