رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
علامت سوال شدن کلمات فارسی در دیتابیس
سلام دوستان. من برای فارسی نویسی تو دیتابیس Set names utf8 و Set character set utf8 رو exec کردم، ولی نمیدونم چرا فارسی وارد میکنم و با استفاده از AJAX پست میکنم کلمات فارسی به علامت سوال تبدیل میشن. میشه یه نفر بنده رو راهنمایی کنه.

بنده از MVC استفاده میکنم و روشی که الان استفاده کردم روشیه که برای همه پروژه ها استفاده کردم ولی تو بقیه مشکلی نداشت، نمیدونم چرا تو این یکی درست کار نمیکنه
پاسخ
تشکر شده توسط:
فقط باید یکی رو اجرا کنید. از این کوئری استفاده کنید:
SET NAMES 'utf8';

خود فایلهاتون رو هم با کدگذاری UTF-8 without BOM ذخیره کنید و تگ متای زیر رو هم توی کد بگذارین:
<meta charset="utf-8" />
پاسخ
تشکر شده توسط: golshan
صفحه مقصد ajax رو که با php هستش و داده ها به اون ارسال میشه رو موقتا یک رشته فارسی توی یک متغییر بنویسید و برای تست این صفحه رو مستقیما اجرا کنید تا متغییر توی دیتابیس ذخیره بشه، ببینید درست میشه یا نه. اگر درست بود پس مشکل از ست کردن charset برای utf8 و کوئری هاتون نیستش و باید توی ajax کد زیر رو اضافه کنید البته این مورد برای این موقعی هست که json استفاده میکنید، برای غیر اون هم میتونید سرچ کنید:

کد:
contentType: "application/json; charset=utf-8",
               dataType: "json",
پاسخ
تشکر شده توسط: golshan
ممنون از راهنمایی هاتون ولی من همه این کارارو انجام دادم. ضمن اینکه این اولین پروژه ای نیست که من با این سبک نوشتم ولی فقط در مورد این پروژه این اتفاق افتاده و درست نمیشه
پاسخ
تشکر شده توسط:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان