نظرسنجی: لپ تاپ یا پی سی ؟
پی سی
لپ تاپ
[نمایش نتایج]

توجه: این یک نظرسنجی عمومی است و سایر کاربران می‌توانند رای شما را ببینند.
رتبه موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
لپ تاپ یا پی سی ؟ چه سخت افزاری میتواند جوابگوی کار برنامه نویسی باشد ؟
سلام دوستان وقت بخیر
همیشه یک انتخاب خوب میتونه به کار کیفیت و سرعت ببخشه .
انتخاب سیستم 'پی سی یا لپ تاپ' و سخت افزار مورد نیاز برای هر یک از اون ها میتونه روی سرعت و کیفیت کار و راحتی برنامه نویس تاثیر گذار باشه .
مسلما همه در رابطه با سخت افزار دانش و تجربه لازم رو ندارند و این تاپیک میتونه به اون دسته از دوستان که دانش کافی در این زمینه ندارند کمک کنه .
همچنین معایب و مزایای 'پی سی و لپ تاپ' برای یک برنامه نویس بررسی میشه و درنهایت به یک نتیجه کلی خواهیم رسید .
لطفا نظرات ، اطلاعات سیستمی که ازش استفاده می کنید و تجربه هاتون رو با ما به اشتراک بگذارید و در نظرسنجی "لپ تاپ یا پی سی ؟" هم شرکت کنید . Rolleyes (امکان انتخاب دو گزینه وجود دارد)
پیشاپیش سپاس از شرکتتون در تاپیک
پاسخ
تشکر شده توسط:
یک مورد که لازم هست بهش اشاره کنم :
همه ما میدونیم برای یک برنامه نویس یک سیستم بسیار معمولی کافیه ولی تویه سیتسم بسیار معمولی نمیشه خوب مانور داد یا از بعضی از ابزار ها به راحتی استفاده کرد .
پاسخ
تشکر شده توسط:
در اکثر مواقع PC یا همون Desktop بهتر از Laptop هست چون با هزینه مشابه میشه سیستمی تقریباً دوبرابر قدرتمندتر تهیه کرد. ازطرفی پشت میز نشستن باعث تمرکز بیشتر میشه. Laptop برای کارهای دم دستی و سیار بدرد میخوره. در اکثر موارد هم یک سیستم معمولی کافیه. برای مثال، اگه کارتون Web Development و فرضاً با PHP هست، یک Pentium II هم واقعاً جوابگوی نیاز شما هست ولی اگه میخواین Game Developer باشین، اونوقت باید سیستم خیلی قدرتمندی داشته باشین.
پاسخ
تشکر شده توسط: sorkhabi , mahdirabbani
pc بهتره چون مدت زیادی در روز روشن نگه میدارید کامپیوتر رو. همچنین با کیبوردی که روی یک میز و صندلی استاندارد گذاشتینش خیلی راحتتر میتونید کد بزنید تا با لپ تاپ.
پاسخ
تشکر شده توسط: sorkhabi
اگه جاتون ثابته و جابه جایی ندارید بهترین گزینه pc هستش.درمورد سیستم هم رم سیستمم ۴ و گرافیکم ۱ هست و سی پی یو ۱ هسته.تو اوبونتو خوبه ولی تو ویندوز نه
پاسخ
(17-03-1394، 07:56 ب.ظ)ADMIN نوشته: در اکثر مواقع PC یا همون Desktop بهتر از Laptop هست چون با هزینه مشابه میشه سیستمی تقریباً دوبرابر قدرتمندتر تهیه کرد. ازطرفی پشت میز نشستن باعث تمرکز بیشتر میشه. Laptop برای کارهای دم دستی و سیار بدرد میخوره. در اکثر موارد هم یک سیستم معمولی کافیه. برای مثال، اگه کارتون Web Development و فرضاً با PHP هست، یک Pentium II هم واقعاً جوابگوی نیاز شما هست ولی اگه میخواین Game Developer باشین، اونوقت باید سیستم خیلی قدرتمندی داشته باشین.

PENTIUM ii??

من سیستمم hp
با 8 گیگ رم
I5
اذیتم میکنه
پاسخ
تشکر شده توسط:
گفتم که اگه فقط WebDev باشین! برای کسی که فتوشاپ و گیم و ادیتورهای سنگین و... رو اجرا میکنه معلومه که سیستم باید قوی باشه. من خودم خیلی از پروژه ها رو با ++Notepad و با پلاگین FTP اون، کار میکنم.
پاسخ
تشکر شده توسط: sm_pakdel
(17-03-1394، 11:29 ب.ظ)Mohammadsgh نوشته: اگه جاتون ثابته و جابه جایی ندارید بهترین گزینه pc هستش.درمورد سیستم هم رم سیستمم ۴ و گرافیکم ۱ هست و سی پی یو ۱ هسته.تو اوبونتو خوبه ولی تو ویندوز نه
من یه مدت پی سی رو گذاشتم کنار و لپ تاپ رو گذاشتم جای مانیتور پی سی و موس و کیبرد پی سی رو بهش اضافه کردم یه کولد پذ 200 تومنی هم گذاشتم زیرش تا تایم زیادی که کار می کنه مشکلی براش پیش نیاد تا زمانی که رفتم جایی راحت به پروژه ها و ابزار هام با آخرین ادیت دسترسی داشته باشم .
پاسخ
تشکر شده توسط:
(18-03-1394، 12:40 ب.ظ)prans.info نوشته:
(17-03-1394، 11:29 ب.ظ)Mohammadsgh نوشته: اگه جاتون ثابته و جابه جایی ندارید بهترین گزینه pc هستش.درمورد سیستم هم رم سیستمم ۴ و گرافیکم ۱ هست و سی پی یو ۱ هسته.تو اوبونتو خوبه ولی تو ویندوز نه
من یه مدت پی سی رو گذاشتم کنار و لپ تاپ رو گذاشتم جای مانیتور پی سی و موس و کیبرد پی سی رو بهش اضافه کردم یه کولد پذ 200 تومنی هم گذاشتم زیرش تا تایم زیادی که کار می کنه مشکلی براش پیش نیاد تا زمانی که رفتم جایی راحت به پروژه ها و ابزار هام با آخرین ادیت دسترسی داشته باشم .

من مدتهاس همینطوری کار میکنم
پاسخ
من اصلا یادم نمیاد آخرین بار کی از PC استفاده کردم شاید ۴-۵ سال پیش. روزانه ۸ ساعت هم با لپ تاپم کار میکنم و نه کول پد استفاده میکنم نه موس تا حالا هم مشکلی براش پیش نیومده در ضمن مشکل هم پیش بیاد ایرادی نداره یکی دیگه میخرم مهم راحتی خودمه نه ابزار
موفقیت، نتیجه تشخیص درست است؛ تشخیص درست، نتیجه تجربه است؛ تجربه نیز اغلب نتیجه تشخیص نادرست است.

پاسخ
من خودم هم با لپ تاپ کار میکنم ولی بنظر من، تمرکز و تسلط کار با PC بیشتر از لپ تاپه. البته قطعاً راحتی و سهولت حمل و... اون رو نداره.
پاسخ
بنده 4-5 سال است که از لپ تاپ استفاده می کنم و 3-4 سال است که لپ تاپم حداقل روزی 10 ساعت روشن است و با آن کار می کنم. ولی اگر حالا دوباره برمی گشتم به زمان خریدن لپ تاپ ، بجای آن و با آن پول زیادی که بابتش دادم ، حتما یک PC خوب می خریدم. و یا اگر حالا پول کافی داشتم یک رایانه می خریدم و حتما حتما از PC بجای لپ تاپ استفاده می کردم. دلایلم هم موارد زیر هست:

با وجود مزیت های زیادی که لپ تاپ دارد ، احتمال موارد زیر در لپ تاپ بیشتر است:
1- از دست رفتن اطلاعات به هر دلیلی از جمله: راحت تر بودن سرقت آن ، احتمال بیشتر در ضریه خوردن و ...
2- امنیت پایین تر اطلاعات به دلیل: سرقت ، همراه بودن و ...
3- استهلاک بیشتر و زودتر به دلایل مختلف ازجمله: ضربه خوردن ، ظریف تر بودن نسبت به PC و ...
4- مهم: عدم راحت بودن کار با آن نسبت به PC. از مشکلات صفحه کلید گرفته تا مانیتوری که چسبیده به صفحه کلید و نمی توان آن را از زمین کند و یا عقب و جلو برد و یا کوچک بودن مانیتور و خیلی خیلی مشکلات دیگر که واقعا برای افرادی مثل بنده که زندگیشان پای لپ تاپ است دشواری های زیادی به بار می آورد و در آینده هم بیماری های زیاد.
5- حمل آسان لپ تاپ در خیلی از موارد به ما کمک بسیاری می کند ولی مشکلات زیادی هم به همراه دارد. مثلا وقتی مشغول پروژه ای هستی دیگر زندگی نه برای خودت معنا دارد و نه برای دیگران. چرا؟ چون دلت می خواهد از سر سفره گرفته تا مهمانی و پارک و مسافرت و ... لپ تاپ را همراهت داشته باشی و هر چه زودتر برای چالش های به وجود آمده در آن پروژه راه حلی پیدا کنی و آن پروژه را به پایان برسانی. ولی با داشتن PC می دانی که زندگی قانون دارد و انجام پروژه فقط و فقط پشت میز کاری امکان پذیر است و وقتی از پای میز بلند شدی دیگر زندگی فقط آن پروژه نیست. (البته این مورد بستگی به خود شخص دارد)

به نظر من هر دو برای یک برنامه نویس لازم است. یک PC برای انجام کارها و پروژه ها و یک لپ تاپ برای ارائه ی نمونه کار ها و ... (هرچند که من معتقدم خدا اینترنت و فضای ابری و 3G و وایمکس و ... رو آفریده برا همین نشون داده نمونه کارها و ...)
پاسخ
تشکر شده توسط: hamo

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان