رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
فرق بین سرور اختصتصی و سرور مجازی
سلام و خسته نباشید به دوستان عزیز
ی سوالی هستش که خیلی وقته ذهنمو مشغول خودش کرده.
خواستم فرق بین سرور مجازی و سرور اختصاصی رو بدونم.
خیلی ممنون
پاسخ
تشکر شده توسط:
قطعا و حتما اگر فقط عنوان تاپیکتون رو سرچ میزدید جواب سوالتون رو پیدا میکردید.
ولی به طور خلاصه اگر بخوام بگم فرق چندانی نداره و معمولا تمام نیازهایی مثل دسترسی کامل و ... رو در سرور مجازی هم دارید. فرق اساسی اینه که سرور اختصاصی رو به چندین سرور مجازی تقسیم میکنن که اگر با همین نرم افزار های مجازی سازی در ویندوز کار کرده باشید، جریان شبیه همونه. در نهایت چون قدرت سرور اختصاصی رو به چند سرور مجازی تقسیم میکنن، سرور مجازی ضعیفتره.

پ.ن: این سوال به بخش php ربطی نداره! لطفا دقت کنید.
پاسخ
تشکر شده توسط:
سلام
من وبسایتی دارم که فعلا زیاد شلوغ نیستش و در آینده زیاد شلوغ خواهد شد.
فضایی که سرور های اختصاصی ارائه میدن خیلی خیلی زیاده و هم گرون هستن.
حالا میخوام از سرورهای مجازی استفاده کنم.
آیا سرور های مجازی سرعت مناسبی مثل سرور اختصاصی دارن؟
کسی تا به حال از این دو تا استفاده کرده؟
تجربه ای در این زمینه دارید که کدوم بهتره؟
باور کنین یکی بهم گفت سرور مجازی به درد نمیخوره به همین دلیل این سوالات رو میپرسم.
مرسی
پاسخ
تشکر شده توسط:
ابتدا باید بگم که حتما نیازی نیست زیاد خرج کنید و سرور اختصاصی بگیرید، حتی شاید نیازی به سرور مجازی هم نباشه و با خرید هاست معمولی و بعدش هاست پرمصرف و ... نیازتون برطرف بشه. نکته مهم اینه که به راحتی میتونید هر زمانی بسته به نیازتون سرور قوی تری بخرید و از ابتدا زیاد خرج نکنید که شاید درآینده سایتتون اصلا کاربری نداشته باشه!

بازم پیشنهاد من اینه که شما عنوان همین تاپیکتون رو سرچ بزنید و چند مقاله و تاپیک ها رو بخونید تا مقدمات رو بدونید، این سوالات شما نشون از این میده که مقدمات این بحث رو نمیدونید.
نقل قول:آیا سرور های مجازی سرعت مناسبی مثل سرور اختصاصی دارن؟
بله سرور مجازی سرعت خیلی خوبی داره، البته این موضوع به oversell نکردن سرور و قدرت اون وابسته هستش. شما حتما هاست های معمولی رو دیدید، و دیدید که چقدر خوب و تا حد مناسبی انواع کدهای PHP رو جواب میدن و حتی تا تعداد مناسبی کاربر آنلاین رو هم جواب میدن.

حالا فرض کنید یک سرور اختصاصی رو با نصب کنترل پنل و ... به چند صد هاست معمولی یا شاید حتی تا هزار هاست تقسیم میکنن.
پس تصور کنید حالا که همین هاست های معمولی که سایت معمولی وردپرسی یا بلاگی که خودمون با PHP رو نوشتیم به این خوبی جواب میدن، یک سرور اختصاصی چقدر قوی هستش!
سرور اختصاصی رو هم معمولا به 5 تا 20 سرور مجازی تقسیم میکنن، پس قدرتی که یک سرور مجازی میتونه داشته باشه رو خودتون مقایسه کنید! بر اساس یک عدد تقریبی، هر 500 تا هاست معمولی میشه یک سرور اختصاصی و هر 10-12 تا سرور مجازی میشه یک سرور اختصاصی. پس میبنید که سرور مجازی قدرت خیلی خوبی داره. مخصوصا برتری که نسبت به هاست معمولی داره اینه که مثل سرور اختصاصی دسترسی کامل دارید یعنی مثلا میتونید php.ini و .. رو تغییر بدید.
نقل قول:کسی تا به حال از این دو تا استفاده کرده؟
بله من با سرور اختصاصی و سرور مجازی کار کردم، با کنترل پنل های زیادی هم کار کردم، به جز DA و cPanel که همه کار کردن با 6-7 کنترل پنل رایگان دیگه هم کار کردم.
نقل قول:تجربه ای در این زمینه دارید که کدوم بهتره؟
بستگی به کار تون داره، اگر نیازی خیلی زیادی به منابع دارید و به مسائلی مثل oversell نبودن server حساس هستید سرور اختصاصی بگیرید.
فقط توی خرید سرور مجازی دقت کنید و از فروشنده های معتبر خرید کنید و مشخصات سرور مادر و مخصوصا نوع مجازی ساز رو بپرسید، چون نوع مجازی سازی خیلی مهمه، مثلا فرض کنید یک سرور اختصاصی 48 گیگ رم داره و میتونن اینو به 23-24 تا سرور مجازی با رم 2 تقسیم کنن، در بعضی از مجازی سازی ها این امکان وجود داره که حتی مجموع رم اختصاص یافته از رم کل سرور هم بیشتر باشه، یعنی مثلا 30 تا سرور مجازی درست کنن و بفروشن! این میشه همون oversell که گفتم.ولی توی بعضی مجازی سازی ها مثل xen نمیتونن اینکار رو بکنن.

نقل قول:باور کنین یکی بهم گفت سرور مجازی به درد نمیخوره به همین دلیل این سوالات رو میپرسم.
مرسی
به قول بابا پنجعلی، الکــــــی میگه Big Grin
پاسخ
تشکر شده توسط:
تشکر فراوان بابت راهنمایی ها
سرور های حجمی پاسخگوی من هستش فقط تنها مشکلی که وجود داره ارسال محدود ایمیل ها هستش.
من تو سرور های حجمی که دارم فقط روزانه میشه 200 تا ایمیل ارسال کرد ولی من میخوام حداقل روزانه 1000 تا بفرستم.
مرسی
پاسخ
تشکر شده توسط:
روزانه 1000 ایمیل عدد زیادی نیست، مخصوصا اگر اسپم نباشه. البته به دیتاسنتر هم بستگی داره، مثلا redstation انگلستان به ارسال ایمیل خیلی گیر میده و محدودیت زیاد داره.

میتونید با امثال mailchimp کار کنید و ایمیل ها رو از طریق اونا بفرستید، api هم دارن بعضیاشون.
اگر افرادی که ایمیل بهشون فرستاده میشه ایمیل رو اسپم نکنن 1000 تا مشکلی نیست البته باز بهتره این 1000 تا توی یک ساعت خاص نباشه و پخش بشه. مثلا همین سایت روزانه فکر میکنم بیشتر از 1000 تا ایمیل برای اعضاش میفرسته که مشکلی هم نیست!
پاسخ
تشکر شده توسط:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان