رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ساخت کلید میان برنامه اندروید و php
سلام.
دارم یک وب سرور و یک برنامه اندروید مینویسم که برنامه اندروید از طریق api ای که سرور میده میتونه از دیتا ها استفاده کنه.
حالا مشکلی که هست اینه که من نمیخوام افراد دیگر  از اون api ای که من درست کردم بتونن استفاده کنند و فقط برنامه اندرویدی من بتونه از این api استفاده کنه . در واقع میخوام جلوگیری کنم از رباط ها و ...
دلیل این کار هم اینه که دیتا ها خیلی با ارزش هستن و هزینه زیادی روشون شده.
پاسخ
تشکر شده توسط:
میتونین از ترکیب الگوریتم RSA و AES استفاده کنین. برای مثال برای اینکه بتونن از برنامه استفاده کنن باید ثبت‌نام کنن و بعد هم هربار برنامه اجرا میشه، اطلاعات لاگین رو بفرسته و سرور یک کلید اختصاصی براش بسازه و با کلید عمومی خودش و الگوریتم AES رمزگذاری کنه و بفرسته برای کلاینت (اپلیکیشن موبایل) و کلاینت هم با همون کلید عمومی (که از قبل میدونه و ثابت هست)، کلید اختصاصی رو رمزگشایی کنه و توی یه متغیر در حافظه نگه داره. از این به بعد هم اپلیکیشن تمام درخواستهای خودش رو با این کلید رمزگذاری و ارسال کنه و سمت سرور هم جوابها با همین کلید اختصاصی کلاینت رمزنگاری و براش ارسال بشن.
پاسخ
تشکر شده توسط: meysam1366
(12-11-1395، 10:17 ق.ظ)ADMIN نوشته: میتونین از ترکیب الگوریتم RSA و AES استفاده کنین. برای مثال برای اینکه بتونن از برنامه استفاده کنن باید ثبت‌نام کنن و بعد هم هربار برنامه اجرا میشه، اطلاعات لاگین رو بفرسته و سرور یک کلید اختصاصی براش بسازه و با کلید عمومی خودش و الگوریتم AES رمزگذاری کنه و بفرسته برای کلاینت (اپلیکیشن موبایل) و کلاینت هم با همون کلید عمومی (که از قبل میدونه و ثابت هست)، کلید اختصاصی رو رمزگشایی کنه و توی یه متغیر در حافظه نگه داره. از این به بعد هم اپلیکیشن تمام درخواستهای خودش رو با این کلید رمزگذاری و ارسال کنه و سمت سرور هم جوابها با همین کلید اختصاصی کلاینت رمزنگاری و براش ارسال بشن.

سلام مهندس خوبی؟ Tongue

شرط میبندم دیدی من جواب دادم قلبت ریخت گفتی ای داد بیداد باز اشپیلن اومده ایراد گرفته از حرفای من خخخ Big Grin
پاسخ
تشکر شده توسط:
(12-11-1395، 10:59 ق.ظ)Eshpilen نوشته: سلام مهندس خوبی؟  Tongue

شرط میبندم دیدی من جواب دادم قلبت ریخت گفتی ای داد بیداد باز اشپیلن اومده ایراد گرفته از حرفای من خخخ  Big Grin

خیلی خودتو دست بالا نگیر. باور کن اصلاً در حدی که فکر میکنی، برام مهم نیستی. اگه ایراد فنی وجود داشته باشه خوشحال میشم اصلاح بشه و اطلاعات خودم هم افزایش پیدا کنه ولی اگه بخوای باز منم منم راه بندازی و خودتو بالا ببری و دیگران رو تحقیر کنی، همون بهتر که جواب ندی.
پاسخ
تشکر شده توسط:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان