رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نحوه کپی کردن فایل از ویندوز به لینوکس در Virtual Box
سلام و خسته نباشی.من نرم افزار Vitual Box را نصب کردم حالا می خواهم یک سری فایل از ویندور یا فلش کپی کنم در سیستم عامل مجازی لینوکس ،در واقع نتونستم راحلی براش پیدا کنم البته قبل از نصب سیستم عامل ابنتو تظیمات از قبیل درگ کردن فعال کردم.لطفا راهنمایی کنید.
پاسخ
تشکر شده توسط:
یه راه مناسب، کپی کردن فایل به پوشه Home شماست (با Drag&Drop) که مجوز نوشتن داخلش رو دارین. راه دیگه، استفاده از Shared Folders هست. برای اینکار باید یه پوشه توی سیستم اصلی برای اشتراک گذاری فایلها ایجاد کنید و اون رو ازطریق بخش Shared Folders به برنامه معرفی کنید. حالا یه پوشه هم توی سیستم عامل خودتون توی مسیر Home بسازین. حالا هر فایلی میخواین مشترک باشه توی اون پوشه توی سیستمتون کپی کنید. توی لینوکس به شکل زیر میتونید به پوشه مشترک دسترسی پیدا کنید:
sudo mount -t vboxsf Shared Shared/

با فرض اینکه این دستور رو توی همون مسیری که پوشه Shared رو توی لینوکس ساختین اجرا میکنید و اسم Shared Folders رو هم توی سیستم عامل اصلی، Shared گذاشتین.

برای جداکردن اتصال هم از دستور زیر استفاده کنید:
sudo umount Shared/
پاسخ
تشکر شده توسط: __undercover , php , alisalehi
من در ویرچال باکس سیستم عامل ابنتو نصب کردم.متاسفانه این مراحلی که شما فرمودید در سایت های
1-  http://www.howtogeek.com/189974/how-to-s...l-machine/
2- http://www.zoomit.ir/11772 
اموزش رو گذاشته  در ویرچال باکس ام زمانی که گزینه start برای شروع به محیط کار در ابنتو رو میزنم سربرگ Devices   را ندارد و فقط در زمان powered off این گزینه Setting > Shared Folders وجود دارد که شما در فرمایشایتون به  Shared Folders اشاره کردید.اره زمانی هست که ویندوز رو نصب میکنید تمام این موارد به درستی اجرا می شود. ولی در ابنتو اوضاع فرق می کند. به هر حال کمال تشکر رو دارم . 
پاسخ
تشکر شده توسط:
من خودم توی آموزش پکیج پیشرفته از همین روش برای اشتراک گذاری فایلها بین سیستم عامل اصلی و مجازی استفاده کردم. تنظیمات سیستم رو فقط زمانی که ماشین مجازی درحال اجرا نیست میتونید تغییر بدین.
پاسخ
تشکر شده توسط: madadi

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان