رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
شمارنده ی پروژه ها (حل شد)
با سلام به همه دوستان
میخوام برای ثبت پروژه ها یک شمارنده بنویسیم اما این شمارنده باید به این صورت باشه!!!
سه تا ورودی رو از کاربر می گیرم
1- رشته مورد نظر ==> برای مثال کامپیوتر ==== این از جدول رشته ها بصورت کمبو باگس به کاربر نشون داده می شه یک مقدار هم داره برای مثال 1 /. پس رشته کامپیوتر مقدارش میشه 1
2- تخصص مورد نظر==>برای مثال برنامه نویسی=== این از جدول تخصص ها بصورت کمبوباگس به کاربر نشون داده میشه و یک مقدار هم داره برای مثال 00 ./ پس تخصص برنامه نویسی میشه 00

3- نام پروژه مورد نظر که کاربر وارد می کنه
 اینها وارد یه جدولی به اسم پروژه های می شوند که یه id داری یه ستون ای دی رشته ها و یه ستون ای دی تخصص ها و یه ستون شمارنده و آخری هم نام پروژه.
خب حالا می خوام اگر کاربر رشته کامپیوتر و تخصص برنامه نویسی رو انتخاب کرد بتونه از 000 تا 999 پروژه رو ثبت کنه و اگر رشته کامپیوتر و تخصص مثلا شبکه رو انتخاب کرد دوباره بتونه از 000 تا 999 پروژه رو ثبت کنه.
در ضمن دوستان اگر مایل بودن میتونن بگن از سیستمم ریموت هم بدم تا با هم بیشتر بررسی کنیم و هزینه ای هم داشته باشه در خدمتیم .
با تشکر
پاسخ
تشکر شده توسط:
فکر میکنم یه فیلد دیگه به اسم user_id هم لازم داشته باشین برای ارتباط با جدول کاربر. حالا با کمک این فیلدها میتونید تعداد رشته هایی که کاربر برای هر تخصص ثبت کرده رو بشمارین.
پاسخ
تشکر شده توسط:
با سلام
دقیقا درسته استاد یه فیلد دیگه به عنوان ای دی کاربر هم نیاز هست.
اما برا بحث شمارنده از این روش استفاده کردم و جواب هم گرفتم.
قبلش یه select زدم آخرین رشته و گرایش وارد شده رو گرفتم..بعدش گفتم اگر شمارنده نداشت از 000 شروع کن به شمارش و اگر داشت هم به شمارنده قبلی یکی اضافه کن تا به 999 برسه.
اینجوری انجام شد.
پاسخ
تشکر شده توسط:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان