رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
فرآیند قالب دادن به سایت چگونه است
سلام
ببخشید یک سوال داشتم اگه لطف کرده بنده رو راهنمایی کنید سپاسگزار میشم

اولا این سوال من فقط مربوط به html نیست بلکه شامل هم html و هم css و در کل تمام انچه به طراحی ظاهر سایت مربوط میشود است.

من در کار طراحی سایت تازه کار هستم و هنوز هیچ کاری تولید نکردم و هرچه نوشتم تاحالا برای تمرین و یادگیری بوده.
حالا که میخواهم دیگر کارکردن را شروع کنم نقطه ی کوری در ذهنم هست که پاسخش رو نمی دونم در گروه های تلگرامی هم که عضو بودم سوال
پرسیدم اما کسی جواب نداد هرچند به نظر خودم سوال ساده ایه و باید پاسخ ساده ای هم داشته باشه.

سوالم اینه:

فرض کنید من قصد طراحی ظاهر برای یک سایت رو دارم ایا باید بنشینم از ابتدا تا انتها خودم کد بنویسم ؟ یا اینکه باید از کدهای اماده
استفاده کنم؟
ایا باید از تگ html تا رسپانسیو بودن سایت رو خودم کدنویسی کنم یا اینکه میتونم از template ها و layout های اماده برای سایت استفاده
کنم؟
اگه قرار باشه خودم همشو  بنویسم برام سخت میشه حتی از نوشتن کدهای backend هم برام سخت تر میشه پس به خودم میگم باید از
قالب های اماده استفاده کنم اما یه جایی در یه مقاله ای خوندم که نباید از قالب های اماده استفاده کرد.
بعدش از خودم پرسیدم که مردم چه کار می کنند؟ بقیه چطور رویکردی دارن که هم کار تمیز تحویل بدن هم به موقع؟
و به همین دلیل به این فروم امدم تا از شما بپرسم که چه کار می کنید؟

مثلا من سرچ کردم دانلود قالب سایت و الان حدود پنجاه قالب سایت دانلود شده روی سیستمم دارد و الان هم قصد دارم یه سایت بسازم تا مثل رزومه کاری برام باشه ایا اشکالی نداره اگه من بین این قالب ها بگردم و یکیشون رو که مناسب دیدم انتخاب کنم و از همون در سایتم استفاده
کنم و فقط هرجا که لازم بود تغییرات بدم؟
شما بودید چه کار می کردید؟
خیلی ممنون
پاسخ
تشکر شده توسط:
معمولاً این کارها بصورت تیمی انجام میشه. یک‌نفر قالب رو میسازه و یکی دیگه کدنویسی سمت سرور رو انجام میده. اگه قرار باشه همه‌ی کارها رو خودتون انجام بدین، طبیعیه که سخت باشه و قطعاً نتیجه‌ی خوبی هم بدست نمیاد چون بطور معمول، کسانی که دید منطقی و تحلیلی خوبی دارن، ذوق طراحی خوبی ندارن (و بالعکس).

دوره‌ی آچارفرانسه‌بودن سر اومده.
پاسخ
تشکر شده توسط: شهاب1024
والا من جایی کار می کردم دقیقا ازم همه ی اینکار ها رو می خواستن و بهش اچارفرانسه هم نمی گفتن بلکه کلمه ی full stack رو
به کار می بردن.

در هر حال سوال بنده رو پاسخ صریحی ندادید استاد
سوالم این بود که ایا از قالب های اماده استفاده می کنید یا همش رو می نویسید. از تگ html تا responsive بودن سایت رو
پاسخ
تشکر شده توسط:
متأسفانه این کلمات رو کارفرماهای ایرانی در جای اشتباه بکار میبرن تا انتظارهای بیجای خودشون رو پشت کلمات لاتین پنهان کنن و کارشون توجیه بشه. اگه نیروی کاری Full Stack میخوان، باید مثل خارج از کشور، هزینه‌ی چند نفر پرسنل رو هم به اون فرد پرداخت کنن.

بهرحال درمورد سؤالتون، تا جایی که قالب آماده وجود داشته باشه و بشه ویرایش کرد، اصراری ندارم که خودم از پایه طراحی کنم. اختراع دوباره‌ی چرخ فقط در شرایط زیر معنا داره:
  • چرخ موجود ایرادی داشته باشه
  • برای اختراع چرخ جدید، توان کافی (مالی، علمی، زمانی، تجربی و...) وجود داشته باشه
  • مطمئن باشید که چرخ جدید، بهتر از چرخ قبلی کار میکنه

درغیر اینصورت، اینکه فرضاً چند ماه زمان بگذاریم تا چیزی رو بسازیم که عینش (یا بهترش) چند ماه قبل وجود داشت، کار منطقی و عقلانی نیست.
پاسخ
به نظر من بهتره که عموما از قالب آماده استفاده کنید اونم از قالب آماده های بوت استراپ یا ازونا ایده بگیرید مثل https://bootstrapmade.com/
اگرم چیز خاصی خواستید طراحی کنید و اضافه کنید
انگار که نیستی ، چو هستی خوش باش
حکیم عمر خیام
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان