رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مشکل زمان آزمون
سلام
خسته نباشید
دوستان در حال طراحی یک آزمون آنلاین هستم
مشکلی که هست اینه که من در طول زمان اجرای آزمون، تایم باقی مونده رو هر سری از طریق AJAX ارسال می کنم
حالا اگه تایم رو با فواصل زمانی کم (مثلا یک ثانیه) ارسال کنم، فشار به سرور زیاد میشه و اگه با فواصل زمانی زیاد ارسال کنم، کاربر می تونه با هربار رفرش صفحه، مقداری از زمان رو از بین ببره

به نظرتون چیکار کنم
no pain, no gain
پاسخ
تشکر شده توسط:
تایم رو همون اول ارسال کنید و با JS روی صفحه اصلاح کنید. اگه تایم رو یا JS رو دستکاری کنه به ضرر خودشه چون توی سرور بعد از مدت زمان مقرر دیگه تحویل نمیگیرین ازش. نیازی به AJAX نیست.
پاسخ
تشکر شده توسط:
متوجه نشدم یعنی چی تایم رو اول ست کنم، زمان شروع آزمون رو توی سرور ست کنم؟ یا زمان پایان رو؟

مواردی مثل قطعی برق و اینترنت و ... هم لحاظ شده که کاربر بعد از این مشکلات باید بتونه آزمون رو با زمان باقی مانده ادامه بده
به خاطر همین از ajax استفاده خواستم بکنم
no pain, no gain
پاسخ
تشکر شده توسط:
خب اینکه معلومه زمان شروع و پایان سمت سرور ست میشه!!!

یعنی قراره مواردی مثل قطعی برق و اینترنت و.... رو به زمان اصلی بیفزایید؟؟؟

یادگیری مداوم حداقل شرط لازم برای موفقیت در هر زمینه ای است که در آن فعالیت می کنید؛ هر روز چیز جدیدی بیاموزید.
پاسخ
تشکر شده توسط:
قرار نیست اضافه بشه
ولی خواستم زمان رو به صورت لحظه ای، در طول اجرای آزمون به صورت تدریجی کم کنم نا وقتی برق رفت و کاربر بعدا اومد، بتونه از زمان باقی مونده استفاده کنه
no pain, no gain
پاسخ
تشکر شده توسط:
تاوقتیکه کاربر درون صفحه هست دلیلی نداره برای بدست آوردن زمان باقی مانده از سرور درخواست بشه.
با هربار اجرای اسکریپت یک درخواست برای بدست آوردن زمان باقی مانده و آخرین سوال پاسخ داده شده به سمت سرور فرستاد بشه.

درضمن میتونید هر یک ثاینه یک بار کوکی کاربر رو آپدیت کنید و زمان انقضا رو برابر با زمان باقی مانده آزمون قرار بدید

یادگیری مداوم حداقل شرط لازم برای موفقیت در هر زمینه ای است که در آن فعالیت می کنید؛ هر روز چیز جدیدی بیاموزید.
پاسخ
تشکر شده توسط:
زمان باقی مانده رو درخواست نمی کنه، کدی که در حال حاضر هست، زمان باقی مانده رو می فرسته و جدول مربوطه آپدیت می شه.
no pain, no gain
پاسخ
تشکر شده توسط:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان