رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نصب لینوکس به صورت مجازی در ویندوز سون
سلام ، من تو درایو C ویندوز 104 گیگ فضای FRee دارم ،روی ویندوز سون هم نرم افزار deep freeze نصب هست . دیشب

ubuntu-15.04-desktop-amd64 رو دانلود کردم تا نصب کنم ، تا کم کم واردی دنیای اوپن سورس بشم ولی برای شروغ چند تا سوال دارم :

1- ایا فضای درایو C ام برای این منظور کافی هست ؟!

2- کمی استرس دارم که مشکلی تو هارد پیش بیاد ، یا اطلاعات پاکم بشه و ...

3- همین نسخه لینوکس برای شروع خوبه ؟ (میخوام باهاش php ام کار کنم ) یا اینکه نسخه سرور لینوکس رو نصب کنم

4- deep freeze رو غیرفعال کنم ؟! (چون درایو سی که ویندوز سون هم رو همون درایو نصبه ، تحت پوشش این نرم افزار هستش )
در کل الان تو این زمینه لینوکس مث کسی هستم که وارد اتاقی تاریک شده و باید به دنبال کلید لامپ باشه Big Grin
پاسخ
تشکر شده توسط:
اگر میخواهید به صورت مجازی نصب کنید از vmware یا oracle virtualbox استفاده کنید. به این قدر فضا هم نیاز ندارید 10،20 گیگ کافیه.
 وبلاگ من => jgeek.ir

System.out.PrintLn("Say to Prof.James Gosling Java Never Dies ! I HATE Microsoft and its Technologies ! ");
پاسخ
تشکر شده توسط: بیتا_حکمت
مرسی ، لطفا" در صورت امکان در مورد بقیه سوالات هم راهنمایی کنین .
پاسخ
تشکر شده توسط:
1- به نظر من فضای هارد برای لینوکس رو به درایوی غیر از درایوی که ویندوز در آن نصب است اختصاص دهید چون ویندوز شدیدا ناپایدار است و احتمال خرابی آن زیاد و در نتیجه فایل های لینوکس خود را هم بعد از نصب مجدد ویندوز از دست خواهید داد.
۲- هیچ مشکلی پیش نمیاد اصلا خاصیت مجازی همینه که بدون اینکه آسیبی به منابع سیستم شما بزند سیستم عامل دیگری را در ویندوز خود داشته باشید
۳- همین نسخه خوبه شما که سرور نیستید یک کاربر هستید و فقط برای برنامه نویسی PHP نیاز به LAMP یا سایر نرم افزارهای مشابه و یک ادیتور دارید.
۴- اگر غیر از درایو C آن را نصب کنید نباید مشکلی داشته باشید
موفقیت، نتیجه تشخیص درست است؛ تشخیص درست، نتیجه تجربه است؛ تجربه نیز اغلب نتیجه تشخیص نادرست است.

پاسخ
تشکر شده توسط: بیتا_حکمت

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان