رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سایت چند زبانه
سلام دوستان همون طور که میدونید خیلی از مشتریان سایت رو به صورت 2 یا شاید بیشتر زبانه میخوان، از اونجایی که الان دیگه تمام پروژه هام رو با yii میزنم این سوالات رو دارم:
1- اولا آیا اصلا خوب هست که سایت چند زبانه آدرس هاش به این صورت باشه: http://www.test.com/en/contoller/action/param1 و برای زبان فارسی اون en به fa تغییر پیدا کنه یا اینکه زبان رو با انتخاب کاربر روی کوکی ست کنم که تو url تاثیری نذاره؟ (البته از نظر خودم باید تو url باشه چون برای seo به نظر بهتر میاد، و اگر نباشه به نظر چند محتوا با یک لینک جالب نیست، نظر شما اساتید چیه؟)
بعضی سایت ها هم هست که زبان پیشفرضشون اون پسوند fa رو نداره اما en برای انگلیسیش هست. کلا کدوم حالت بهتره و توصیه میشه؟

سوال اولم خیلی برام مهمه لطفا کامل توضیح بدین.

2- سایتی که الان تمام شده رو (مثلا همون پروژه وبلاگ اولین پروژه پک پیشرفته) الان باید چی کار ها واسش کنیم که به صورت بالا یعنی با تغییر در آدرس ها دو زبانه بشه.
یعنی تو utlmanager چی بنویسم که اول آدرس ها اون en یا fa رو قرار بده و language برنامه رو با اون config کنه، و این پیشوند رو با controller یا module اشتباه نگیره و نگه چنین صفحه ای یافت نشد؟؟
پاسخ
تشکر شده توسط:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان