رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوالی در مورد انکود کردن کتابخانه های 3rd party
سلام. سوالی که واسم پیش اومده اینه که من مثلا میخوام پروژه ام رو encode یا obfuscate و یا از روش های مشابه اینجوری استفاده کنم قبل از انتشار نهایی و قرار دادن اون در سرور.
حالا میخوام بدونم اگر کتابخانه های 3rd party که استفاده کردم رو هم همه رو یکجا بزنم encode کنم مشکلی داره؟ یعنی از لحاظ لایسنس های مختلف کتابخونه های open source آیا اینکار منع شده یا نه؟ بعدشم اگر من پروژه رو به کسی نفروشم و فقط مال خودم باشه بازم آیا ممکنه این مسئله واسم مشکل ساز بشه یا نه اصلا قابل پیگیری نیست؟

سوال بعدی ای هم که دارم اینه آیا ابزاری مثل مثلا ابزارهای اتوماتیک benchmark که همه قسمت های پروژه رو اتوماتیک execute میکنن وجود داره که چک کنه آیا کارایی پروژه من همون کارایی قبل از encoding رو داره یا نه؟ منظورم از لحاظ performance نیست، منظورم اینه که ممکنه درست encode نشده باشه و کدها خراب بشه، میخوام اتوماتیک چک بشه! چون قسمت های پروژه زیاده نمیتونم همه جا رو دستی بررسی کنم.
پاسخ
تشکر شده توسط:
گمون نمیکنم مشکلی وجود داشته باشه (بخصوص که گفتین برای استفاده شخصیه).

درمورد تست هم اگه برای Performance بخواین باید از ab و siege و ابزارهای مشابه اون استفاده کنید و اگه برای عملکرد باشه باید Unit Test برای هرکدوم از قابلیتهای پروژه بنویسین و بعد از تغییرات، اجرا کنید و ببینید درست کار میکنه یا نه.
پاسخ
تشکر شده توسط: php

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان