رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
شما با چه محیطی کار میکنید
سلام و خسته نباشید به دوستان عزیز
یه سوالی برای من پیش اومده.
من قبلا ی دوستی داشتم که اندروید کار بود اون تو eclips کد می زد و برنامه نویس حرفه ای بود.
من از اون در مورداندروید پرسیدم گفت که سخته و زمان بر.
مثلا ازش پرسیدم که برای نوشتن برنامه مثل دیوار چقدر زمان لازمه.
گفت دو هفته.
حالا من با اینش کار ندارم.

امروز یکی اندرویدکار بود و در مورد اندروید صحبت میکرد.
اون گفت با محیط android 4 basic کار میکنه و خیلی هم راحت هستش.
اون میگفت ب کمک کتابخونه های این محیط ، برنامه نویسی اندروید راحت شده.
میگفت میتونه نرم افزار دیوار رو پنج ساعته بنویسه.

خواستم ببینم نظر شما دوستان عزیز در مورد محیط های برنامه نویسی در اندروید چیه؟
کدوم یکی بهتره؟
کدوم یکی راحت تره.
خیلی ممنون
پاسخ
تشکر شده توسط:
بهترین زبان برای توسعه اندروید، خود جاوا است. هر زبان دیگری درنهایت باید برنامه جاوا تولید کنه تا Dalvik Virtual Machine بتونه اجراش کنه. ضمناً اینطور که از ظواهر امر پیداست، توی اندروید 6 دیگه نمیشه از زبانهای دیگه استفاده کرد (حداقل تا مدتی که سازگار بشن) چون DVM برداشته شده و کدها با Android Runtime اجرا میشن. زبانهای واسط دیگه، توسط شرکتهای دیگه تولید شدن و تمام امکانات و قدرت جاوا رو ندارن. شاید کدنویسی در اوایل کار سریعتر بشه ولی توی کارهای حرفه ای قطعاً دست و بالتون بسته تر از خود جاوا خواهد بود. پرفورمنس هم توی برنامه های جاوا معمولاً بالاتره. ازطرف دیگه گوگل ممکنه هر زمان که خودش صلاح بدونه، به هر دلیلی که لزومی هم برای توضیحش نداشته باشه، ارتباطش رو با سایر شرکتها که به نوعی رقیبش محسوب میشن قطع کنه و اونوقت شمای برنامه نویس هستین که ضرر میکنین. مثل عدم پشتیبانی از کتابخانه های Apache که اخیراً رخ داده و ممکنه همین بلا سر زبانهای دیگه و ابزارهای دیگه هم بیاد.

همیشه راحتتر بودن به معنای بهتر بودن نیست. البته محیطهای توسعه برای جاوا مثل Android Studio هم هستن که کار توسعه رو میتونن سریعتر کنن. درنهایت سرعت برنامه نویسی، بیشتر از اونکه به خود ابزارها بستگی داشته باشه، به مهارت شما توی استفاده از ابزارتون وابسته است.
پاسخ
تشکر شده توسط:
ببخشین من سوال های زیادی میپرسم.
من دیگه تو این زمینه کلافه شدم.
استاد انشاا.. پکیچ آموزش اندروید رو کی درست میکنین.
شما الآن تو آموزشگاهتون اندروید رو چطوری آموزش میدین.
منظورم اینه که تو چ محیطی اندروید رو آموزش میدین و پیاده سازی میکنین.
من از هر کس پرسیدم ی چیزی گفتش و هر کس محیط خودش رو تعریف کرد
آیا basic 4 android به mysql وصل میشه.

سوال دیگه ای که برام پیش اومده اینه.
من برنامه نویس php هستم.
بعضی وقت ها پروژه هایی بهم برای اندروید می افته که رد میکنم.
حالا
ب نظرتون باهمون php کار کنم یا دنبال برنامه نویسی اندروید هم برم.
چ شباهت هایی بین اندروید و php هستش.
منظورم اینه که آیا من اندروید رو راحت یاد میگیرم؟

و اینکه
آیا با اندروید میشه برنامه ی دیوار رو پنج ساعته نوشت یا اونم مثل php زمان بره.
خیلی خیلی ممنون
پاسخ
تشکر شده توسط:
php یک محیط هستش که همه با اون کار میکنن ولی ندروید خیلی گسترده هستش.
ممنون
پاسخ
تشکر شده توسط:
داغ ترین و بهترین محیط اندروید رو معرفی میکنید که همیشه موندگار باشه؟
ممنون
پاسخ
تشکر شده توسط:
برای برنامه های اندروید زبان جاوا و در محیط eclipse یا android studio
ولی بخاطر بحث متریال دیزاینو یه سری قابلیتای جالب که توی ورژنهای جدید اندروید اضافه شده اندروید استادیو بهترین محیط برنامه نویسی برای اندروید هستش
پاسخ
تشکر شده توسط:
البته اگه به دنبال فقط انجام یه سری پروژه های معمولی هستین همون بیسیک یا فرون گپ مخصوصا واسه کسایی که برنامه نویسی وب بلدن خیلی راحتتره و یادگیریش سریعتره و از طرفی برنامه نویسی اندروید با زبان جاوا توی اپeclipse یا هر محیط دیگه ایی فراگرفتن و تسلط روش سختر + انعطاف پذیر تره
پاسخ
تشکر شده توسط:
سلام
من که چند ماهی هست دارم با اکلیپس کار میکنم به ظاهر محیط بسیار خوب وایده الیه ولی منو که بشدت کلافه کرده !!!
نمیدونم دوستان تا چه حد با اون کار کردن اما کار من به جای برنامه نوشتن دائم شده رفرش کردن و ریست کردن امولاتور . توی خود محیطش هم خطاها رو با تاخیر ونا بجا اعلام میکنه اگر یک فایل xml در داخل layout را تغییر دهید ویا خطایش را رفع کنید باید کل فایل رو توی کلیپ بور ببرید بعد همه رو پاک کنید بعد پیست کنید و سپس build project بزنید تا شاید کامپایل درست انجام بشه
هر نیم ساعت یکبار هم امولاتور پیغام timeout میده وباید یا دوباره ریستارتش کرد ویا اینکه اون هم خطا میده باید کلا یکی دیگه new کرد
خدا نکنه با دیتابیس هم سرو کار داشته باشید بیدلیل دائما کرش میکنه یه دفعه سر یه خطا دوروز سرکار بودم بعد دیدم توی گوشی درست وبدون خطا جواب میده فهمیدم
باز امولاتور سر ناسازگاری گذاشته که حتی با new کردن هم رفع نمیشد مجبور شدم یک اکلیپس دیگه نصب کردم با یه امولاتور دیگه اینبار اکلیپس اول هم درست شد وجواب میداد ولی باز با پیغام time out مجبور شدم امولاتورم رو پاک کنم اینبار هر دو اکلپس خطا میدادند .....
پاسخ
تشکر شده توسط:
پس نتیجه میگیریم که android studi از همه بهتره.
ممنون بابت راهنمایی ها
ی سوال دیگه ای هم که دارم اینه :
الآن شما به برنامه های پیام رسان تلگرام ، وایبر ، تانگو و لاین و ... ی نگا بندازید.
این برنامه هارو با چ محیطی ساختن؟
به این تصویر ی نگا بندازید.
[عکس: ooittt.PNG]
این برنامه هارو با چ محیطی ساختن.
ببخشین زیاد سوال میپرسم.
ممنون
پاسخ
تشکر شده توسط:
میخوام سوال آخر رو از دوستان برنامه نویس بپرسم.
یکی از دوستان کلاس آموزش basic 4 android گذاشته و خیلی هم اصرار داره که تو کلاس هاش شرکت کنیم.
ب نظر شما من دنبال basic 4 android برم یا نرم؟
شما اگه خودتون بودین چیکار میکردین.
منو ب جای خودتون بزارین.
میسی
پاسخ
تشکر شده توسط:
من قبلا جاوا کار کردم و ی چیزایی ازش میدونم.
میخوام شروع به کار با اندروید بکنم.
دنبال فیلم آموزشی مناسب میگردم
آیا فیلم آموزشی مناسب برای شروع سراغ دارید؟
هر فیلم آموزشی که خودتون تایید میکنید و ب نظرتون برای استارت خوبه رو معرفی مکینید؟
من خودم php کار هستم و اگه بخوام اندروید رو یاد بگیرم فکنم راحت تر باشه.
ممنون
پاسخ
تشکر شده توسط:
عذر میخوام که تاپیک رو طولانی کردم
بهترین شرایط و سایت و یا فیلم آموزشی برای شروع با برنامه نویسی اندروید رو معرفی میکیند؟
ممنون
پاسخ
تشکر شده توسط:
آموزشهای آقای آقاجانی (uncox.com) خوبه ولی اگه تمایل داشتین میتونید از دوره های مجازی آموزشگاه خودمون هم استفاده کنید:
http://www.nada-learn.ir/course/basic-android
http://www.nada-learn.ir/course/advanced-android
پاسخ
تشکر شده توسط: olampiad
من اولویت ، آموزش های شما رو قرار دادم
ولی
چون خودم دانشجو هستم و همیشه سر کلاس هستم(24 واحد درس دارم)
نمیتونم از دوره های مجازی آموزشگاه استفاده کنم.
اما حاضرم پول کلاس رو بدم ولی فیلم های آموزشی که شما و زیر نظر آموزشگاه شما تولید میشن رو استفاده کنم.
چون میدونم ب نتیجه میرسم.
ممنون
پاسخ
تشکر شده توسط:
میتونید توی دوره ثبت نام کنید و وقتی با شما برای هماهنگی تماس گرفته شد، بفرمایید که میخواین لینک فایلها جلسه به جلسه براتون رسال بشه یا یکجا بصورت DVD دریافت کنید.
پاسخ
تشکر شده توسط: olampiad

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان