رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نحوه fetch کردن بر اساس ترتیب مورد نظر
#1
با سلام
(ابتدا میخواستم از استاد شهرکی و سایر دوستان به دلیل اینکه وقت میذارید و در رابطه با سوالات پیش آمده، راهنمایی میفرمایید ازتون تشکر فراوان بکنم و بگم واقعا دست مریزاد . امیدوارم تعداد افرادی چون شما که نه تنها دانش خودتون رو از سایرین دریغ نمیکنید بلکه با اشتیاق مبتدی ها رو تشویق به ادامه یادگیری میکنید، روز به روز بیشتر بشه. با آرزوی موفقیت و پایداری شما.)  
سوالی که داشتم در مورد اینه که در کد زیر، من میخوام دقیقا id به ترتیب همینی که وارد شده fetch بشه و نتایجش بر حسب همین ترتیب نشون داده بشه. اما وقتی خروجی رو نشون میده،خودش به ترتیب نزولی id نتایج رو مرتب میکنه. (id کلید اصلی جدول موبایل هست. و ترتیب ذکر شده، ترتیب موبایلها بر اساس نمره میانگینی هست که با فرمول بدست میاد و با توجه به تعداد موبایل ها تغییر میکنه {یعنی این نمره میانگین، فیلدی در جدول موبایل نیست که بشه بر اساس اون مرتب کرد}. چطور میتونم بر اساس ترتیب داده شده، خروجی بگیرم؟میخوام موبایل ها رو بر اساس اون ترتیب نمایش بده.

 $q2="select * from mobile where `id` in (4,1,7)"; 


با تشکر فراوان
پاسخ
تشکر شده توسط:
#2
سلام مجدد
سرچ کردم و برخلاف انتظارم خوشبختانه به یک راه حل دست پیدا کردم. Smile گفتم اینجا در میون بذارم حتما، شاید به درد دوستان بخوره. Shy
مثال:
SELECT * FROM table ORDER BY FIELD(ID,1,5,4,3)

اینم لینک برای مطالعه کاملتر:
Mysql order by specific ID values

اگر راه های دیگر و بهتری هم وجود داره ممنون میشم استاد شهرکی بفرمایند.

تشکر
پاسخ
تشکر شده توسط:
#3
مناسبترین راهش همین ORDER BY FIELD هست.
پاسخ
تشکر شده توسط: soha2009
کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان