رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ساخت دسته بندی مطالب با php
Rainbow 
میخوام قسمتی به cms شخصی که دارم مینویسم اضافه کنم , که مثل وردپرس بتونه دسته بندی برای مطالب اعمال کنه مدیریت .
اموزش های ویدئوی دیدم . اما تو اموزش ها طرز ساخت دسته ها مادر رو نمیگن .
مشکلم الان اینه که دسته های مادر چطور تعریف کنم . و بعدش یک زیر دسته براش بزارم .
طرز ساخت زیر دسته بدون دسته مادر و میدونم .

چطور دسته مادر برای سایت بسازم . لطفا بگید چطور باید در دیتابیس ثبت بشه ؟ ایا جدول دسته مادر با دسته زیردسته ها باید جدا باشه ؟

-----
من دوتا فرم دارم تو قسمت ساخت دسته که فرم اول برای ساخت دسته مادر همراه با نامک ( نام انگلیسی برای لینک ) هستش و فرم دوم برای ساخت زیر دسته همراه با نامک هست .
-----
مشکل دومم با بخش دسته ها :
چطور باید لینک هاشونو تولید کنیم .
مثلا وقتی یک دسته مادر ساختیم با عنوان ( اخبار ) و نامکشو ( news ) گزاشتیم , مصلما آدرس اون دسته باید به این شکل بشه : site.com/news
برای تولید لینک های خودکار همراه با نامک های هر دسته باید چیکار کنم>؟
فک کنم این سخت تر باشه تا اولی .
ممنون
پاسخ
تشکر شده توسط:
سلام تو فیلم هم گفته میشه زمان ساخت فروشگاه
کتگوری شما شامل یک ای دی ست که بصورت اتو اینکریمنت هست و خودکار تولید میشه و یک پرنت ای دی که میتونه نال باشه و یک ریلیشن بین id و parent_id وجود داره
هر وقت parent_id نال باشه یعنی کتگوری شما اصلی (مادر) هست و هر وقت شامل یک مقدار باشه مثلا ۵ یعنی کتگوری شما فرزند کتگوری با id =5 هست

نیاز به وجود دو فرم نیست میتونید در یک فرم قسمت انتخاب دسته مادر رو هم بذارید و زمانی که اون دسته چیزی انتخاب نشده دسته به عنوان دسته مادر ثبت میشه و زمانی که دسته مادر انتخاب شد دسته جدید زیر گروه اون میشه
عاقبت خاک گل کوزه گران خواهی شد...
پاسخ
تشکر شده توسط: ?php?

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان