رتبه موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مباحث مرتبط با مهندسی نرم افزار
بعد از فارغ التحصیلی دانشگاه به ما مدرک مهندسی نرم افزار دادند ولی عملا الان که توی متن کار به عنوان برنامه نویسی هستم میبینم که هیچ درک و شناختی از مهندسی نرم افزار ندارم.حالا مشکل از من یا سیستم آموزشی بوده کاری ندارم.ولی الان چطوری باید این خلا رو پر کنم؟
کتاب های مهندسی نرم افزاری که توی دانشگاه خوندم(جعفر نژاد و...) به نظرم همشون تئوریک و  غیرکار بردی بودن...
هنوز به درستی فرق بین الگو و معماری و متدولوژی رو نمیدونم
نفهمیدم UML های باید دقیقا چکار میکردن ..اصلا ارتباط بین UML ها و کدنویسی واقعی رو درک نکردم
در مورد مستند نگاری پروژه هم که حرفی نزنم بهتره
اصلا نمیدونم وقتی یه طرحی توی ذهن داری تا پیاده سازیش دقیقا چه مراحلی  رو منطبق با اصول مهندسی نرم افزار باید طی کنی

دوستان و اساتید بزگوار...دنبال لقمه آماده و جویده نیستم..فقط سرنخ مطمئن رو بدید تا انشالله به این حوزه ورود کنم
پاسخ
تشکر شده توسط:
  • یکبار دیگه کتاب مهندسی نرم‌افزار نوشته «پرسمن» رو بخونید (ایندفعه نه بخاطر گرفتن نمره).
  • زیاد درگیر اسامی نباشین. این واژه‌ها در جاهای مختلف ممکنه معانی متفاوتی پیدا کنن. برای مثال توی کدنویسی منظور از الگوی طراحی، همون معماری هست چون واقعاً طراحی در اینجا بمعنای نحوه ساختاربندی کدهای پروژه است و چیزی تحت‌عنوان ظاهر بصری وجود نداره.
  • UML یا همون زبان یکپارچه مدلسازی، یک ابزار هست که به شما کمک میکنه ساختار عناصر پروژه رو راحتتر درک کنید. برای مثال قبل از شروع کدنویسی، موجودیت‌ها و کلاس‌های پروژه رو تعریف و ارتباط بین اونها رو ترسیم کنید تا در زمان کدنویسی راحتتر بتونین طبق اسکلتی که ایجاد کردین، کدها رو تولید کنید.
  • درمورد مستندسازی پروژه هم بهتره برحسب زبان موردنظرتون کار کنید. برای مثال درخصوص PHPDoc و JavaDoc و... تحقیق کنید. به‌مرور وقتی تجربه شما در کدنویسی بیشتر میشه، ساختار مشخصی برای کدنویسی خودتون پیدا میکنید. چه‌بهتر که این ساختار، یک استاندارد جهانی داشته باشه. پس از الان کدهای مختلف بخصوص پروژه‌های بزرگی مثل Yii2 و Laravel در PHP و مثالهای دیگه در سایر زبانها رو بررسی کنید و ببینید تیمها و اشخاص بزرگ چطور پروژه خودشون رو مستندسازی میکنن و از همونها الگوبرداری کنید.
پاسخ
تشکر شده توسط: R.Rajai.Rad
با تشکر استاد از وقتی که گذاشتید

ولی کتاب پرسمن اینطور که شنیدم قدیمی شده کتاب بهتری در بازار سراغ دارید؟
پاسخ
تشکر شده توسط:
شاید تاریخ چاپش قدیمی باشه ولی اصول رو خیلی خوب بیان کرده. اول از همین کتاب شروع کنید. خیلی بهتر از کتابهای جدیدی هست که ترجمه‌های داخلی دارن.
پاسخ
تشکر شده توسط: R.Rajai.Rad
کتاب پرسمن ترجمه خوبش کدومه؟
این کتاب جدید رو دیدین؟ چطوره؟
پاسخ
تشکر شده توسط:
من زبان اصلیش رو خوندم. ترجمه‌ها اکثراً مناسب نبودن. این کتابها رو بخونید:
پاسخ
تشکر شده توسط:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان