رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مشکل وصل شدن به اینترنت در ابونتو
سلام . من اولین روزهایی است که میخوام با لینوکس کار کنم و فعلا" به صورت مجازی نصبش کردم . مشکلی که دارم که لینوکسی که نصب کردم به اینترنت وصل نیست و من حتی نمی دونم ریشه این مشکل از کجاست .
اینکه کارت شبکه ام تو لینوکس شناخته نشده ، اینکه تو لینوکس کارت شبکه نصب نشده ؟! یا اصلا به تنظیمات ویرچال باکس مربوطه و ...
از خروجی چند تا دستور شات گرفتم تا شاید تو کمک گرفتن از استادان گرامی
سایت موثر باشه

[عکس: s4o6_4_thumb.jpg]

عکس بالا از سربرگر نتورک ویرچال باکس هست .( آدرس مک آدرسی که اینجا هست فرق می کنه با ادرس مک ادرسی که تو ویندوز دارم )

[عکس: o5wt_1.jpg]

[عکس: 0jhx_2.jpg]

[عکس: lo92_3_thumb.jpg]
پاسخ
تشکر شده توسط:
تفاوت آدرس مک طبیعیه چون virtual box کارت شبکه را خودش میشناسونه به اوبونتو نهکارت اصلی/

من تصاویر بند انگشتی که گذاشتی را درست نتوسنتم ببینم ! اما به نظرم بهتره ۲ تا کار بکنی :
اول بگی سیستمت چیه ، لپ تاپ داری یا Case داری ؟ اگه لپ تاپ داری مدلش چیه. بگرد ببین چقدر با لینوکس همخوانی داره.
دوم اینکه به نظرم virtualbox خودش میتونه دردسر ساز باشه و بهتره اوبونتو را در کنار ویندوز نصب کنی و مستقل از یک مجازی ساز در ارتباط مستقیم با سخت افزارت باشه.
اگه کسی گفت با ۱۰۰ هزار تومان برات سایت درست میکنه بزن تو گوشش ،‌ شاید تو ندونی برای چی اما اون خوب میدونه !
پاسخ
تشکر شده توسط: Mehran
متوجه شدم موقعی که تنظیمات پیش فرض ویرچال رو برای سیستم عامل دستکاری نمی کنم کارت شبکه هم تعریف میشه . و مشکل تقریبا" حل شد یعنی الان نت دارم  اما  بغضی ساعت ها فقط سایت هایی که دامنه Ir یا org دارن باز میشن اما سایت هایی مثل گوگل یا اونایی که com هستن باز نمیشه !  بعضی وقتا به کل نت قطع میشه (در حالی که تو ویندوز نت دارم ) و بعضی زمانها مثل الان کلا هر سایتی بخوام باز میشه
**
واقعا دوست دارم به جای اینکه مجازی نصب کنم  سیستم عامل رو جداگانه در کنار   ویندوز نصب کنم ولی  می ترسم مشکلاتی از لحاظ بوت  و بالا اومدن ویندوز پیش بیاد الان هم به خاطر یه سری کارا خیلی عقبم و زمان ندارم اگه همچین اتفاقی بیقته برام در حد  فاجعه است .

**
پاسخ
تشکر شده توسط:
سر وقتش نصب کن !
روی ویندوز راحت میشه اوبونتو نصب کرد و grub خودش ویندوز را راحت میشناسه ! مشکل اصلی اینه که باید با پارتیشن بندی لینوکسی آشنا باشی و فضا خالی کنی روی هاردت که اگه وارد نباشی ممکنه کل هارد را به فنا بدی بره !!! توصیه میکنم از اطلاعاتت حتما پشتیبان بگیری قبلش. اون مشکل شبکه و اینترنت هم به نظر میاد از Virtual Box باشه. من که تا حالا چنین مشکلی با لینوکس نداشتم.
اگه کسی گفت با ۱۰۰ هزار تومان برات سایت درست میکنه بزن تو گوشش ،‌ شاید تو ندونی برای چی اما اون خوب میدونه !
پاسخ
تشکر شده توسط: Mehran

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان