رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سیستم نظر سنجی
سلام و خسته نباشید به دوستان عزیز
دارم واسه یه سایتی سیستم نظرسنجی مینویسم که همه ی بازدیدکنندگان هرلحظه میتونن در نظرسنجی شرکت کنن.
در اینجا ی مشکلی هست که شاید یک کاربر بیست بار در نظرسنجی شرکت کند و من متوجه نشم.
یا شاید یک رو بات بنویسن که ییاد و هر ده ثاتیه ی بار در نظر سنجی شرکت کند و جدول منو پر کند.
حالا خواستم ببینم چطوری میتونم جلوی این کار رو بگیرم.
خیلی ممنون
پاسخ
تشکر شده توسط:
یا باید محدود به کاربران عضو شده کنید، یا با سشن و کوکی کار کنید و یا اینکه به ایمیل کاربر یه لینک تأیید بفرستین و وقتی رو لینک کلیک کرد، نظرش تأیید بشه و با یه ایمیل هم نگذارین توی یه نظرسنجی چند بار شرکت کنه.
پاسخ
تشکر شده توسط:
(10-04-1394، 05:55 ب.ظ)ADMIN نوشته: یا باید محدود به کاربران عضو شده کنید، یا با سشن و کوکی کار کنید و یا اینکه به ایمیل کاربر یه لینک تأیید بفرستین و وقتی رو لینک کلیک کرد، نظرش تأیید بشه و با یه ایمیل هم نگذارین توی یه نظرسنجی چند بار شرکت کنه.

سلام و خسته نباشید.
تشکر فراوان بابت راهنمایی ها
من از روش سشن استفاده میکنم.
میخوام شرطی بزارم که کاربر هر 3 دقیقه یک بار بتواند در نظرسنجی ها شرکت کند.
با این حال از حمله رباط ها هم جلوگیری میشود
حالا ی سوال واسم پیش اومده.
به این کد ی نگا بندازید.

session_set_cookie_params(180);
session_start();
$_SESSION['nazar']=true;

آیا این کد سشن رو واسه ی س دقیقه نگه میداره؟
آیا فقط این سشن رو س دقیقه نگه میداره یا سشن های دیگه رو هم سه دقیقه ای میکنه.
خیلی ممنون
پاسخ
تشکر شده توسط:
فقط کوکی مربوط به سشن رو محدود به 3 دقیقه میکنه.
پاسخ
تشکر شده توسط: olampiad
(10-04-1394، 09:14 ب.ظ)ADMIN نوشته: فقط کوکی مربوط به سشن رو محدود به 3 دقیقه میکنه.

سلام
خسته نباشین
تشکر فراوان بابت پاسخ ها
عذر میخوام من فرق بین سشن و کوکی مربوط به سشن رو نمیفهمم.
میشه ی کوچولو راهنمایی کنید.
میسی
پاسخ
تشکر شده توسط:
اول سرچ کنید جوابتون حتما هست --> "کوکی چیست؟"
به طور خلاصه اگر بخوام بگم کوکی یک شبه فایل هست که توی مرورگر کاربر ذخیره میکنید و دفعه بعدی که کاربر وارد سایت میشه مرورگر این فایل رو هم برای سایت شما میفرسته و اینجوری میفهمید این کاربر کیه و لاگین نگه میداریدش یا کارای دیگه. ولی سشن فقط سمت سرور هستش و اطلاعات سمت سرور شما نگهداشته میشه و چیزی رو به کاربر نمیدید واسه همین امنیتش بیشتره. فقط یک SESSID رو به صورت کوکی توی مرورگر کاربر ذخیره میکنه که یک عدد هستش و مرورگر وقتی اونو براتون میفرسته متوجه میشید این کدوم کاربر هستش طبق اون عدد و بقیه اطلاعاتش رو از سمت سرور میخونید...
پاسخ
تشکر شده توسط:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان