رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نحوه اطمینان درج صحیح رکورد در mysql
با سلام خدمت دوستان گلم

من می خواستم بدونم چطور می تونم از طریق PHP مطمئن بشم که اون چیزی که مد نظرم بوده تو دیتابیس درج شده , چون بعد اون کار یکسری تغییرات دیگه تو جداول دیگه باید داشته باشم واسه همین مهمه که حتما از اطمینان insert شدن رکورد مطمئن بشم . اگه میشه یه راه پیشنهاد بدید تا بتونم از طریق php مطمئن به ذخیره شدن رکورد بشم ....

ممنون
تشکر شده توسط:
if(mysqli_affected_rows($con) > 0) { ... }
پاسخ
تشکر شده توسط: mgbg
مرسی مهندس دو تا سئوال دیگه

اگه قرار باشه تغییراتی رو تو چند تا جدول اعمال کنم بهتره از یک کانکشن برای اتصال به دیتابیس استفاده کنم یا واسه هر کدوم کانکشن جدا بزنم , یا اینکه زیاد مهم نیست و نگرانیم بیمورده ؟؟

و اینکه فرمودید با تابع mysqli_affected_rows میتونم مطمین شم تغییرات تو دیتابیس اعمال شده . سوالم اینجاست اگه تعداد query ها به دیتابیس بالا باشه و تویه query آخر یه مشکل به وجود بیاد , اونوقت منطق اون کاری که انتظار دارم به هم میریزه , چطور می تونم وضعیت رو به حالت قبل از اعمال تغیییرات برگردونم ؟؟؟

ممنون
پاسخ
تشکر شده توسط:
شما اگه صراحتاً توسط پارامتر مربوطه اعلام نکنید که یه اتصال جدید میخواین، صدبار هم mysqli_connect بنویسید، همون اتصال قبلی رو به شما میده. پس مشخصه که با یک اتصال میشه چندین کار انجام داد و نیازی نیست اتصالهای جداگانه ایجاد کنید. درمورد سؤال آخر هم باید از Transaction استفاده کنید که فقط توی InnoDB قابل استفاده است.
پاسخ
تشکر شده توسط: mgbg
سلام مهندس

من پکیجاتون خریدم , می خواستم بدونم تو این پکیج ها در خصوص Transaction ها در InnoDB صحبت شده ؟؟
پاسخ
تشکر شده توسط:
توی دوره اختصاصی MySQL که تا عید آماده میشه درموردش توضیح دادیم. توی بقیه پکیجها بیشتر به مباحث رایج مثل Constraint و... پرداخته شده چون موضوع آموزش، مستقیماً دیتابیس نبوده.
پاسخ
تشکر شده توسط:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان