رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نرم افزار مدل سازی و مستند سازی
دوستان نرم افزاری برای مدل سازی پروژه های php  مانند نرم افزار rational rose برای asp وجود داره ؟
پاسخ
تشکر شده توسط:
حقیقتش تا حالا چنین نرم افزاری ندیدم ولی توصیه هم نمیکنم ازش استفاده کنید. کدی که یه نرم افزار بسازه، در اکثر موارد به هوشمندی و بهینگی کدی که خود انسان مینویسه نیست. خیلی وقتها برای انجام برخی کارها، راههای سریعتر و بهینه تری وجود داره که این نرم افزارها از اونها اطلاع ندارن. برای مثال، اگه میخواین درصورت زوج بودن، کلمه even و درغیر اینصورت کلمه odd چاپ بشه، کدی که ممکنه این برنامه ها تولید کنن میتونه این باشه:
if($x % 2 == 0) {
    echo 'even';
}
else {
    echo 'odd';
}

درحالی که یه انسان میتونه کد بهینه تر زیر رو بنویسه:
echo ($x & 1 ? 'odd' : 'even');

البته ناگفته نماند که نهایت کاری که ابزارهایی مثل Rational Rose و... میتونن انجام بدن، تولید کلاسها و امثال این کارهای ابتداییه و منطق برنامه رو نمیتونن تولید کنن.
پاسخ
تشکر شده توسط:
من دنبال راهی هستم که بتونم مستنداتی برای پروژه هایی که انجام میدم تولید کنم ، که بقیه اعضای تیم بتونن بر اساس اون مستندات از کلاس های نوشته شده استفاده کنند. به عنوان مثال توی extension هایی که برای yii توی پروژه ها مینویسم مستندات کامل با توضیحات کامل قرار بگیره ( به صورت فارسی ، لاتین و ... ) که نفرات دیگه به راحتی بتونن از اون extension ها استفاده کنند .
پاسخ
تشکر شده توسط:
درمورد PHPDoc و همچنین Doxygen و ضمناً Markdown تحقیق کنید.
پاسخ
تشکر شده توسط: web_designer_1552
به نظرم این بحث خیلی مهم و جای کار داره خیلی از برنامه نویس ها برای مستند سازی پروژه با چالش روبرو میشن.اگر دوستان حرفه ای لطف کن روشهای رو که خودشون باهاش کار می کنن رو در اختیار بقیه قرار بدن خیلی عالی می شه.
با تشکر
پاسخ
تشکر شده توسط:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان