رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نظرتون در مورد این کپچا
سلام و خسته نباشید به دوستان عزیز
به این کد امنیتی ی نگا بندازید.
نظرتون در مورد این کد امنیتی چیست؟
ب نظرتون زود هک میشه.
تو این کد امنیتی کاربر باید جمع اعداد رو در کادر بنویسه.
ممنون

فایل‌های پیوست تصاویر بندانگشتی

پاسخ
تشکر شده توسط:
خب اگر از تصویر استفاده کردی، دیگه چه نیازی هست توش بجای کد یک سوال باشه؟
بعضی چیزا پیچوندن بیخودیه.

اینکه توش از زبان فارسی هم استفاده کردی خوبه، چون جلوی روبات های معمول و خارجی ها رو میگیره، ولی دیگه نیازی نیست بصورت سوال و ریاضی باشه. تازه یه خارجی اگر این تصویر رو ببینه میفهمه قضیه چیه و براحتی متوجه میشه که اون «دو» هم باید یه عدد باشه (بخاطر وجود علامت جمع بین اینها).

دوما اینکه امنیت کپچا به تعداد حالت های ممکنش هم هست. بنابراین شما حساب کن در کل چند حالت تصویر داری یا تولید میشه. نباید کم باشه. تصویر فیکس شده (استاتیک) هم که استفاده نمیکنی انشالا؟!
اگر استاتیک هم باشه البته بنظرم قبل از ارسال به مرورگر یخورده distort و اینا کنی شاید قابل قبول باشه.

بنظر من یه کپچا درست کنی مثل کپچاهای استاندارد تصویری، فقط با این فرق که توش از کاراکترهای فارسی هم باشه (بصورت رندوم بعضی کاراکترها بصورت فارسی باشن). البته فکر میکنم در این صورت کاراکترها فقط رقم باید باشن، چون وارد کردن ترکیبی از حروف فارسی و انگلیسی مشکله و ایجاد دردسر میکنه.

اینکه بجای رقم 2 فارسی از «دو» استفاده کردی بنظرم ایدهء بدی نیست و روبات نویس های خارجی رو مقداری سردرگم میکنه. پس بنظرم باید برای تمام ده رقم، یک تصویری چیزی درست کنی و بعد این تصاویر رو در کپچا بکار ببری. البته شاید بشه از فونت فارسی هم استفاده کرد.
پاسخ
تشکر شده توسط: olampiad
ممنون از دوست عزیز Eshpilen
باعث افتخاره که تو این انجمن هستین
پاسخ
تشکر شده توسط: Eshpilen
سلام و خسته نباشید به دوستان عزیز
یه سوالی برام پیش اومده.
من تو کدوم قسمت های سایت باید از کپتچا استفاده کنم؟
من خیلی از وبسایت های بزرگ رو دیدم که تو قسمت ورود به سایت از کیتچا استفاده نکردن و فقط تو قسمت ثبت نام استفاده کردن.
جرا؟
ربات از بخش ورود به سایت هم میتونه خرابی بار بیاره.
ممنون
پاسخ
تشکر شده توسط:
سلام
جاهایی مثل ثبت نام، ورود، تماس با ما بهتره حتما کپچا بزاریم.
ببین اگه تو صفحه ای مثل ورود کپچا نزاریم، ربات ها میان یوزرپس راندوم وارد میکنن، اونقدر میزنن تا یکی درست ازآب دربیاد.
یا تو صفحه ثبت نام اگه کپچا نزاریم رباتها میان الکی ثبت نام میکنن.

ولی از طرفی هم کپچا کمی کاربر رو اذیت میکنه! تو صفحه هایی مثل لاگین میتونیم یه محدودیتی بزاریم که مثلا اگه کاربر 3 بار لاگین ناموفق داشت کپچا براش ظاهر بشه.

ولی اینکه میگی چندتا از سایت های بزرگ از کپچا استفاده نکردن، در عوض حتما باید سیستم دیگه ای استفاده کنن،مثلا فایروال.
یعنی ورودها رو ثبت میکنن و اگه تو یه بازه زمانی کاربری بیش از n باز ورود ناموفق داشت ورود براش قفل میشه. از ip و کوکی و ... استفاده میشه ولی همه اینا رو ربات میتونه دور بزنه.
پاسخ
تشکر شده توسط:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان