رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سناریوی طراحی ربات تلگرام
سلام
من یه ربات برای تلگرام نوشتم

هر پیامی که هر شخصی ارسال کنه ( چه به ربات - چه داخل گروه) داخل دیتابیس ذخیره میشه و عضو ربات میشه
حالا من میخوام یه گزینه لغو عضویت بذارم

برای همین به جدولم یه ستون flag ایجاد کردم که اگر 1 بود به کاربر ارسال کنه

حالا مشکل اینجاست مثلا کاربر میاد میگه لغو عضویت من flag رو 0 میکنم  اما اگه داخل گروه پیامی ارسال کنه میشه flag میشه 1 و کار به مشکل بر میخوره

اطلاعات هم اینجوری میگیرم

فکر کنم سناریو اشتباهی رو انتخاب کردم
چیکار کنم؟
پاسخ
تشکر شده توسط: olampiad
یه فیلد دیگه برای لغو عضویت اضافه کنید که به flag کاری نداشته باشه و وقتی لغو عضویت میزنن اون رو 1 کنید و موقع ارسال پیام به flag کاری نداشته باشین
پاسخ
تشکر شده توسط:
راستی یه سؤال پیش اومد برام: وقتی لغو عضویت زده چطوری پیام میفرسته تو گروه؟
پاسخ
تشکر شده توسط:
ببینین مثلا الان ربات عضو گروه هست
کاربر میاد یه متن ارسال میکنه (داخل گروه ) ( وقتی هر متنی ارسال میکنه خودکار عضو ربات میشه ) ( سیستم flag کاربر 1 میشه )
الان ربات میاد کاربر رو عضو خودش میکنه و موقع ارسال پیام به کاربر پیام ارسال میکنه

حالا کاربر میخواد پیام براش ارسال نشه به صفحه ربات میره و دستور لغو عضویت رو میزنه ( حالا من میام flag کاربر رو 0 میکنم )

حالا اگر کاربر داخل گروه دوباره بیاد یه چیزی رو ارسال کنه سیستم میاد flag رو 1 میکنه و دوباره همون آشو همون کاسه

--------------------------------------------------------------------------------------
به نظرتون چطوره یه جدول دیگه درست کنم و فقط id کاربر و flag رو براش بذارم
هر پیامی که ارسال میشه ( روزانه چند هزار پیام ارسال میشه )
اول چک کنم ببینم id کاربر داخل جدول هست یا نه ؟ اگر نبود
بیام id کاربر رو ذخیره کنم با flag یک

و اگر کاربر خواست لغو عضویت کنه من بیام flag رو 0 کنم

و برای ارسال پیام به کاربران از همین جدول استفاده کنم؟

ولی به سرور فشار نمیاد؟
هر روز چند هزار بار سیستم باید چک کنه ببینه id کاربر داخل جدول هست یا نیست.
این روش خوبه؟
سناریو بهتری براش نیست؟
پاسخ
تشکر شده توسط:
خوب شما یه فیلد دیگه بگذارین برای لغو عضویت که 0 هست. کاری به این flag نداریم برای ارسال پیام. این فقط برای چک کردن عضویت هست. حالا وقتی کاربر لغو عضویت زد فیلدش 1 میشه (فیلد دیگه نه flag) و شما هم موقع ارسال پیام با روبات، اول فیلد لغو عضویت رو چک میکنه و اگه 1 بود، دیگه به flag کاری نداره.
پاسخ
تشکر شده توسط: mohammadjavad
ممنون متوجه شدم
میشه این روش رو هم بگید چطوره؟

میخوام ببینم وقتی برای چند هزار بار چک میکنه که یوزر داخل جدول هست یا نه به هاست فشار میاره؟

-----------------------------------------------------
به نظرتون چطوره یه جدول دیگه درست کنم و فقط id کاربر و flag و لغو عضویت رو براش بذارم
هر پیامی که ارسال میشه ( روزانه چند هزار پیام ارسال میشه )
اول چک کنم ببینم id کاربر داخل جدول هست یا نه ؟ اگر نبود
بیام id کاربر رو ذخیره کنم با flag یک و لغو عضویت 0

و اگر کاربر خواست لغو عضویت کنه من بیام لغو عضویت رو 1 کنم

و برای ارسال پیام به کاربران از همین جدول استفاده کنم؟

ولی به سرور فشار نمیاد؟
هر روز چند هزار بار سیستم باید چک کنه ببینه id کاربر داخل جدول هست یا نیست.
این روش خوبه؟
سناریو بهتری براش نیست؟
پاسخ
تشکر شده توسط:
میتونید از کش فایل هم استفاده کنید. کسانی که لغو عضویت میزنن رو علاوه بر اصلاح در دیتابیس، توی یه فایل کش هم بصورت عادی id اونها رو ذخیره کنید و با کاما از هم جدا کنید. موقع چک کردن، اگه این فایل وجود داشت محتواش رو بخونید و برحسب کاما جدا کنید و ببینید توش هست یا نه و اگه این فایل نبود توی دیتابیس بگردین. موقعی که یک کاربر جدید لغو عضویت میزنه هم کش رو دوباره بسازین.
پاسخ
تشکر شده توسط:
(10-05-1394، 10:37 ب.ظ)mohammadjavad نوشته: سلام
من یه ربات برای تلگرام نوشتم

هر پیامی که هر شخصی ارسال کنه ( چه به ربات - چه داخل گروه) داخل دیتابیس ذخیره میشه و عضو ربات میشه
حالا من میخوام یه گزینه لغو عضویت بذارم

برای همین به جدولم یه ستون flag ایجاد کردم که اگر 1 بود به کاربر ارسال کنه

حالا مشکل اینجاست مثلا کاربر میاد میگه لغو عضویت من flag رو 0 میکنم  اما اگه داخل گروه پیامی ارسال کنه میشه flag میشه 1 و کار به مشکل بر میخوره

اطلاعات هم اینجوری میگیرم

فکر کنم سناریو اشتباهی رو انتخاب کردم
چیکار کنم؟

(10-05-1394، 11:30 ب.ظ)ADMIN نوشته: یه فیلد دیگه برای لغو عضویت اضافه کنید که به flag کاری نداشته باشه و وقتی لغو عضویت میزنن اون رو 1 کنید و موقع ارسال پیام به flag کاری نداشته باشین

سلام
ی سوال داشتم در مورد برنامتون.
این برنامه ای که نوشتین میتونه به کمک php به تلگرام پیام ارسال کنه و در یافت کنه؟
این کار رو چ طوری انجام میده؟
مرسی
پاسخ
تشکر شده توسط:
http://forum.shopkeeper.ir/showthread.ph...post463859
پاسخ
تشکر شده توسط:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان