رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نحوه استفاده از توابع وردپرس
سلام ، می دونید که یک سری توابع وردپرسی که روند کد نویسی رو سریعتر می کنن نمونه ساده اش

بدست آوردن وضعیت پست
<?php get_post_status( $ID ) ?>

مثال هم در توضیحات سایت وردپرس به این صورت ارائه شده

<?php
	if ( get_post_status ( $ID ) == 'private' ) {
		echo 'private';
	} else {
		echo 'public';
	}
?>

سوالی که دارم اینکه : این توابع رو کجا میشه استفاده کرد ؟ من یک فایل مستقل php تو پوشه های وردپرس ساختم و کد بالا رو نوشتم اما خطا داد ، البته به جای ID عدد هم نوشتم اما جواب نداد .
پاسخ
تشکر شده توسط:
فایل های مستفل php توی وردپرس معنی ندارن

باید به فایل functions.php بچسبونید
و فایل functions.php رو اجرا کنید

یا اینکه تمپلیت بسازید

https://developer.wordpress.org/themes/t...templates/
پاسخ
تشکر شده توسط: بیتا_حکمت , meysam1366
ممنونم .
اینکه کد رو به function.php الحاق کنم متوجه شدم ، منظورتون اینکه تابع باید داخل اون فایل استفاده بشه ؟
اینکه گفتین " و فایل func.. رو اجرا کنید" یعنی چی ؟! (منظورتون اجرای همون function.php ) هست .

و اینکه اگر این توابع رو داخل function.php بنویسم و اون فایل رو اجرا کنیم ، خیلی از کدهایی هم مد نظر ما نیست
اجرا میشن
پاسخ
تشکر شده توسط:
پست ویرایش شد !

هدف کار و مشکل چیه ؟
پاسخ
تشکر شده توسط: بیتا_حکمت
میخوام مواردی رو که نیاز دارم به وردپرس اضافه کنم ، خیلی از این کارا رو با کدهای php میشه انجام داد ، مثلا همین بررسی وضعیت یک پست بر اساس ایدی رو
میشه به دیتابیس متصل شد و با کوئری بدست اورد ، اما استفاده از توابع وردپرسی اسونتر به نظر میاد . کدهاش هم کمتره .
به نظرم بهتره اول کدهای function.php رو ببینم ، بعد بهتر به شما می تونم بگم که تو درک کدوم قسمت مشکل دارم .
بازم از وقتی که گذاشتین ممنونم .
پاسخ
تشکر شده توسط:
خب شما باید از توابع وردپرس استافده کنید، وگرنه که این همون CMS خودتون می شه، نگاه کنید، ما توی وردپرس چندین صفحه اصلی داریم، مثل index.php و ... و این که نمی تونید یک صفحه جدید از طرف خودتون معنا ندارن کاملا حرف اشتباهی هست، چون گاهی اوقات شما به صفحات بیشتری برای جدا کردن بخش های قالبتون نیاز دارید که اونجا معنا پیدا می کنند و می تونید از توبع وردپرس هم داخلشون استفاده کنید، حالا بریم سراغ سوال شما :
شما برای اینکه از توابع استفاده کنید باید توی همون صفحه های اصلی قرارشون بدین، مثلا شما می آین همین تابع رو در صفحه single.php به کار می برید که این صفحه مربوط به صفحه ادامه مطلب پست هاست، قرار می دین، این کار باعث می شه که وردپرس به صورت خودکار ID پست رو به جای پارامتر این تابع قرار بده و وضعیت این پست رو نمایش می ده ...
Post ID. This function will will return the status of the current post if $ID is not provided.
کد هایی هم که به این شکل نوشته می شن،
<?php
if ( get_post_status ( $ID ) == 'private' ) {
echo 'private';
} else {
echo 'public';
}
?>

معمولا برای جزئیات بیشتر استفاده می شن یا مثلا ساخت پلاگین برای وردپرس ...

مثلا شما همین تابع رو در صفحه single.php قالبتون قرار بدین، می بینید که وضعیت هر پست رو در ادامه مطلب هر پست نمایش می ده ...
پاسخ
تشکر شده توسط: php
صفحه ی متسفل توی وردپرس زمانی معنی نداره که به طور مستقل ازش استفاده بشه :|
پاسخ
تشکر شده توسط:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان