رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مشکل در تغییر رنگ متن در RecyclerView
وقتتون بخید اساتید گرامی
دو تا سوال دارم:
۱−من میخام رنگ متن های ریسایکل ویوو رو تغییر بدم.رنگ متن های تکست ویوو رو تغییر دادم ولی وقتی اجرا میکنم تغییر داده نشده و سیاه مونده توی تصویر پیوست شده میتونید کد xml و نتیجه اجرا شده رو ببینید.
۲−سوال دومم هم توی تصویر اگه ببینید اون بالا سه نقطه هستش توی گوشی واقعی که اندریود 5.1.1 هستش سفید نشون میده ولی توی دیوایس مجازی که ap19 هستش سیاه نشون میده.
تصویر پیوست شد:

فایل‌های پیوست تصاویر بندانگشتی

پاسخ
تشکر شده توسط:
(04-03-1395، 01:13 ب.ظ)balutsoft نوشته: وقتتون بخید اساتید گرامی
دو تا سوال دارم:
۱−من میخام رنگ متن های ریسایکل ویوو رو تغییر بدم.رنگ متن های تکست ویوو رو تغییر دادم ولی وقتی اجرا میکنم تغییر داده نشده و سیاه مونده توی تصویر پیوست شده میتونید کد xml و نتیجه اجرا شده رو ببینید.
۲−سوال دومم هم توی تصویر اگه ببینید اون بالا سه نقطه هستش توی گوشی واقعی که اندریود 5.1.1 هستش سفید نشون میده ولی توی دیوایس مجازی که ap19 هستش سیاه نشون میده.
تصویر پیوست شد:

در مورد مشکل اول کد آداپترت را چک کن بیین چه Context ای به آداپتر پاس دادی یه ما بگو.
و در مورد مشکل دوم از این تکه کد استفاده کن ببین مشکلت حل میشه ؟ منتها قبلش تگ app رابه  عنصر ریشه ات اضافه کن
app:theme="@style/ThemeOverlay.AppCompat.Dark.ActionBar"
پاسخ
تشکر شده توسط:
خوب اون تکه کد رو باید کجا بزارم.
این هم برای کانکستم getApplication
پاسخ
تشکر شده توسط:
خوب مشکلت پیدا شد نباید از getApplication استفاده کنی و باید از (  this.+ اسم اکتیویتی)استفاده کن.
و اونم توی جایی که از تولبارت  استفاده کردی بزار
پاسخ
تشکر شده توسط:
getApplication رو هم برداشتم زدم MainActivity بازم رنگ متنم سفید نشد.
جایی که تولبار استفاده کردم ینی دقیقا کجا؟
به خود تولبار باید بدم یا به اکتویتی؟
پاسخ
تشکر شده توسط:
ببین اکتیویتی که توش هستی را باید به عنوان context برای آداپتر بفرستی تا بفهمه که منظورت دقیقا کجا هستش ؟ حالا اگه توی MainActivity هستی باید اینجوری context را بفرستی (MainActivity.this) اگه اینجوری فرستادی و درست نشد مشکل از جاهای دیگه است که باید برسی بشه .

ببین شما مثلا تولبار MainActivity را در نظر بگیر توی لایوت activity_main.xml یک دونه تولبار اضافه کردی دیگه . باید این تکه از کد را توی اون قسمتی که مال تولبار هست اضافه کنی. فقط یادت نره که تگ app را به ریشه اضافه کنی . اگه نمیدونی چجوری اینو نگاه کن .باید اینو به تگ ریشه ات مثلا اگه RelativeLayout هست اضافه کنی.
xmlns:app="http://schemas.android.com/apk/res-auto"
پاسخ
تشکر شده توسط:
چه جالب.
xml کدی که داده بودی برای درست شدن رنگ سه نقطه تولبار,رنگ ریسایکل ویوو رو درست کرد.
ولی رنگ تولبار موند سیاه!!!!
پاسخ
تشکر شده توسط:
اسکرین شات بفرست
پاسخ
تشکر شده توسط:
اسکرین شات

فایل‌های پیوست تصاویر بندانگشتی

پاسخ
تشکر شده توسط:
اینو به تولبار اضافه کردی ؟ یا نه ؟ اگه نکردی کد xml ات را بفرست روی سایت pastbin بهد آدرسش را بزار ببینم مشکل از کجاست
پاسخ
تشکر شده توسط:
(04-03-1395، 04:34 ب.ظ)majid نوشته: اینو به تولبار اضافه کردی ؟ یا نه ؟ اگه نکردی کد xml ات را بفرست روی سایت pastbin بهد آدرسش را بزار ببینم مشکل از کجاست

http://pastebin.com/Xxd8tVab
پاسخ
تشکر شده توسط:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان