رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال: چگونه برنامه های توسعه پذیر بسازیم؟
با سلام
سوال من بیشتر مربوط به مهندسی نرم افزار می باشد ولی چون قرار است تحت وب و با کمک php اجرا بشود در این قسمت مطرح کرده ام. 
من یک ایده بلند مدت دارم که می خواهم فاز به فاز اجراش کنم. شاید در آینده خیلی از ویژگی ها و امکانات که الان در ذهن من نیست را بخواهم به سایت خود اضافه کنم. ( اگر ایده موفق بود)

به نظر دوستان چه کار کنم( ار چه معماری، چه فریم ورکی، چه قوانینی استفاده کنم ) که با کمترین تغییر و بدون خوابیدن سایت بتوانم امکانات سایتم را زیاد کنم؟

برای مثال فیس بوک و بقیه سایت های بزرگ هر چند وقت یک بار یک ویژگی جدید اضافه می کنند( که به خوبی با قسمت های قبلی هماهنگ است) بدون این که کاربران اذیت بشوند.

هدف من یک سایت بزرگ است . بهتره که همین شروع کار سراغ فریم ورک هایی مثل سیمفونی یا phalcon بروم یا برای شروع با یک فریم ورک راحت تر کار کنم؟

می دونم که اینجا خیلی php طرفدار داره ولی با وجود زبان های دیگر مثل پایتون، روبی، جاوا و سی شارپ اصلا انتخاب php کار درستی است؟

توضیح: با یک سری اصول مانند solid اشنایی دارم.
پاسخ
تشکر شده توسط:
سلام بر شما، به نظر من مهمترین کار تحلیل درست در هر فاز است، و با یک متدولوژی فرایند تولید و توسعه در حد پروژه خودتون پیش ببرین، مثل RUP, RAD, Scrum و چیزایه دیگه، حتما مستند سازی کنین سورس هارو، حتما از یک ورژن کنترلر و سورس کنترلر استفاده کنین، حتما سیستم رو در هر مرحله از توسعه و تولید از نظر کارایی تست کنین، البته در هر روش تولید این مرحله جای خودشو داره، فقط جهت تاکید گفتم.

طراحی و تحلیل کامل دیتابیس هم بسیار مهمه، اگر تحلیل درست نباشه پروژه 100% شکست میخوره. 
مدیریت پروژه چیزیه که شما لازم دارید.
امیدوارم کامل توضیح داده باشم
مرسی
ولی مشکل من اینه که چه طور نیازهایی که هنوز در دیتابیس و نرم افزار پیش بینی نشده اند را تحلیل کنم و تغییرات بعدی در این دو را ، بدون وقفه در روند سایتم اعمال کنم.
پاسخ
تشکر شده توسط:
درمورد ساخت و طراحی سیستمهای ماژولار تحقیق کنید. ببینید برنامه هایی مثل MyBB و وردپرس و vBulletin و... که بازمتن هم هستن، چطور سیستم ماژولار خودشون رو پیاده سازی کردن. ساخت یه سیستم افزونه پذیر چطوریه؟ معماریهای مطرح در این زمینه چیه؟ درموردشون تحقیق کنید و خیلی دنبال این نباشین که توی سایتهای فارسی زبان به نتیجه برسین چون تقریباً هیچ پروژه ماژولار بزرگی در ایران ساخته نشده و اگه باشه هم خیلی تمایلی به راهنمایی و توضیح الگوریتمشون که به نوعی، برگ برنده اونها درمقابل رقبا محسوب میشه، ندارن.
پاسخ
تشکر شده توسط: reza_khan2006 , habibvafapour , arashanvari

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان