رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سایت استعدادیابی افراد
سلام ، ایده خودم نیست ، ایده یکی از دوستامه ، من دوست داشتم که ایشون خودش اینجا عضو بشه و ایده اشو خودش بنویسه اما ایشون به جای  ادامه برنویسی و ..  زدن تو کار بازاریابی و کشاورزی خخ، خلاصه اگه ایده رو اجرا کردین
پورسانت این دوستم  محفوظ باشه ، همینطور پورسانت من   Big Grin  

__

می دونید که  تو ایران هیچ نهاد استعدادیابی نیست .  بزرگترین لطفی که مسولین نسبت به جوونا انجام دادن همین قابلیت انتخاب رشته سنجش هست  که  18 تومن هم هزینشه !!  ما می تونیم سیستمی طراحی کنیم که  بر اساس سوالاتی که
از کاربر  پرسیده میشه (  زمینه هایی که احتمال موفقیت این شخص هست  پیدا کنه ))  تا این جای کار به صورت سنتی انجام میشه

اما من فکر می کنم بسیاری از  ویژگی افرادی که از سیستم استفاده می کنن می تونیم با استفاده از عکس اشون  پیدا کنیم، مثلا با روانشناسی چهره !  (( یک نمونه مشابه از این موضوع  رو که برای تشخیص سن انسانها استفاده میشه تو این لینک
قابل مشاهده اس : https://rekognition.com/demo/face  ) البته خروجی این سایت خطا هم داره ، مثلا بعضی ها رو 7 سال بزرگتر معرفی کنه

و اینکه ما می تونیم سیستم استعدایابی رو هوشمند طراحی کنیم که همیشه مطالب جدیدی یاد بگیره ،  شما فرض کنید که مرتب بررسی می کنیم  که خروجی های این سایت در مورد  افرادی که شرکت کردن  تا چه اندازه صحت داشته یا اینکه  فرضا"  سنجش دیتابیسی داره  که عکس نمام شرکت کننده ها اونجا هستن ( میشه امار گرفت چه تیپ قیافه هایی ، در چه دروسی درصدهای بالا زدن  )   و  ...

مهم ترین مشکل طرح اینکه  بیشتر از اینکه کاربرد تجاری داشته باشه ، کاربرد علمی داره  و نیازمند حمایت یه ارگانی مث سنجش هست .
و خروجی دقیق سیستم نیازمند گذر زمان هست .
پاسخ
تشکر شده توسط:
بنظرم بجای روانشناسی چهره که درگیریهای زیادی توی مسائل ژنتیک و پردازش تصویر داره و عملاً نیاز به ابزارهایی مثل Matlab پیدا میکنه (تصور اینکه با PHP بخواین پردازش تصویر در این سطح انجام بدین رو هم نکنید)، میشه این سایت رو به سمت دیگری برد که کاربردیتر باشه. مثلاً افراد ایده هاشون رو مطرح کنن، کارشناسان و افراد خبره بیان راهنمایی کنن یا اصلاحاتی روی ایده درج کنن (بعد از تأیید صاحب ایده، توی اصل ایده اعمال میشه). بعد بشه درمورد زمانبندی و تولید BMC و طرح تجاری و... همکاری کرد، پروژه رو توی یه فضای شبیه Git برای کار تیمی قرار داد، اسپانسرها توی سیستم ثبت نام کنن و علاقمندیهاشون رو برای سرمایه گذاری مشخص کنن و هروقت پروژه ای مطابق با علاقمندیشون ثبت شد، بهشون اطلاع رسانی بشه و حمایت مالی از ایده ها بعمل بیاد و...

البته این دیگه از حالت استعدادیابی خارج میشه و اگه بخواین توی همون فاز استعدادیابی نگه دارین پروژه رو، فکر میکنم باید راههای دیگه مثل واردکردن افراد بصورت عملی توی کارهای مختلف و تحت نظر گرفتن کارآیی اونها توسط افراد خبره اون حرفه رو امتحان کنید.
پاسخ
تشکر شده توسط: بیتا_حکمت
سلام استاد ، من اینو می دونستم که PHP تو پردازش تصویر قدرتمند نیست (البته جایی خوندم که دو هندی روی این موضوع کار می کنن ،به نتایجی هم رسیدن . حالا نمی دونم این موضوع چقدر صحت داره ) . در کل پیشنهاد من اینکه ایده هایی که تو این تالار مطرح میشه به صورت خام و بدون در نظر گرفتن تکنولوژی مربوط به پیاده سازی اش باشه

از کل حرفاتون اینو استنباط کردم ایده مطرح شده رو ، راستش این که گفتین حالت ایده فرق می کنه و مختص استعدادیابی نخواهد بود خوب متوجه نشدم .
اگر ممکنه یه مثال ساده بزنید .
پاسخ
تشکر شده توسط:
منظورم این بود که بحث پردازش تصویر رو کلاً بیخیال بشین و بجای سایت استعدادیابی، روی مبحث ایجاد یه سایت برای پشتیبانی از ایده های خام و پرورش اونها و درنهایت اجرایی کردنشون با کمک اسپانسرها کار کنید.
پاسخ
فکر میکنم این بخش انجمن واسه همین باشه که روی ایده های مختلف بحث کنیم و نظر بدیم. واسه همین منم نظرات خودمو میگم:

1- ایده شما از لحاظ کار خوب و خیرخواهانه ای که میخواین انجام بدین خیلی خوبه ولی به نظر من ارزش اجرا شدن رو نداره یعنی درآمدزا نخواهد بود، مگر اینکه کسی واسه دل خودش بخواد اینکار رو بکنه. حالا در ادامه دلایلم رو میگم که چرا ایده خوبی نیست.
2- پیاده سازی این ایده از لحاظ برنامه نویسی خیلی سنگینه. یکی اینکه بحث پردازش تصویر خیلی مبحث سنگینیه! حالا ممکنه یک پروژه هایی آماده ای قبلا وجود داشته باشه که مثلا شماره پلاک یا کپچا رو از روی عکس تشخیص بده، ولی اینکه پروژه ای وجود داشته باشه که از روی عکس افراد شخصیتشون رو تشخیص بده که مطمئنا پروژه ای قبلا انجام نشده و اگر هم شده باشه کدش public نیست که کار رو راحت کنه.

3- همین بحث پردازش تصویر رو توی PHP خیلی نمیشه مانور داد روش، و شاید مجبور بشید بخشی از کار رو با زبان های دیگه انجام بدید که نیازمند یک تیم قوی با برنامه نویس از زبان های مختلف هستید. (البته شنیدم فسیبوق جدیدا سیستمی پیاده کرده که وقتی عکس جدید آپلود میکنی چک میکنه اگر بفهمه توی عکس چهره فرد مستی پیدا بشه نمیذاره عکس آپلود بشه، حالا نمیدونم این سیستم رو با php پیاده کردن یا نه)

4- بحث تشخیص شخصیت افراد از روی عکس مربوط به مباحث روانشناسی هستش پس به یک یا چند روانشناس در تیمتون نیاز دارید.

5- بحث اون یادگیری سیستم که گفتید مربوط به مسائل هوش مصنوعی هستش و برنامه نویس های معمولی معمولا قادر پیاده سازی این مباحث نیستند.

6- این سیستم شما فقط افراد حدود 18 سال سن (کنکوری ها) رو هدف میگیره که جامعه بزرگی نیستند و معمولا هم این افراد چون درس میخونن زیاد توی اینترنت نمیچرخن تا سایت شما رو پیدا کنن و نیاز به تبلیغات تلویزیونی و... دارید که هزینه هنگفتی داره.

7- همین الانش هم امثال سایت گزینه 2 مشابه این سیستم رو پیاده سازی کردن و با تبلیغات و برنامه های تلویزیونی و اسم و رسمی که دارن نمیشه باهاشون رقابت کرد. البته سیستم اونا فرق داره، یک سری علایق رو به سیستم میدی و بر اساس رتبه و سایر مشخصات شخصی شما، بهتون دانشگاه و رشته ها رو پیشنهاد میده ... که به نظر من نیاز بازار همینه که گزینه 2 انجام داده نه اینکه تازه واسه افراد تصمیم بگیریم که به چی علاقه دارن!

پ.ن: آقای شهرکی میشه چند بخش private در انجمن درست کنید مثلا بخش همین ایده ها ولی بخش تجاری یا فروشی ایده ها به نظرم private باشه خیلی خوب میشه. مثلا من خودم هم چند ایده دارم که فعلا نمیخوام اجرا کنمشون خودم، مشکلی هم ندارم که واسه بیقه بذارم ولی نمیدونم چه علاقه ای دارم که توی یک محیط private این کار رو انجام بدم Big Grin :D البته اینکه هرکسی بیاد جزو افراد گروه private من مشکلی ندارم،بیشتر میخوام صحبت هامون قابل سرچ توسط موتور های جستجو نباشه.
فکر میکنم بخشهای Private به پیشرفت انجمن هم کمک کنه که افراد سعی کنن اول به تعداد پست معینی برسن و فعالیت کنن.
پاسخ
به غیر از مورد 6 با موارد دیگه باهاتون موافقم، بنده خودم امسال قراره کنکور بدم و بچه های امروزی یک چیزی متوجه شدن که بچه های زمان گذشته متوجه اش نشدن، اون هم اینه که ثروت بهتر از علمه، به همین خاطر فکر می کنم که ایده ایشون برای افرادی مثل خودم خیلی هم بهتر و مهم تره تا افراد دیگه، چون می خوایم وارد بازار کار به صورت جدی بشیم ... ، به خاطر همین اکثر بچه های مدرسه ما با این که مدرسه نمونه هستش، ولی اکثرشون در حال کار کردن هستن و این صرفا به مدرسه ما مربوط نمی شه و به اکثر مدارس مربوط می شه، مخصوصا اگر رشته هاشون ریاضی باشه که بیشتر ...، چون از نظر قبولی توی دانشگاه مشکلی نداریم، فضا هم زیاد داریم ...
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان