رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
فریم ورک و اسکریپت شخصی
درود آقای شهرکی
در مورد وردپرس فرمودید که هرگاه هتل ها جای خانه های شخصی را گرفتند سی ام اس ها هم جای اسکریپت شخصی را میگیرند
میخوام ببینیم برای فریم ورک ها هم همینطور است ؟
آیا هیچگاه فریم ورک یی میتواند جای اسکریپت شخصی را بگیرد و یا بحث فریم ورک با بحث سی ام اس کاملا متفاوت است .
میخوام عین دفعه قبل یک جواب دندان شکن بدهید که دیگه پشت سر هم سوال پیش نیاید
ممنونم
انگار که نیستی ، چو هستی خوش باش
حکیم عمر خیام
پاسخ
تشکر شده توسط:
من شخصا مدت زیادی هست که با Yii کار میکردم. چند ماه پیش کار برنامه نویسی با وردپرس رو هم شروع کردم و سعی کردم از امکاناتش استفاده کنم. اما دو سه هفته ای هست که تقریبا میشه گفت پشیمون شدم و هر چی با وردپرس نوشتم رو دوباره دارم توی Yii بازنویسی می کنم.
پاسخ
تشکر شده توسط:
پس چی شد ؟ تازگیا کم پیدایید استاد
انگار که نیستی ، چو هستی خوش باش
حکیم عمر خیام
پاسخ
تشکر شده توسط:
فریمورک با CMS خیلی فرق داره. فرق فریمورک با CMS مثل فرق جعبه ابزار با مسکن مهر هست! شما با جعبه ابزار میتونید هر ساختمانی بسازین و هرجا ابزارها جوابگو نبود، یا ابزار دیگری میخرین و استفاده میکنید و یا آستینها رو بالا میزنین و شروع میکنید خودتون بدون ابزار کارتون رو راه میندازین ولی توی خانه های از قبل آماده، نهایتاً میتونید کاغذ دیواری رو به سلیقه خودتون انتخاب کنید یا یه دیوار رو بردارین ولی نمیتونید به ستونها دست بزنید. بنابراین، دامنه اختیارات شما توی CMS محدوده درحالی که توی فریمورک اینطوری نیست. توی کار با فریمورکها مجبور نیستین محدودیتهای اونها رو بپذیرین. ازطرفی چون فریمورکها برای استفاده وسیعتری طراحی شدن، محدودیتهای کمتری هم برای شما ایجاد میکنن.
پاسخ
تشکر شده توسط: tabesh
(02-06-1394، 01:10 ب.ظ)tabesh نوشته: پس چی شد ؟ تازگیا کم پیدایید استاد

دارم آموزشگاه nCIS رو راه اندازی میکنم. به زودی خبرش میاد.
پاسخ
تشکر شده توسط: behtateam
(31-05-1394، 11:09 ق.ظ)tabesh نوشته: در مورد وردپرس فرمودید که هرگاه هتل ها جای خانه های شخصی را گرفتند سی ام اس ها هم جای اسکریپت شخصی را میگیرند

به کجا چنین شتابان...

(31-05-1394، 04:00 ب.ظ)behtateam نوشته: من شخصا مدت زیادی هست که با Yii کار میکردم. چند ماه پیش کار برنامه نویسی با وردپرس رو هم شروع کردم و سعی کردم از امکاناتش استفاده کنم. اما دو سه هفته ای هست که تقریبا میشه گفت پشیمون شدم و هر چی با وردپرس نوشتم رو دوباره دارم توی Yii بازنویسی می کنم.

میشه بیشتر توضیح بدید

(02-06-1394، 06:58 ب.ظ)ADMIN نوشته: فریمورک با CMS خیلی فرق داره. فرق فریمورک با CMS مثل فرق جعبه ابزار با مسکن مهر هست! شما با جعبه ابزار میتونید هر ساختمانی بسازین و هرجا ابزارها جوابگو نبود، یا ابزار دیگری میخرین و استفاده میکنید و یا آستینها رو بالا میزنین و شروع میکنید خودتون بدون ابزار کارتون رو راه میندازین ولی توی خانه های از قبل آماده، نهایتاً میتونید کاغذ دیواری رو به سلیقه خودتون انتخاب کنید یا یه دیوار رو بردارین ولی نمیتونید به ستونها دست بزنید. بنابراین، دامنه اختیارات شما توی CMS محدوده درحالی که توی فریمورک اینطوری نیست. توی کار با فریمورکها مجبور نیستین محدودیتهای اونها رو بپذیرین. ازطرفی چون فریمورکها برای استفاده وسیعتری طراحی شدن، محدودیتهای کمتری هم برای شما ایجاد میکنن.

عملا شما دارید CMS رو نفی میکنید
مگه غیر اینه که دیگه الان CMS ها خروجی فریم ورک هاهستند...

یادگیری مداوم حداقل شرط لازم برای موفقیت در هر زمینه ای است که در آن فعالیت می کنید؛ هر روز چیز جدیدی بیاموزید.
پاسخ
تشکر شده توسط:
اشتباه نشه، خیلی جاها CMS بهترین گزینه است. بخصوص وقتی که میدونید چی میخواین و CMS موردنظرتون (همراه با افزونه های مربوطه) میتونه کار شما رو انجام بده، دلیلی وجود نداره که چرخ رو دوباره اختراع کنید. صحبت من برای وقتی هست که CMS جوابگوی نیاز شما نیست و کاری که میخواین، خیلی تخصصیه و نیازمند دست بردن به هسته CMS هست. اینجور وقتها، توی کار با CMS آزادی عملی که موقع کار با فریمورک دارین وجود نداره.
پاسخ
تشکر شده توسط: tabesh
به نظر بنده cms  یا سیستم مدیریت محتوا همونظور که از اسمش پیداست واسه مدیریت محتوا ساخته شده و در حد راه اندازی وب سایت های اطلاع رسانی با روال معمول و مشخصی که اون Cms  تعیین کرده این کار انجام میشه ، در غیر اینصورت استفاده از Cms در وب سایت هایی با روال خاص(خارج از روال تعیین شده Cms) اصلا توصیه نمیشه .
پاسخ
تشکر شده توسط:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان